Nazlı Ilıcak: 'Zekeriya Öz Bana Kumpas Kurdu'

 > 
20PAYLAŞIM

Posta gazetesi yazarı Nedim Şener, FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Nazlı Ilıcak’ın cezaevinden gönderdiği notu köşesinde yayımladı. Gönderilen notta Nazlı Ilıcak savcı Zekeriya Öz’ün kendisine kumpas kurduğunu iddia etti.

Nedim Şener’in bugünkü köşe yazısında yer verdiği not şöyle: 

 “Savcı Zekeriya Öz, Odatv iddianamesini hazırlarken, Soner Yalçın’da ele geçen belgeler arasında benim de ismimin yer aldığı not defteri dolayısıyla ifademe başvurmuştu. Bu notta benim gazeteci G.C. ile yakın bir münasebetim olduğu ileri sürülüyordu.

Ben böyle bir şeyin mümkün olmadığını, çok yakın arkadaşım G.C.'nin meslektaşım, eşi C.’nin de arkadaşım olduğunu ifade ettim. Bunun üzerine Zekeriya Öz, ‘Şikayetçi misiniz?’ diye sordu. Ben de notta yazan gibi bir durumun olmadığını, bunun açıklığa kavuşması için şikayetçi olacağımı söyledim."

"İddianamede tek 'şikayetçi' olarak benim ismim vardı. Hemen şikayetimden vazgeçtiğimi bildirdim"

"OdaTV iddianamesi 29 Ağustos 2011’de kamuoyu ile paylaşılınca, ‘Şikayetçi’ olarak tek benim ismimin yazıldığını ve iddianamenin böyle hazırlandığını gördüm. Hemen avukatlarım aracılığıyla (O zamanlar Sabah’ta çalışıyordum. Oradaki avukatlar bakıyordu davalarıma) şikayetimden vazgeçtiğimi bildirdim."

"Zekeriya Öz davayı üzerime yıktı"

Uzun uğraşlar sonucunda bu ancak 23 Ocak 2012’de gerçekleşebildi. Savcı Zekeriya Öz’ün Odatv soruşturması için bana kumpas kurduğunu şimdi anlıyorum. Küçücük bir nottan yola çıkarak ağzımdan ‘Şikayetçiyim’ lafını yakalayarak davayı üzerime yıkmıştır.”

Gazeteci Nedim Şener'in bilirkişinin 'Odatv bilgisayarına dışarıdan yüklendi' raporundan sonra bu tweeti paylaşmıştı...

Nazlı Ilıcak, 23 Şubat 2015’te Zekeriya Öz ile yaptığı söyleşide bu fotoğrafı kullanmış ve “Öz’e hep taş atıyorlar. Ben de kartopu atayım dedim” demişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir