Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Galatasaray Bir Anonim Şirket Olarak Yönetilemez'

2PAYLAŞIM
'Galatasaray Bir Anonim Şirket Olarak Yönetilemez'

Duygun Yarsuvat gerçekleşen Olağan Mali Genel Kurul'da yaptığı konuşmada Galatasaray 'ı ve yönetimini değerlendirdi.

Genel Kurul üyeleri tarafından Fenerbahçe ile ilgili yaptığı açıklamalardan dolayı oldukça sert eleştirilere maruz kalan Yarsuvat, Şahsıma yapılan en büyük eleştiri şike ile ilgili. Ben de Galatasaray da şike yapmadı. Duygun Yarsuvat da ne şike yapanı onayladı, ne de korudu. Benim tek söylediğim hukuki açıdan bu kişilerin yargılandığı mahkeme yanlıştır dedim. Ben hukukçuyum. Bu bildiğimi, inandığımızı her yerde söylerim. Ben derslerimde de bunu söylüyorum. Bunu şikeyi, şikecileri koruyora çevirmemeniz lazım. Fenerbahçeliler ile aramızdaki kan davasının bitirilmesi için savaşıyorum. Benim amacım seyircimiz oraya gidip maç seyretmesidir. Onun için kalktım gittim." dedi.

PASSOLİG'E NİYE GİRDİK?

"Passolig'e biz girmedik. Bunu düzeltmek lazım. Bir kanun çıkardılar 6222 sayılı bir kanun. Bütün maçlara e-biletle girilecek diyor. Kulüp bunu uygulamazsa 100 bin TL ceza alıyor. Galatasaray Spor Kulübü buna girmiştir. Bu girişten dolayı bir miktar para da sponsorluk sebebiyle almıştık. Kulübümüz araştırma yapmıştır, seyirci neden gelmiyor? Yüzde 21.4'ü passolig nedeniyle gelmiyoruz diyorlar. Takım performansı nedeniyle gelmeyenler yüzde 22.2, ulaşım nedeniyle de yüzde 27.5'i seyirci azalması araştırmasında çıkmaktadır."

MAHMUT USLU'NUN SÖZLERİNE CEVAP

"Ben o programları seyretmiyorum. Ben o saatte uyuyorum. Bizim futbolcumuz Metin Oktay ile sarf edilen sözleri duymadım. Şimdi duydum ama her şeyin bri zamanlaması vardır. O zamanlamayı geçirdiğiniz zaman o eylem etkili olmaz. Mahmut Uslu bir beyan verdi. Ben o gün Kasımpaşa maçındaydım. Galatasaray şike yapmış demiş. O hemen bana geldi, bu bir zırva, buna cevap verilmez dedim. Bunu bütün basın organları da yazdı. Gökmen Özdanak benim hakkımda konuşmuş, onu da şimdi öğrendim. Eğer Gökmen böyle söylemişse, benim IQ'üm çok yüksek demektir. Böyle sözlere ve böyle kişilere de cevap vermemek gerekiyor. Hepinize çok teşekkür ediyorum."

İşte Duygun Yarsuvat'ın açıklamaları "Yapılan bir seçim sonucunda beni ve arkadaşlarımı Galatasaray Kulübüne yönetici yaptınız. Peki neden böyle bir seçim yapıldı? O dönem görev yapan arkadaşlarımız nedenini bilmediğimiz bir şekilde görevi bıraktı."

ANONİM ŞİRKET

"Biz bir spor kulübü olarak, yarıştığımız her branşta başarı kazandık.Galatasaray Kulübü, bir anonim şirket olarak yönetilemez ve yönetilemediği de ortadadır.Galatasaray Kulübü'nü yöneten kişiler, kendi şirketlerini yönetir gibi çalışmalıdır.Yapılmış olan anlaşmaların büyük bir kısmı Galatasaray'ın lehine değil. Buradan isim zikretmek istemiyorum ancak nasıl imzalar atıldığını hepiniz biliyorsunuz. Görevde bulunduğumuz süre içinde arkadaşlarımla büyük fedakarlık yaparak acil önlemleri aldık. "

PRANDELLİ

"Göreve geldiğimizde takımın başında Prandelli bulunuyordu. İlk başta kendisiyle yola devam etmeyi düşünüyorduk. Ancak takımı incelediğimizde gördük ki, İtalyancadan başka bir dil bilmeyen Prandelli 4 dil konuşan takım içinde yalnızdı.Takımın kendisine itimadı kalmamıştı. Prandelli, Avrupa Kupalarının öncelikli hedefimiz olmadığını açıklamıştı.Ancak Galatasaray Kulübü'nün kuruluş amacı "Yabancı takımlarla mücadele etmek ve onları yenmektir" Bunları gördüğümüz için bir operasyonla Hamza Hamzaoğlu'nu göreve getirdik.

GALATASARAY'IN BORCU

"Mağazacılık AŞ, iyi çalıştığı taktirde 5 yıl içinde borcun yüzde 50'sini karşılayacak durumdadır. Sadece personel tenkisatına gitmedik, amatör branşlardaki bazı sporcularla da yollarımızı ayırdık. "

MECİDİYEKÖY ARAZİSİ

"Galatasaray'ın en kıymetli arazisi, Mecidiyeköy'de bulunan arazidir. Bizden önceki yönetimler bu arazide bir iş merkezi kurulması için çalışmalar yapmış hatta kazı gerçekleştirmiştir.Biz yönetim olarak, bu çok değerli arazinin ofis olarak kullanılmasının doğru olup olmadığını tartıştık.Duygun Yarsuvat: Mecidiyeköy arazimizde otel yapılmasının daha karlı olacağı kararına vardık ve bu inşaata başlıyoruz. Ruhsat için, proje için, kredi için gerekli çalışmaları yaptık. Aldığımız kredi yalnızca bu inşaatta kullanılacak."

SOMA TAAHÜTÜ

"Soma faciasında ölenlerin ailelerine bir söz verilmiş ve bu söz yerine getirilmemiştir. Soma taahütünün yerine getirilmediğinden haberimiz yoktu. Medyadan öğrendik. İspanyollarla oluşan bir anlaşmazlık sonucunda bu sözümüzü yerine getirememişiz. Soma'ya gereken parayı gönderdik, bu olay da bitti"

SON KEZ KARŞINIZA ÇIKTIK

"Umuyorum ki 15 Nisana kadar internet üzerinden yayın yapan bir Galatasaray radyosu olacak. Huzurunuzda bütün yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Hepsi gönülden Galatasaraylıdır.Sizlerin huzurunuza bugün son kez çıkıyoruz ve burada olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum"

FutbolArena

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir