"Futbolcumuzun Canına Kast Edilen..."

51PAYLAŞIM

"Futbolcumuzun Canına Kast Edilen..."

"Futbolcumuzun Canına Kast Edilen..."

Fenerbahçe Spor Kulübü, Gençlerbirliği maçının ardından yapılan yorumlarla ilgili resmi internet sitesi aracılığıyla bir açıklama yaptı.

İşte o açıklama:

"Takımımızın dün oynadığı Gençlerbirliği müsabakasının ardından yapılan yorum ve değerlendirmelere karşı bu açıklamayı yapma zarureti doğmuştur.

Öncelikle belirtiriz ki; kulüp olarak yaptığımız tüm açıklamalar, altını önemle çizdiğimiz üzere kamuoyunun üzerinde fikir birliği sağladığı yanlı ve yanlış kararlara ilişkin olup; tüm spor kamuoyu tarafından seslendirilen hatalara yöneliktir...

Bununla birlikte; yapmış olduğumuz açıklamaların içeriğini ve önemini anlamayan ve beyanlarımızı, avantaj sağlamak üzere kullandığımız algısını yaratanlar, -Fenerbahçe Spor Kulübü'nü, kendileri gibi bilmek suretiyle- büyük bir yanlışın içerisindedirler.

Tüm açıklama ve değerlendirmelerimizin arkasında olmakla birlikte, dünkü maçta, tüm spor kamuoyunun ortak tepkisi ile karşılanan, adeta futbolcumuzun canına kast edilen pozisyonu, kulübümüz lehine verilmeyen açık penaltı, yanlış kart uygulamaları ve lehe pozisyonları tartışmadan, -bir iki yorumcu dışında- tüm spor kamuoyu tarafından kabul gören poziyonları egzajere edenlerin; samimiyetsiz ve futbol ahlakından uzak değerlendirmelerini, kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Ayrıca Fenerbahçeli olmayı Başkanımız Aziz Yıldırım'a yakın olabildiği dönemlerle sınırlayıp şu sıralarda bu konumlarından uzaklaştırılanlar ve mevcut husumetlerini, Fenerbahçe değerlerine dil uzatarak sergileyenlerin; Fenerbahçe camiası tarafından yakından ve dikkatle takip edildiği konusunu da kamuoyuyla paylaşırız.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ"

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir