Erdoğan: 'Gençliğimizi Bal Arısı Gibi Görmek İstiyorum, Eşek Arısı Gibi Değil'

 > Gündem-

Muhtarlar Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Lozan tartışmalarını hatırlatarak, 'gençlerin Lozan'ı incelemesi ve araştırmasından birilerininin rahatsız olduğunu' ifade etti. Erdoğan, "Sorgulayan, araştıran bir gençlik istiyoruz.  Sorguladığı, araştırdığı zaman gerçeğe ulaşacaktır. Ben gençliğimizi bal arısı gibi görmek istiyorum, eşek arısı gibi değil" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının tamamı

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda 28. Muhtarlar Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan bazı başlıklar şöyle:

'Sorgulayan, araştıran bir gençlik istiyoruz'

"15 Temmuz gecesi yolları ve meydanları dolduran milletimiz, bu anlayışla devletinin yanında yer almıştır. Darbecilerin karşısına dikilen kahraman vatandaşlarımız istiklaline sahip çıkarsa güvenli geleceğini olacağını biliyordu. Biz bu yüzden 15 Temmuz'a 2. Kurtuluş Savaşı diyoruz.

Kurtuluş Savaşı'nı çok iyi anlamak mecburiyetindeyiz. YÖK'ün dün yaptığı toplantıda, tarihimizi yavrularımıza iyi öğretelim. Çünkü bizi yalan söyleyen tarihle aldattılar. Öğrencilerimize de kendi tarihlerini iyi öğrenmelerini tavsiye ettim. Son zamanlarda gündemde olan Lozan'ı ifade ederek gündeme düşürdüğümüz konu, ardından Misak-ı Milli konusu bu sürecin nasıl yönetildiğini, bizlere nasıl bazı gerçekleri yanlış öğrettiklerinin en açık ifadesidir. Gençlerimizin Lozan'ı incelemesi, araştırması; birileri rahatsız oluyor, varsın rahatsız olsun. Tartışılsın, incelensin görülsün. Doğru-yanlış bilelim. Partimin kurucusu Lozan'da imza atmış diye 'bu doğrudur' böyle bir mantık olamaz. 'Acaba doğru mudur' bu soruyu soralım. Tek tipçi bir insan, biz böyle bir gençlik istemiyoruz; sorgulayan, araştıran bir gençlik istiyoruz. Sorguladığı, araştırdığı zaman gerçeğe ulaşacaktır. Ben gençliğimizi bal arısı gibi görmek istiyorum, eşek arısı gibi değil.

Maalesef hem batı hem de güney sınırlarımızda Misak-ı Milli hedeflerimizi koruyamadık. Dönemin şartları itibarıyla bu durumu mazur görenler, göstermeye çalışanlar olabilir. Bu yaklaşımı bir yere kadar mazur görmek mümkündür. Asıl vahimi, zorunluluklardan kaynaklanan bu durumu esas olarak kabul edip kendimizi tamamen bu kabuğun içine hapsetme anlayışıdır. Biz işte bu anlayışı reddediyoruz. Türkiye'yi 1923'ten beri böyle bir kısır döngüye hapsedenlerin amacı coğrafyamızdaki bin yıllık varlığımızı, Selçuklu ve Osmanlı geçmişimizi bize unutturmaktır."

Putin ile Halep 'mutabakatı'

Erdoğan, Salı akşamı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le Halep için yaptıkları telefon görüşmesinin detaylarını anlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nusra Cephesi'nin Halep'i terk etmesi için Türkiye ve Rusya arasındaki 'mutabakattan' bahsetti:

"Dün (Salı) akşam Sayın Putin'le bir telefon görüşmemiz oldu. Görüşmede Halep'i konuştuk. Saat 22.00 itibarıyla orada hava bombardımanlarını durduklarını ifade ettiler. El Nusra'nın orayı terk etmesi noktasında kendilerinin ricaları oldu. Arkadaşlarımıza bu konuda gerekli talimatı verdik, onlar da bu çalışmayı yapmak suretiyle, 'El Nusra'yı Halep'ten çıkarmak ve Halep halkının bu noktadaki huzurunu sağlamak için bir çalışmanın içerisinde olalım' diye aramızda böyle bir mutabakatı görüştük.

Halep'te yanan ateşi bir an önce söndürmek bizim oradaki kardeşlerimize olan borcumuzdur. Halep nerenin sınırı? Kilis, Gaziantep. Halep'te Allah göstermesin bir göç başlarsa nereden bakarsanız bakın en az 1 milyon insan Türkiye'ye gelecektir. Bunun bedelini kusura bakmayın da biz ödemeyiz."

'Bundan sonra sorunların kapımızı çalmasını beklemeyeceğiz'

"Türkiye artık yanlış güvenlik anlayışını terk etti, bunu bitirdi. Bundan sonra sorunların kapımızı çalmasını beklemeyeceğiz, bundan sonra bıçak kemiğe dayanana kadar sabretmeyeceğiz, gırtlağımıza kadar bataklığa gömülmeye rıza göstermeyeceğiz. Artık sorunların üzerine biz gideceğiz. Terör sorunumuz mu var? Terör örgütlerinin gelip bize saldırmasını beklemeyeceğiz. Bu örgütler, nerede faaliyet gösteriyorsa, nerede yuvalanıyorsa, gidip orada tepelerine tepelerine bineceğiz."

"Suriye’de, Irak’ta tehditler mi var, sınırlarımıza dayanmasını beklemeyeceğiz. Sineklerle uğraşmak yerine bataklığı kurutmanın yolunu bulacağız."

'Biz bulup yok etmeden, nereye gideceklerse gitsinler'

"Artık ülke içinde ve dışında PKK’yı saklandığı inlerinde bulup bertaraf edeceğiz. Ülke içinde saklandıkları yerleri teppit ettik, bitiriyoruz. Bölücü örgütüne destek veren, imkân sağlayan kim varsa hepsinin de kökünü kurutacağız. Şimdiden söylüyorum, biz kendilerini bulup yok etmeden, nereye gideceklerse gitsinler, bu kadar açık söylüyorum. Aynı şekilde yurt dışında üslendiği yerlerde rahat nefes alabildikleri tek günleri olmayacak. Gittikleri ülkelerin önlerine de dosyaları koyacağız."

"Ya imhâ ya teslim olacaklar ya da defolup gidecekler"

"FETÖ ile de mücadele ediyoruz, bu ihanet çetesinin kamudaki, sivil toplum kuruluşları içindeki, iş dünyasındaki tüm elemanlarını adım adım takip ediyoruz. Bu ülkede artık kimsenin yaptığı ihanet, yanına kâr kalmayacak. Hiçbir terör örgütünü, hiçbir teröristi biz bu topraklarda barındırmayacağız. Ya imhâ olacaklar, ya teslim olacaklar ya da defolup gidecekler."

El Bab: 'Kusura bakmayın, oraya da gideceğiz. Münbiç'i de koalisyon ile kuşatma altına almamız lazım'

"Dâbık, Mercidabık diye bizim tarihimizde geçen orası DEAŞ’tan boşaltıldı. Birileri bize akıl veriyor, 'Dâbık’a girdiniz, iyi tebrik ederiz ama daha aşağı gitmeyin'. Ne var orada El Bâb var. Kusura bakmayın, oraya da gideceğiz. Münbiç’i de bizim kuşatma altına koalisyon güçleriyle birlikte almamız lâzım. Orası Arap ama PYD/YPG işgâl etmek istiyor. ABD’ye gidecekler dedik, söz verdiler. Rakka’da da birlikte hareket edebilir miyiz dediler, dedik ederiz."

'Bağdat yönetimi gerçek aktör değil'

Irak Başbakanı İbadi

"Kendi ülkesini terör örgütlerinin cirit attığı bir yer haline getiren Bağdat yönetiminin bu oyunun gerçek aktörü olmadığı gayet açıktır. Türkiye'nin Musul operasyonuna girmesini engellemeye çalışanlar, Suriye'deki oyunlarını bozmamızdan rahatsız olanlardır. İstiyorlar ki Türkiye yerinde otursun, olup bitenleri seyretsin, sonra da payına düşen bedel neyse onu ödesin. Kimsenin bu oyunda bize biçtiği role rıza göstermek zorunda değiliz. Türkiye olarak kendi planlarımızı uygulamaya başladık."

"Sen bu dostu incittiğin takdirde kaybedersin"

"Ey Irak yönetimi, bu 300 bin Iraklıya kapısını açarak, seni rahatlatan Türkiye değil mi ya? Başkaları yapmadı bunu, biz yaptık. Onun için Türkiye'ye bir laf atarken, bir söz söylerken bunu düşüneceksin ya. Böyle bir dost bulamazsın, sen bu dostu incittiğin takdirde kaybedersin. Onun için günlerdir 'Biz hem sahada olacağız, hem de masada olacağız' diyorum. Yeni yaklaşımın gereği olarak da Musul meselesini Musul'da çözmek zorundayız. Musul'u mezhepçiliğe fedâ ederek sorunun kendi sırınırlarımıza dayanmasını önleyemeyiz. Suriye’de nasıl harekete geçtiysek Musul için de aynı şekilde davranmakta kararlıyız. Ben mezhepçiliğe karşıyım. Şiâ, Sünni bunlar din değil, din bunların üstünde İslâm'dır. İslâm tektir, neyi emrediyorsa onu yaparız."

"ABD ile mutabakata varıldı"

"Bizim 911 kilometre Suriye, 350 kilometre Irak sınırımız var. Biz burada sınırdaş olacağız, biz söz söylemeyeceğiz, sınırı olmayanlar, aman yarabbi, onlar istediği gibi kesecek, biçecek, ondan sonra da elbiseyi yapacak. Yok böyle bir şey. Bu tavrımızın ne savaş çığırtkanlığıyla ne Irak'ın egemenliğini ihlâlle ne de başka herhangi bir art niyetle ilgisi yoktur. Biz kendi istiklâlimizi ve istikbâlimizi korumak için mücadeleyi nerede yürütmemiz gerekiyorsa orada olmak istiyoruz. Şu anda bunun yeri Musul'dur. Öyleyse biz Musul'da olacağız.

Hava unsurlarımızın operasyona katılması için ABD ile mutabakata varıldı."

Güvenli bölge vurgusu

"Münbiç’i de tüm terör örgütlerinden temizleyerek bir güvenli bölge projemizi hayata geçirme konusunda önemli bir mesafe kaydettik."

"Bizi PKK ve DEAŞ ile oyalayıp Musul’dan uzak tutmaya çalışıyorlar."

"Bizim geleceğimizi terör örgütleri eliyle biçimlendirebileceklerini sananlar yanılıyorlar. Terör silahının çok yakında onların ellerinde patlayacağını ve onların elini yakmaya başlayacağını biliyoruz."

Al Jazeera ve Ajanslar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
phobossentinus

Valla bizde bal arısı gibi cumhurbaşkanı isterdik ama eşek arısı çıktı hayaller -hayatlar işte naparsın ?

komuanarsi

Ben bal arısı gibiydim senden önce bak eşek arısına döndüm seni görünceeeeeeeeeee mk !!!!

akin-yilmaz3

Hadi araştırmaya birlikte başlayalım; 1- fetö ne istedi siz neler verdiniz ? 2- şu an yapamayıp ta başkan olunca yapacağın şeyler nelerdir ? (götünü birkaç sene daha kurtarmak dışında) 3- bop eş başkanlığını sana veren toplar, ülkeyi parçalaman için sana ne vadettiler ? 4- yaptığınız her pisliği başkalarına yıkıp, her şeyden mağdur olarak görünerek çıkar sağlamayı size hangi üst akıl öğretiyor ? 5- kurduğu Cumhuriyet sayesinde bu makamlara gelebildiğin M.K. ATATÜRK' e düşmanlığının sebebi nedir ? vs. vs. vs. İstersen önce bu araştırmalarımıza yardımcı ol daha sonra kaldığımız yerden devam ederiz. Ha bu arada unuttuğumuzu sanma: diploma nerede ????

kreyzi_ufuruk_34

Türk gencinin örnek alacagı kusursuz rol model zaten var.ATATÜRK'ten bahsediyorum evet.

ayseagull

eşek arılarına ayıp olmuyor mu reyizzzzzzzz

dozerozer

Senin koyunlarinda partimin kurucusu böyle dedi diye bi araştirsalar bi okusalar doğruyu bulacaklar ama nafile ...bigünde konuşma be adam..kutuplaştirma şu milleti..anitkabirede gidicem cumayada..senden ögrenecek degiliz

muhammed-balik

Yapılması gerekenler - Düzgün , belli bi sisteme oturtulmuş - çarşaf değiştirir gibi değiştirilmeyen , çocukların gününü kurtardıkları değil , okuduğunu anladıkları bi eğitim sistemi . Ha bide kitap mevzusu var ki : Sene başında 50 tane kitap veriliyo ama hiç birinde kayda değer bi bilgi yok , tamamen saçma içerikler . Sonra öğrenci gidiyo 300-500 tl lik bi sürü ekstra kitap alıyo . Tabi bu kitapları alan oluyo alamayan oluyo o ayrı bi konu . Sonra deniliyo ki '' kitapları bedava dağıtıyoruz biz , eskiden böyle miydi ? '' Eskiden verilen kitaplarda bilgi vardı , eğitim vardı şimdikiler gibi sırf verdi desinler diye verilmiyodu . V.s v.s bu liste uzar . Eğer bunlar yapılırsa sanıyorum ki gençlerde bal arısı gibi olur hem araştırır , soruşturur hem de vatanına milletine faydalı evlat olur .

abdullah-savan

Bal arısı demek sürekli çalışan "işçi" demek, "sorgulayan nesil" demek değil. Bal arıları sorgusuz sualsiz kraliçeye hizmet eder. Welcome to China, veya daha kötüsü.

lee-mou

Lozan gençlik ve arı... Hmmmm :)

philipp-plein

s.g sana ne genclikten sen isini yap

kim-chanso-ah

Sanmıyorum bu eğitim sistemimizle sorgulayan ve araştıran bir gençlik olarak yetişip bal arısı olacağımızı

ataturkunaskeri2

AKP ve PKK aşkı: http://www.aljazeera.com.tr/haber/pyd-lideri-ankarada , https://www.youtube.com/watch?v=dQMPa7d6WFg , https://www.youtube.com/watch?v=cj5X39WSIfQ , https://www.youtube.com/watch?v=KokiD2qSDxE , http://nacikaptan.com/wp-content/uploads/2015/09/AKP-DEVLET%C4%B0-NASIL-Y%C3%96NET%C4%B0R-1.jpg , http://i.milliyet.com.tr/YeniAnaResim/2015/02/28/fft99_mf5356676.Jpeg , https://www.youtube.com/watch?v=6Y2A6iBLjs8 ... UMARIM AKP'liler Erdogan'ın PKK'ya destek verdiğini biliyordur. PKK TSK çatışmaları sadece showdur...

enes.sevinctekin.5

Şu gerizekalı çakma kemalistlerin gına geldi zira şu akp tayfasından 10 kat daha çomar ve salak, Kemal kılıçdaroğlunun pkk ile söylemlerini link atsak onedio çöker

sciencesoldier

evveeeetttt hemen sorgulama işimizi bitiriyoruz şimdilik. gelelim diğer noktaya ulan adam sorgulayın demiş lan. kıyamet alameti mi. lozanı doğru okumuş mu bak şuraya yazıyorum kesin kadir mısıroğlu denen haysiyetsizden öğrenmiştir tarihi. heee bir de bunun belgelisi kadir çandarlıoğlu var. neyse efendim lozanı da tarihi de sadece türkçe kaynaklardan bile okumayan biri ülkesini rezil edip her saniye tercümanla dolaşan biri sorgulayın demiş. heee bu arada lozana kayıp deyip diyarbakır merkezli kürdistan kurmayı düşünüyorsun yaa bir de lozana hakaret ediyon. ama sen de haklısın korkaklar sadece söylenir asıl iş cesurlarda. onlar yapar bırakmaz. her seferinde ATATÜRKÜN huzurunda elin ayağın titriyor yüzün buruşuyor dimi.

sciencesoldier

ÇOK YAŞA ATATÜRK BU GENÇLİK SENİN İZİNDE 10 KASIMDA 29 EKİMDE YANINA GELECEK. SENİ UNUTTURMAYA ÇALIŞANLAR KARANLIĞA GÖMÜLECEK. TARİHTE UTANÇ OLARAK ANILACAK OLANLARIN YANINDA SEN YILDIZLARDA DOLAŞACAKSIN. NE BÜYÜK LİDERSİN Kİ HALA SENİNLE UĞRAŞIP SANA ÇAMUR ATMAYA ÇABALIYORLAR AMA ÇAMUR ELLERİNE DAHA ÇOK BULAŞIYOR. GENÇLİĞİN BURADA ATATÜRK AZ DA OLSAK GEREKİRSE SENİN GİBİ TEK BAŞIMIZA KARŞI GELİCEZ HER SEFERİNDE HER ŞEYE. SENİN IŞIĞINI ÇOCUKLARIMIZA TORUNLARIMIZA AKTARICAZ. GELECEK KUŞAKLARA SENİ DOĞRU ANLATIP BİZDEN BİRİ OLDUĞUNU GÖSTERİCEZ. SENİN IŞIĞINDA YÜRÜMELERİNİ SAĞLIYCAZ. DURMADAN YORULMADAN BAŞIMIZ DİK EL ELE VE GÖSTERDİĞİN HEDEFE DURMADAN YÜRÜYCEZ. VARLIĞIMIZI TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN EDİP SENİN ADININ GÖKLERDE HER YERDE EVRENDE PARILDAMASINI SAĞLIYCAZ.

ahmetcan-serter

SAKİN OL ŞAMPİYON 10 KASIM LA 29 EKİMİ KSIITLAYAN YOKKİ http://www.milliyet.com.tr/bakan-soylu-dan-29-ekim-ve-10-siyaset-2329838/ boşver be bilader bunları daha büyük sorunlarımız var musul gibi misakı milli gibi bunlara kafa yoralım ama ben çok görmüyorum senin gibileri zamanında atatürke musul sorunu sırasında din elden gidiyor diye isyan çıkartanların tezgahına düşmüşler gibi sizde şimdi devlet elden gidiyor diye kumpas yapanların tezgahlarına düşmüşlersiniz o zamanın şartlarında atatürk maalesef musuldan vazgeçirilme zorunda bırakıldı zaten sınırlı ordusu baya yıprandı ama şimdi durum farklı bu sefer sizi pek iplemicez be bilader çünkü devlette güçlü orduda Elhamdülillah .

sciencesoldier

hem aşağıdaki yorumuna hem de buradakine cevap vereyim. okuduğunu anla öyle gel.

rustyrose

Akdomuzlar gücü ele geçirince bile bu aşağılık komplekslerinden bir türlü kurtulamıyorlar. Ah Tayyoş, kendini Allah zannediyorsun ama sende ölümlüsün bunu çok iyi biliyorsun. Eskiden siz ezilirdiniz akdomuzlar şimdide siz kendinizden olmayanları ezmeye çalışıyorsunuz. Varın biraz daha tadını çıkarın şu sınırlı gücünüzün elbet birgün bitecek ama o zamanda cehennemin gerçekte neye benzediğini öğreneceksiniz...

enes.sevinctekin.5

Uyandın mı başkan zira Atatürk zamanı hariç hiç bi zaman devletin başında olamadınız, olmadığınız zamanlarda askerin gözüne baktınız, boşa hayallere kapılmayın zira bu topraklarda size 500 yıl daha koca bi nahhh

rustyrose

Arkadaş gene ortamı karıştırmak için muhalefetin sinirini bozmaya çalışıyor. Fark etmediniz mi seçtiği kelimeleri özellikle muhalefetin sinirlerine dokunsun diye seçiyor hani padişah olup kafanızı vurduramıyorum ama işte böyle sinirlerinize dokunurum hesabı. Dostum herif 15 Temmuz'a 2. Kurtuluş Savaşı demiş. Ya akdomuzlar siz harbiden nasıl bir eziklik içerisindesiniz ben anlamıyorum bunu :D

jaymz-jetfeeld

Ama o bal peteği yaptı.

sciencesoldier

oooo sorgulayan gençlik istiyorsun öyle mi. al sana sorgulayan geleceğin bilim insanı olacak olan bir gençten birkaç soru. diploma denildiğinde neden bu kadar uzun bekledin direk göstermedin. aynı anda 3 yerde nasıl bulunup hem futbol oynadın hem çalıştın hem de okula gittin. neden yabancı dil bilmiyorsun. neden ülkede bilim yolunu açmıyorsun. ensar vakfı olayında neden ret oyu verdi partin. bu olayın üzerini neden kapattın. özledik artık gel diye diye fetöyü neden dallandırıp budakladın. çocuk tacizlerinn üstünü neden örtüyorsun. fetöye neden bunca zamandır maaş verdin. istanbula 3. köprü cinayettir deyip neden yaptırdın köprüyü. ülkede bunca acı varken nasıl düğün yaptın. nasıl oluyor da istihbarattan haberin olmadı.

sciencesoldier

ülkede neden bu kadar az okul ve kütüphane var. her patlamada sabrımızı sınıyorlar demek hoşuna mı gidiyor. ohalde bile nasıl patlama oluyor. neden eğitimi adam gibi vermiyorsun. tarihi kadir mısıroğlundan mı öğrendin hoca efendinden mi. ak çomarların sanat eserlerine zarar verirken neredeydin. kadınlara neden insan muamelesi yapmıyorsun laf söylüyorsun. birkaç yıl önce filistine gönderilen gemide bana mı sordunuz demek ne demek. tarihi biliyor musun gerçekten. bu arada ATATÜRKLE ne kadar uğraşırsan uğraş onu yok edemeyeceğini anlamıyor musun. kuyruğunu kıstırınca hemen ona tekrar tekrar neden dönüyorsun o zaman. askeri liseleri neden kapattın. her önüne geleni neden alacaksın askere.

ahmetcan-serter

şimdi sen anadoludaki her evladın asker olmasına karşısın yani neden sen yoksa toplumsal sınıfçımısın .

barbaramankenolan

doğru demiş reis dağılın şimdi eşşek arıları pardon AYILARI

sciencesoldier

bir şey sorucam nasıl omurgaya sahipsiniz merak ediyorum meslek gereği incelemeye alabilir miyim. yukarıda sorduğum sorulara cevabın var mı yoksa reis ne derse o deyip yalamaya devam edip en ufak şeyde siz yok saymasına olsun reis doğru söylemiş mi diyecen. merak ediyorum sadece ensar vakfı olayı ve diplomayı neden açıklayamadı üstünü kapattı acaba ya da diplomasını hemen gösteremedi. hee bir de o kadar insanın canını yakmasına şehitlere acımamasına ya da ölen insanların umrunda olmamasına ne diyorsun. yav boşverelim bunları kız olarak seni aşağılamasına ne diyon buna cevap ver

emrekarayel

Dedi Zeynep; Çocuğunu Ensar Vakfı'na gönderdi, kardeşini bugün iktidarla can ciğer kuzu sarması, yarın vatan haini olacak olan cemaate gönderdi, kocasının eline bir torba kömür bir torba makarna verdiler ederin bu dediler, engelli kuzeni geçinemiyorum dedi engelinle sana iş vermişiz bize şükret dediler, amcası bir mazuratı için devlet babaya bir şey söyleyecekti ananıda al git lan dediler, dayısı alevi kızla evlendi ateist kafir dediler, kuzeni imamhatibe gitti ekmek kutusuna lamba takmayı keşfetti, reisi ne dediyse anlamadan sorgulamadan araştırmadan inandı, kulluk vazifesini yerine getirdi. Hamdolsun bugün de KOYUN olmanın gereğini yerine getirip huzur içinde uykuya daldı. Ülkenin geleceği, milletin istikbali mi? Koy g*tüne gitsin! Zeynep'in bugün karnı doydu, gerisi umrunda değil...

enk-capital

Sen bi kadın olarak sus bence Zeynep. Daha gidip 15 çocuk yapacaksın ne işin var senin buralarda? Vakit kaybediyosun. Kocişin bekler siktir git hadi!

barbaramankenolan

puhahaha Allahım en kadar hayalgücü geniş insanlarsınız ya oturun seneryo kurun desem15246123 tane seneryo kurarsınız o derece mal mal konuşup benim asabımı bozmayın sizene ln benim siyasi görüşümden siyasi görüşüm koyun olmaksa yobaz olmaksa ben koyunum yobazım oldumu tayyipciyim zoruna gidenin borusuna gitsin verdiğim rahatsızlıktanda gurur duyuyorum

enk-capital

Bak hala konuşuyo. Kaç dakkadır burdasın sen? Bu kadar zamanda kaç çocuk yapılır biliyo musun? Şimdi Tayyibe gidip şikayet ederim seni. Koskoca c.başkanının isteği ve inayetiyle çocuk yapacağına bize laf yetiştiriyo! Git börek açmayı öğren. Kocişini evde tut. Valla sen burda bize laf yetiştirirken millet boy boy bebeleri dizdi bile!

sciencesoldier

enk capital bana söyleyecek söz bırakmamışın be ağzına sağlık

sciencesoldier

siyasi görüşünü salla zeynep omurganı incelemem lazım. sizdeki omurga canlılar alemindeki tek omurga sistemi gerçekten bilime ışık tut sevap point kazan

emrey.

Sorgulayan adam senin gençliğin olmaz zaten

queenmelis

e bizahmet beyefendi

halil-sismanoglu

meali : gençler siz emek verip biyerinizi yırtıp bal yapın bizde çiftçi olarak balınızı alıp ekmeğe sürelim , size da koca bir boş petek kalsın :)

haruntop

Reis haklı dağılın..

jedi

Wooohooo! Eşek arısı gibi görmek istemiyormuş! Kütüphane açın o zaman! Lozan'ı kendisi de yanlış biliyor, Uşi'den habersiz. Onu ne yapacağız? Bir de 28 toplantı yapmış. Niye bunları muhtara anlatıyorsun? Her hafta çık bir stadyuma halk gelir zaten. Muhtarla sen ne alaka? Muhtarların okul müdürü gibi sigaralarını toplamıştı, tuvalette içenleri de yakalatmıştı bir gün:)

etbeyin

sorguladıkları an bitersin hacı :D

jogabonito

Gençlik imam hatip liselerinde neyi sorgulayacak zaten baştan sınır çizilmiş.

queen4c

O zaman atasın milletide çalışalım

zuo-ksr

O gencecik insanları harp okullarından askeri liselerden atmadan önce düşünecektin onu.Yazık ettin be çocuklara yazık.Cezasını çekersin inşallah

kutudakikeci

Kendi ülkesini terör örgütlerinin cirit attığı bir yer haline getiren diyince dedim noluyo amk kendine mi laf atiyo napiyo bu manyak ama iraktan bahsediyormus tabi kendine iyi giydirmis

sonic.exe

Biz de devletin başında hırsız, yobaz, Atatürk'e ve ilkelerine düşman, din tüccarı, kanunları hiçe sayan, yalancı, haysiyetsiz, kan emici asalaklar istemiyoruz.

m.-dursun

tecavüzcü ensara dokunmayıp akutun binasına el koymaya çalışıp birde bu cümleyi kurmak klasik akp pişkinliği olmuş.

melih-ugur-oktar

Gençliğe bir eşek demediği kalmıştı

wanton-novel

Sorgulayan araştıran gençlik eğitim oranını artırır. Ne diyordu AKP' liler?, eğitim oranı yükseldikçe oylarımız düşüyor. Asrın itiraflarındandır bu! Kendi seçmenine laf sokmuş! Allah işte, söyletiyor! ((:

meincraft

Yine boş laflar.. Başkanlık referandumu gerçekten geliyor mu yoksa?

sonic.exe

Bir insanın dedikleriyle yaptıkları bu kadar mı çelişir?

eddy-g

Gençliği yarış atına çevirdiniz be, gerçi yeni nesil de hak ediyor biraz XD özenti oranı çok yüksek.

sevkettin-altmisdokuzgillerogl

Sorgulayan ve araştıran gençlik istiyormuş. Ulan hiç güleceğim yoktu.

alperen.inan.9277

Uzayla alakalı dahice projeler yerine Kuran ile büyüyen fasulyeleri seçerek bal yaptırıyor musunuz ki bal arısı göreceksiniz? Şunu bal arısına mı benzettiniz yoksa: (0)))

midnight_blue

Sorgulayan araştıran gençlik akp nin de sonu olur,dünyadan,hayattan,gençlikten,yaşamaktan bir haber gençliktir sizlere oyveren.Profil çok nettir hemen hepsi aynıdır.

yusuf1071

Ülkedeki bazı eşekler daha burnunun ucunu göremezken bu açıklama boşa yapılmış oluyor maalesef

sciencesoldier

yaa yusuf ak çomarlara söylenecek lafların hepsini sen söylemişsin yaa bana laf bırakmamışın bir ak it olarak tebrikler

alkolik-imam

Eşek arısı görsek gene iyi etraf bok sineği dolu.

wanton-novel

Sen ve ekibinin şimdiye dek yaptığı 5 kavanoz bal 100 tl !!!

nekibuki

Bilmeyende topladığı muhtarları genç sanacak. Toplamış bunakları bir öğle yemeğine tav edip sallıyor. Koşun la koşun ağızlara bir parmak bal çalıyor. Yersen...

kastor

İmam hatipler sorgulayan ve araştıran gençlikle dolu hamdolsun. O kadar çok sorguluyorlar ki, hatta geçenlerde CIA direktörü biz bile bu kadar sorgulamıyoruz, bu nasıl bir gençlikdir dedi. Bütün okulların imam hatipe dönüştürülmesinden rahatsız olmuşlar belli ki. Avrupa'da kapış kapış gidiyor bu gençler maşallah. Durmak yok, yola devam.

yusuf1071

Tabi sende haklısın ülke 90 senedir süper güçlü çağ atlamıştı düşünsene bayrak ipini bile kendimiz üretiyorduk böyle çağ üstü bir ülkeydik işte son 15 senede imam hatipler açılınca ülke geriledi ki ülke kendi imkanlarıyla iha,silah,uydu üretmeye çalışıyor

kastor

İran kendi nükleer enerjisini üretiyor, Hindistan, Pakistan uzaya kendi roketini fırlatıyor. Ama kimsenin iltica ettiği, yaşamak için can attığı ülkeler değil buralar. Sorun bu değil ki. Ülkeleri cennet yapan içinde yaşayan insan kalitesi. Kendi IHA'sını yapan yobaz bir ülke olmasın burası; bunu yapamasa da özgür düşüncenin olduğu, barışın hakim olduğu medeni bir ülke olsun.

beyazdalga

250 yıllık bal yuvası itü'nün bir öğrencisi olarak diyorum ki sen ve senin gibiler bu ülkeye ne bir şey kattınız ne de katacaksınız.

ayse.erhal.7

kodum bunağı senin bal arısı gençliğin ya damacanaya ya sübyana tecavüz ediyo eşşk arısı felan hikaye

m.-dursun

bizde aynı şeyi cumhurbaşkanından bekliyoruz.

hastiroloji

Başta ki eşek arısı olursa arkadakiler nasıl bal arısı olacak bi söylesin bakalım.

hulker

Yavrum benim :D

corpse-bride

şu an ki eğitim modeliyle mi :P

amerika-milliyetcisi

Laflara bak laflara :D

TWITTER'DA NE DİYORLAR?

Kubilay Felek
Kubilay Felek@kubilayfe

Ya sokarsak ne olacak ? https://t.co/bKWJ6MIikV @onediocom aracılığıyla

Başlıklar

15 TemmuzAmerika Birleşik DevletleriFETÖIŞİDIrakKilisRecep Tayyip ErdoğanRusyaSavaşSuriyeTerörVladimir Putin
Görüş Bildir