'Garip' Dedenin 1 Milyonluk Mirası Varmış!

 > 
30PAYLAŞIM

Konya’da şehirlerarası otobüs terminalinde geri manevra yapmaya çalışan yolcu otobüsünün altında kalarak hayatını kaybeden “Poşetli Dede” ve “Garip” olarak bilinen kişinin kimliği belirlendi. 75 yaşındaki Mehmet Keleş olduğu belirlenen yaşlı adamın, iki banka hesabında 1 milyon TL'nin üzerinde parasının bulunduğu ortaya çıktı.

Konya’da “Poşetli Dede” ve “Garip” olarak tanınan kimsesiz yaşlı adam, önceki gece şehirlerarası otobüs terminalinde geri manevra yapan yolcu otobüsünün altında kalarak feci şekilde hayatını kaybetti.

Sokaklarda yaşayan 'Garip' için ilginç iddialar ortaya atılmıştı. Kimileri 'Çok zengin', kimileri ise 'Atom mühendisi' söylentisini ortaya atmıştı. Sokaklarda yaşayan 'Poşetli Dede'nin ilk etapta hiçbir yakınına ulaşılamadı. Ancak kısa süre sonra gerçek ortaya çıktı.

KİMSESİZLER MEZARLIĞINA DEFNEDİLEBİLİR

Kazanın ardından Beyhekim Devlet Hastanesi morguna kaldırılan “Poşetli Dede”nin yapılan araştırmalar sonucunda isminin Mehmet Keleş olduğu belirlendi. Vanlı olarak bilinen Mehmet Keleş’in Çorumlu olduğu, İstanbul ve Ankara'da yaşayan yeğenlerinin Konya emniyetiyle temasa geçerek, cenazeyi almak istedikleri belirtildi.

Cenazenin bulunduğu Beyhekim Devlet Hastanesi’ne Çorum'dan bir yakının gelerek cenazeyi almak istediği ancak savcının birinci dereceden yakın olmadıkları gerekçesiyle Mehmet Keleş’in cenazesini teslim etmediği öğrenildi. 15 günlük süre zarfında birinci dereceden yakınlarının başvurmaması halinde “Poşetli Dede”nin kimsesizler mezarlığına defnedileceği ifade edildi.

1 MİLYON TL'NİN ÜZERİNDE MİRASI VAR

Yıllardır Konya'da bulunan ve vatandaşlar para toplayarak geçimini sağlayan Mehmet Keleş'in topladığı paraları kimliği açıklanmayan bir esnafa teslim ettiği öğrenildi. Esnafın kendisine verilen paraları da Mehmet Keleş için açtığı bir hesapta tuttuğu ortaya çıktı. Mehmet Keleş'in ölüm haberinden sonra ismi açıklanmayan esnafın bankada tuttuğu paraları akrabalarına verilmek üzere emniyete teslim ettiği öğrenildi. Emniyete teslim edilen para miktarının ise 1 milyon TL'nin üzerinde olduğu açıklandı.

AKRABALARI MİRASI ALAMAYABİLİR

Halen hastane morgunda bekleyen cenazenin İstanbul ve Ankara'dan gelecek olan kişilerin Mehmet Keleş'in yakınlarının olduğunun tespit edilmesinden sonra teslim edileceği ifade edildi.

Milliyet

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir