Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

"Fenerbahçe Türkiye'dir"

 > -

"Fenerbahçe Türkiye'dir"

"Fenerbahçe Türkiye'dir"

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, "Hedef 1 Milyon Üye" projesinin lansmanında açıklamalarda bulundu.

"Öncelikle bu önemli geeceye gösterdiğiniz ilgi ve sağladığınız katılımdan dolayı teşekkür ediyorum. Ülkemiz zor günlerden geçiyor ve bu günlerdeki hassa üst düzeydedir... 1 milyonun üye projesi ayrı bir anlam taşıyor. Fenerbahçe Türkiye'dir. Sosyal, siyasal ve kişisel farklılıklarımızı bir kenara bırakıp birbirimize sahip çıkmalıyız. Güçlü Fenerbahaçe'yi dosta düşmana göstermek zamanıdır. Bu gecenin bugün yapılması bizim için ayrı bir anlam ifade etmektedir. Bu proje bir kampanya değil aidiyat projesidir. Bağımsız ve güçlü Fenerbahçe'nin manifestosudur. "

"Hedef çoğulcu ve katılımlı demokratik Fenerbahçe'dir. Fenerbahçe ne 3 puanlara, ne günlük derbi zaferlerine sığdırabilecek bir kulüp ve camia haline gelmiştir. Fenerbahçe'nin güçlü bir sivil toplum örgütüne gelmesi için bu ihtiyaç değil bir zorunluluktur. Bu projeyle birlikte Fenerbahçe yönetime ortak olacak ve yönetimde söz sahibi olacaktır. Seçim sisstemimiz il ve ilçemizden kurulan yerlerde sağlanacak. Fenerbahçe zengin ve ayrıcaklıklı kişilerin kulğbü olmak yerine halkın yönettiği bir kulüp olacaktır. Fenerebahçe'nin yakın tarihi ve fenerbahçe'ye yaşatılanlar anlatıldığında bu projenin anlamı ve önemi anlaşılacaktır. "

"Biz bizi yönetiriz diyen her Fenerbahçeli'nin amacı bu olmalıdır. Güçlü ve ekonomik bağımsız Fenerbahçe'nin geleceğini imzalamak zamanıdır. Şimdi ilk ve son aşkımıza eylem gerektiren sevdamıza sahip çıkma zamanıdır. Bu projenin hem Fenerbahçemiz'e hem Türk sporuna hayırlı olmasını diliyorum... İyi ki Fenerbahçeliyiz , yaşasın Fenerbahçe.. "

Şampiy10

Haberin Tamamı İçin:

Fenerbahçe, Dev Projesini Tanıttı

Fenerbahçe, Dev Projesini Tanıttı

Fenerbahçe'nin, kulübe 1 milyon üye kazandırmak için başlattığı "Hedef 1 Milyon Üye" projesinin tanıtımı görkemli bir organizasyonla yapıldı.

Four Seasons Otel'de, Aziz Yıldırım başkanlığındaki Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu'nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen tanıtıma, iş, sanat ve spor dünyasından çok sayıda davetli katıldı.

Sunuculuğunu Berna Laçin'in yaptığı "Hedef 1 Milyon Üye" lansmanına Aziz Yıldırım eşiyle beraber katılırken, Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri, çok sayıda eski yönetici, futbolcular ve kulübün diğer branşlarındaki sporcular da hazır bulundu.

Gecede, Denizbank Genel Müdürü Ateş ile Fenerbahçe Başkanı Yıldırım projede yaptıkları işbirliği protokolünü imzaladı.

Projeye ilişkin hazırlanan reklam filmi davetlilere ilk kez izletildi. Reklam filminin, tanıtımdaki ilk sunumun ardından, saat 21.05'te aynı anda tüm televizyon kanallarında eş zamanlı yayınlandığı bildirildi.

Tanıtım salonunda Harrington Kupası ile Süper Lig'de 2010-2011 ve 2013-2014 sezonlarında kazanılan şampiyonluk kupaları sergilendi.

Volkan Demirel, Selçuk Şahin, Bekir İrtegün, Caner Erkin, Mehmet Topal, Gökhan Gönül, Mehmet Topuz, Alper Potuk, Emre Belözüğlu ve Dirk Kuyt, destek vererek üye oldukları projede kartlarını başkan Yıldırım'ın elinden aldı. Daha sonra diğer futbolcular ve diğer branşların sporcuları da sahneye çıkarak görüntü verdi.

Kartlarını alan futbolculardan Gökhan Gönül, "Gerçek Fenerbahçeli oldum", Selçuk Şahin, "12 yıldır Fenerbahçe'deyim, hayatımın en özel ve güzel anlarından birisini yaşıyorum", Mehmet Topal, "Artık bu ailenin bir parçasıyım. Benim için büyük bir şereftir. Bugün de perçinledik", Dirk Kuyt, "2 yıl önce bu aileye katıldım. Artık sadece bir futbolcusu değil, sonsuza kadar bu ailenin bir parçasıyım" değerlendirmesini yaptı.

Geceye katılan Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Zeljko Obradovic'in, "Anlayamadığım tek bir şey var. Neden sadece 1 milyon?" sorusu salonda alkış aldı.

Yıldırım: "Hedef demokratik, bağımsız, güçlü Fenerbahçe"

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Yıldırım, tanıtımda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin zor günlerden geçtiğini ve bu konudaki hassasiyetlerinin en üst düzeyde olduğunu söyledi.

Yıldırım, "Belki de 'Hedef 1 Milyon Üye' projemizin bugünlere denk gelmesi ayrı bir anlam taşıyor. 'Fenerbahçe Türkiye'dir' sözümüzden hareketle, yaşanılanlar ve yaşatılmaya çalışılanlar hiç de farklı değil. Ülkemiz ve Fenerbahçemiz için de yapılması gereken tek ve mutlak birlik olmak ve birlikte hareket etmektir. Sosyal, siyasal ya da kişisel tüm farklılıklarımızı bir kenara bırakıp, bize ait olana sahip çıkma zamanıdır. Zaman, demokratik, bağımsız ve güçlü Fenerbahçe'yi dosta düşmana gösterme zamanıdır" ifadelerini kullandı.

Bu projenin bir kampanya değil bir aidiyet projesi olduğunu anlatan Yıldırım, "Bu proje, söz hakkına sahip olma projesidir. Bu proje, 'Fenerbahçeliyim' demek değil, 'Ben Fenerbahçe'yim' diyebilmek projesidir. Kısacası bütün Fenerbahçelilerin yönetime ortak olduğu, çoğulcu, demokrasiyle yönetilen, bağımsız ve güçlü Fenerbahçe'nin kuruluş bildirgesi ve manifestosudur. Çünkü Fenerbahçe artık ne 3 puanlık zaferlere, ne günlük derbi galibiyetlerine ne de bol yıldızlı lokal şampiyonluklara sığdırılamayacak büyüklükte bir kulüp ve camia haline gelmiştir" diye konuştu.

Yıldırım, Fenerbahçe Kulübü'nün, ülke çıkarlarına hizmet eden güçlü bir sivil toplum örgütü haline gelmesi için bu projenin ihtiyaçtan çok, zorunluluk olduğunu kaydederek, "Bu kulübün gerçek sahibi olan Fenerbahçeliler, bu projeyle yönetime ortak olacak, alınan her karara ve tasarrufa imzalarını atacaklardır. Fenerbahçe'nin faaliyet gösteren dernekleri kulübün birer şubesi haline gelecek. En kısa zamanda 50 binden fazla üyeyle seçim yapabilir hale geleceğiz" dedi.

Fenerbahçe'nin, zengin ve ayrıcalıklı sınıfların hakimiyetinde bir kulüp olmak yerine, her sözünde Fenerbahçelilerin sesinin duyulacağı bir yapıya kavuşacağını anlatan Yıldırım, "Halkın sesi hakkın sesidir. Bu projenin bir diğer hedefi şudur ki Fenerbahçe'nin yakın tarihinde yaşatılanlar hatırlandığında, bu hedefin anlamı ve önemi açık bir şekilde anlaşılacaktır. Fenerbahçe camiası, karakterli, güçlü ve yıkılmaz bir camiadır" şeklinde konuştu.

Yıldırım, Fenerbahçe'nin etkileyici büyümesinin gözden kaçırılmaması gerektiğini, 1998'den bu yana kongre üye sayısının 6 bin 300'lerden 20 binlere ulaştığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Bütçemiz 20 milyon dolardan, tüm yaşatılanlara rağmen 250 milyon doların üzerindedir. Bu rakamlarla yetinmeyip güçlü Fenerbahçe'nin temellerini bir an önce atabilmek için bu projenin temellerini atmalıyız. Tarihi projenin gerçekleşmesi halinde yılda 50 milyon lira sadece aidat geliri elde edilecek ve bu gelirlerle amatör branşlarımız ve spor okullarımız, sadece kulübümüze değil, Türk sporuna da değer katacaklardır. Artık Fenerbahçe'ye üye olan herkes sosyal imkanlardan faydalanacaktır. Her ilimizden üyelerimize indirimler, fırsatlar sunan yeni bir kart dünyası oluşturulacak. Bununla Türkiye'nin en büyük sosyal fayda ve aidiyet projesi gerçekleştirilecek.

Unutmayalım ki bu projedeki amaç, Fenerbahçemizi endüstriyel futbolun yozlaşmış açmazlarından, ulusal ve uluslararası kemikleşmiş kartellerden korumak ve kendisine ait tüm kararları kendisinin alabildiği, devletine yük olmadan uluslararası büyük bir marka haline getirmektir. Bu projenin hayata geçirilmesi halinde çubuklu formada, Fenerbahçe ve Türkiye Cumhuriyeti adı ve armasından başka hiçbir isim ve armanın olmaması ve en önemlisi hiçbir paranın satın alamayacağı, Fenerbahçe adının önüne başka bir isim konulmamasını da sağlayacağımız unutulmamalıdır. 'Bizi onlar değil, biz bizi yönetiriz' diyen her Fenerbahçeli'nin amacı bu olmalıdır."

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu da projenin diğer kulüplere de örnek olacağına inandıklarını belirterek, "Halk takımı olan Fenerbahçe'yi daha fazla Türkiye'nin her yerine yaymak için uğraşıyoruz" dedi.

Uslu, Galatasaray ile yapacakları derbinin sorulması üzerine, "Biz şu anda derbi veya tek maçlarla ilgilenmiyoruz, çok büyük bir işle ilgileniyoruz. Taraftarımız bunun farkında" cevabını verdi.

AA - Muhabir: Serdal Kalaycı

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Arda TuranAziz YıldırımCaner ErkinFenerbahçeFenerbahçe Spor KulübüGökhan GönülKuytObradovicVolkan Demirel
Görüş Bildir