"Genel İşbirliği Anlaşması" İmzaladılar

-

"Genel İşbirliği Anlaşması" İmzaladılar

"Genel İşbirliği Anlaşması" İmzaladılar

Mısır İskenderiye Kütüphanesi ile Türkiye Milli Kütüphanesi arasında "Genel İşbirliği Anlaşması" imzalandı. İskenderiye Kütüphanesi'nden yapılan yazılı açıklamada kurum müdürü İsmail Siracüddin, geçen hafta Türkiye'ye gerçekleştirdiği ziyaret sırasında, ortak kültürel miras alanında işbirliği sağlamak amacıyla Milli Kütüphane ve bazı üniversitelerle işbirliği anlaşması imzaladıklarını bildirdi.

İsmail Siracüddin ayrıca Milli Kütüphane ve İskenderiye Kütüphanesi'nin akademik sempozyumlar düzenlemek üzere anlaştığını belirtti.

Öte yandan Milli Kütüphane Başkanı Tuncel Acar AA muhabirine yaptığı yazılı açıklamada, Mısır'daki dünyaca ünlü İskenderiye Kütüphanesi'nin Başkanı Dr. İsmail Siracüddin ve beraberindeki heyet ile Milli Kütüphane Başkanlığında ikili görüşmeler gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Ziyaret esnasında iki ülke kütüphaneleri arasında "Genel İşbirliği Anlaşması" imzalandığını ifade eden Acar, anlaşma uyarınca bilginin üretilmesi ve ulusal, bölgesel ve uluslararası düzeye yayılması, halklar ve kültürler arası diyalogun geliştirilmesi konusunda mutabakata varıldığını ifade etti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Mısır
Görüş Bildir