Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Genelev Patroniçesi' Manukyan'ın Mirası Paylaşılamıyor: 16 Kişi 'Biz de Ortağız' Diyerek Dava Açtı

-

Eski vergi rekortmeni olan ve 'genelev patroniçesi' olarak bilinen Matild Manukyan’ın 2001 yılındaki vefatının ardından mirasının büyük bir bölümü oğlu Kerope Çilingir’e kaldı. Bu büyük mirasın ortağı olduğunu öne süren 16 kişi ise miras davası açtı.

"Kerope Çilingir adına hiçbir kayıt yoktur. Kerope Çilingir, Manukyan’ın oğlu ve mirasçısı değildir.”

Hürriyet'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre, Kerope Çilingir'in Manukyan'ın oğlu olmadığını ve dev mirasa ortak olduklarını iddia eden 16 kişinin avukatı olan Oktay Köse, genelev gelirleri olmak üzere 220 ticari taksi, 486 taşınmaz, hisseler, dövizler ve banka hesaplarının miras idaresince eşit paylaştırılmasını talep ederken aynı zamanda “Veraset ilamları başta olmak üzere tüm kayıtlarda Matild Manukyan’ın mirasçıları sadece müvekkilim olan 16 kişidir. Belgelerde Manukyan’ın oğlu olduğunu iddia eden Kerope Çilingir adına hiçbir kayıt yoktur. Kerope Çilingir, Manukyan’ın oğlu ve mirasçısı değildir” ifadelerini de kullandı.

"Çilingir’e intikal etmiş görünen çok sayıda taşınmazın tapu kayıtlarına başkalarının satışının engellenmesi için tedbir konulmasını talep ederiz.”

İstanbul Sulh Hukuk Mahkemesince açılan davada Avukat Köse'nin verdiği dilekçede,  “Alınan veraset ilamları, geçmişe dönük tapu ve genelev ruhsat ve nüfus kayıtlarında çocuksuz vefat eden Matild Manukyan’ın mirasçılarının sadece müvekkillerim Muş, İzmir ve Kocaeli’nde yaşayan 16 davacı olduğunu göstermektedir. Matild Manukyan, hem babasının hem de halası Susan Chah Mouradian’ın mirasına konmuştur. O öldükten sonra da müvekkillerime geçmesi gereken tüm mal varlığına Kerope Çilingir konmuştur" ifadeleri yer almaktadır.

Valilik kararıyla dairelerden çıkarılmasının ardından gerçek mirasçılar olduğunu iddia eden aile üyeleriyle polis arasında arbede çıktı.

Manukyan'ın ölümünden sonra Yalova’da Gazipaşa Caddesi üzerinde bulunan ve deniz manzaralı olan 5 katlı binaya yerleşen 15 aileye, 4 ay önce Yalova Valiliği tarafından evden çıkarılması kararı alındığı belirtilmiş ve bundan dolayı ailelerle polisler arasında arbede çıkmıştır. Bazı aile üyeleri ise bu arbededen dolayı gözaltına alınmıştır.

Manukyan’ın 4. kuşaktan torunu olduğunu iddia eden ve mirasçılardan biri olduğunu vurgulayan Adem Bahçevan, Çilingir'in kendilerine 'tezgah' kurduğunu iddia etti.

Aynı zamanda Manukyan'ın 4. kuşaktan torunu olduğunu iddia eden Adem Bahçevan ise mirasın onların hakkı olduğunu vurguladı ve ifadesinde, “Gerçek ismi Matild Muradyan’dır. Armenak Chah Muradyan’ın kızıdır kendisi. Fakat elimizdeki belgelerle 2001 yılından beri açtığımız mahkemelerle bu işin bir türlü üstesinden gelemedik. Hiçbir şekilde yasa dışı bir şey yapmadık. Oğlu denilen Kerope Çilingir’in vasıtasıyla kurmuş oldukları tezgahla bizi oturmuş olduğumuz evlerimizden atmaya çalışıyorlar” diyerek Çilingir'in kendilerine tezgah kurup mirası aldığını iddia etti.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir