"Game Of Thrones" Dizisinin Türk Aile Yapısından İzler Taşıdığının 25 Kanıtı

 > -
Abone ol

Game of Thrones dizisi size çok başka dünyaların hikayesini anlatsa da, aslında bizden çok izler taşıyor. Birazdan okuyacağınız içerikle siz de bu gerçeği görüp şok olacaksınız.

1. Daenerys Targaryen - Ailenin tek okumuş kadını Melis hala.

Hep size örnek gösterilen, ailenizin alışılagelmiş yaşam tarzının dışında bir yaşam tarzı olan, araba kullanan, zengin, çok az gördüğünüz bir enişteyle evli Melis hala. Ara sıra size geldiğinde bolca harçlık vermesiyle tanırsınız kendisini .

2. Eddard "Ned" Stark - Baba.

Ned Stark klasik bir baba figürüdür dizide. Çocuklarını seven, adil, koruyup kollayıcı, onların geleceği için çabalayan, fedakar baba.

3. Robert Baratheon - Neşeli Cemal dayı.

Size geldiğinde babanıza mutlaka içki içiren, yaptığı şakalar, geçmişten anlattığı hikayelerle aklınızı başınızdan alan, size en çok oyuncak getiren, şişman ve neşeli Cemal dayı.

4. Joffrey Baratheon - Almancı gıcık kuzen Sedat.

Bis orda hep şokolat yiyos, cümlesiyle yediğiniz iki kaşık şokellayı boğazınıza dizen, hiçbir oyuncağınızı, hareketinizi, kıyafetinizi beğenmeyen, gitmesi için gün saydığınız gıcık kuzen.

5. Oberyn Martell - Ne yaptığını çok az kişinin bildiği Kamil enişte.

Her daim şık giyinen, hayatına imrendiren, ama ne yaptığı bir türlü çözülemeyen, ara ara anne ile baba arasında büyük tartışmalara sebep olan üçkağıtçı enişte.

6. Jon Snow - Abinin size sahip çıkan arkadaşı Yusuf abi.

Abiniz size bizimle gelemezsin dediğinde, “olm gelsin çocuk ne olacak” diyen, abinizi bulamadığınızda size abilik yapan, mahallenin çocuklarından sizi koruyan Yusuf abi.

7. Robb Stark - Komşunun yardımsever oğlu Cenk abi.

Ödeviniz olduğunda, bir konuyu anlamadığınızda, anneniz pazar poşetlerini sizin kata çıkaramadığında hep orada olan, güler yüzlü, sevgilisi olan, üniversiteli Cenk abi.

8. Cersei Lannister - Annenizin yıldızının hiç barışmadığı eltisi Melahat yenge.

Evdeki başlıca dedikodu malzemesi, babanız ile amcanız arasındaki çekişmenin baş aktörü, ama size geldiğinde sizin bunlardan hiçbirini göremediğiniz güler yüzlü, nazik büyük amcanızın karısı Melahat yenge.

9. Tyrion Lannister - “Hallederiz” İrfan abi.

Babanızın mahalleden arkadaşı, her işi halledebileceğini söyleyen ancak babanızdan sürekli küfür yiyen, yine de vazgeçilmez İrfan abi.

10. Ramsay Bolton - Babanızın hiç sevmediği arkadaşınız Hüseyin.

Babanızın ve hatta annenizin sürekli olarak “onunla arkadaşlık etme” dediği ama sizi garip bir şekilde kendine çeken, komşunun bahçesinden erik çalan, küçük çocuklardan para isteyen, üstü başı her daim pis Hüseyin.

11. Lord Varys - Dedikoducu Müzeyyen Teyze.

Annenizin hiç sevmediğini söylediği ama özellikle sabah kahvelerinde sürekli sizde olan, bazen sizi sıkıştırıp evinizde olanlarla ilgili üstü kapalı sorular soran, sürekli evinin camında, balkonunda takılan, size sürekli “çocuklar başka yerde oynayın” diye söylenen Müzeyyen teyze.

12. Stannis Baratheon - Dededen kalma yerleri vermemek için bin dereden su getiren küçük amca Mehmet.

Babanız köyden uzakta olduğu için sürekli gizli kapaklı işler çeviren, köye her gidişinizde babanızla tartışmalara giren, daima haklı olduğunu iddia eden, bir yerlere gelememiş, ne uzayıp ne de kısalan küçük amca Mehmet.

13. Petyr Baelish - Ne iş yaptığı belli olmayan, babanın hiç sevmediği Eşref dayı.

Sürekli işsiz, fırsat kovalayan, evlenip boşanmış, çocuklarını görmeyen, babanızın eve gelmesini hiç ama hiç istemediği Eşref dayı.

14. Tywin Lannister - Nedense en az babanızı seven Hakkı dede.

Çocukları arasında ayrım yapma üstadı, gizli kapaklı laf sokma erbabı, bazen açık açık konuşup odadan çıkan, sert mizaçlı, tarafgir, nefret dolu Babanızın babası Hakkı dede.

15. Davos Seaworth - Sülalede sürekli orta yolu arayan, insanların arasını bulan Aslan amca.

Sülalenin en sakini, en ağırbaşlısı ve mantıklısı. Zamanında çalışsın diye okula gönderilmemiş, ama zehir gibi zekası olan, daima orta yolu bulmaya çalışan, kadir kıymet bilen, sizi gerçekten sevdiğine inandığınız Aslan amca.

16. High Sparrow - Annenin dini bütün babası Hüsrev dede.

Namazında niyazında, tek hayali hacca gitmek olan, annenizin “gel bizde kal” isteklerine daima burun kıvıran, sizi cumaya götürme konusunda istekli, el öptürmeyi sevmeyen, annenizin babası Hüsrev dede.

17. Margaery Tyrell - “Fettan” küçük yenge Serap.

Neşeli, sürekli güzel giyinen, bol para harcayan bu yüzden annenizin hedef tahtasındaki yerini almış, küçük dayınızı hep dolduruşa getirdiğine inanılan, yüze dost arkadan düşman ve dedikoducu küçük yenge Serap.

18. Sansa Stark - Üniversitede okuyan güzel kuzen Ayça.

Küçüklükten beri aşık olduğunuz ama bu kadar güzel kız bana bakmaz diye hiç belli etmediğiniz, ancak sizinle arkadaşlık kurma konusunda bile çekinceleri olan ailesinin yüz akı tıp okuyan Ayça.

19. Jorah Mormont - Size çoğu akrabadan daha yakın, babanın arkadaşı Zafer abi.

Küçükken akrabanız zannettiğiniz, sürekli oturmaya gelen, babanızın bir derdi olduğunda başvurduğu, her gördüğünde kafanızı okşayan, babanız yokken size sahip çıkan 30 yıllık dost Zafer abi.

20. Arya Stark - Dayının deli küçük kızı kuzen Zeynep.

Kız olmasına rağmen sizinle top oynayan, arabalarınıza sizden çok ilgi gösteren, kısa saçlı, hiç kızmış gibi görünmeyen, annenizin çatlak dediği küçük kuzen Zeynep.

21. Brienne of Tarth - Sürekli size sahip çıkıp, destekleyen Necla teyzeniz

Konu ne olursa olsun daima arkanızda duran, size destek veren, annenizin hep “şımartma şunları” diye çıkıştığı, ama size göz kırpıp “tamam abla” diyen, dünyalar iyisi Necla teyzeniz.

22. Hodor - Deli büyük dayı Cafer.

Kimsenin ilişmediği, pek konuşmadığı, kendi halinde takılan, parayla pulla, çalışmayla işi olmayan, ailenin en başına buyruk kişisi, deli büyük dayı Cafer.

23. Melisandre - Çıbanın başı, sürekli dayınızı dolduruşa getiren büyük gelin Nazlı.

Sülalenin en fenası, bayram ziyaretlerini bile erkenden yapıp kimse gelmeden ortadan kaybolan, şans eseri denk geldiğinizde buz gibi elektrik aldığınız, çok sevdiğiniz dayınızı görmenize engel, sevgisiz büyük gelin Nazlı.

24. Catelyn Stark - Anne.

Sarıp sarmalayan, evlatları için her şeyi yapabilecek, güçlü, dimdik bir figür; Anne.

25. Olenna Tyrell - Sizi pek sevmeyen babaanne Cemile.

Arkanızdan konuşan, dayınızın çocuklarına sizden daha çok kıymet veren, annenizin bir türlü ısınamadığı, babanızın anne diyerek kopamadığı, mesafeli, soğuk Ayşe babaanne.

Bonus - Samwell Tarly - Sözüne asla kulak asılmayan, işsiz güçsüz en küçük dayı Cavit.

Belki anne babanızın pek hoşlanmadığı ama sizin en çok sevdiğiniz, sizinle deli gibi oyun oynayan, sizi hiç bilmediğiniz yerlere götüren, gezdiren, dondurma alan küçük dayı Cavit.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
inci-gul

bu akrabalar arasında berdel mi var anlamadım. 25.te dayının annesinin annenin kaynanası olması mümkün değil. :D

biryerimolsun

#25 Dayı hala ile mi evliymiş ? Babaanne niye gelinin erkek kardeşinin çocuklarını, oğlunun çocuklarından çok sevsin !

Gizli Kullanıcı

Güzel benzetme olmuş.

busra-kucuk

#4 te isim olmamış Sedat ismini biz Ruşen amcanın oğlu Sedat olarak kullanıyoruz

bambarabam

Güzel tespit bam bam :))

Görüş Bildir