!F İstanbul'da Bugün!

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

!F İstanbul'da Bugün!

Cumartesi gününün öne çıkanları arasındaysa gündüz programında animasyon ustası Mamoru Hosoda'nun imzasını taşıyan, sıcak bir hikaye Kurt Çocuklar (Okami kodomo no ame to yuki) 13:30’da Cinemaximum İstinyePark’ta; dört kişilik bir ailenin, bir günlüğüne misafirleri olan tuhaf bir adamı öldürmekle suçlanması çerçevsind egelişen Kara Göl (Black Pond), ise 14:30’da Cinemaximum Fitaş 1’de.

Sarah Polley, ailesini bir detektif gibi sorguya çektiği son filmi Anlattığımız Hikayeler (Stories we tell)15:30’da Cinemaximum Budak’ta izlenebilir. Erdem Tepegöz’ün Antalya Altın Portakal'dan tasdikli filmi Zerre ise festival yolculuğundan sonra ve vizyondan önce İstanbullu seyircilerle buluşuyor. Film yönetmenin de katılımıyla 17:00’de Cinemaximum Fitaş 1 salonunda gösterilecek.

Ayrıca yılın en iyi İngiliz bağımsızlarından biri olarak gsterilen Berberian Ses Stüdyosu (Berberian Sound Studio), oyuncusuCosimo Fusco’nun da katılımıyla 17:30’da Cinemaximum Fitaş 4’te seyredilebilir. Galası dün gece gerçekleştirilen ve 22 Şubat'ta gösterime girecek Aşk Seansları (The Sessions), ise gerçek bir yaşam öyküsünden uyarlama. Dokunaklı ve mizahi bir öyküsü olan film Anadolu yakasındaki seyirciler için 19:30’da Cinemaximum Budak’ta.

Cumartesinin gala filmi ise Matthew McConaughey, Zac Efron ve Nicole Kidman'ı başrollerde seyredeceğimiz Gazeteci Çocuk (The Paperboy). Saat 22:00 seansında ise İstinye Park'ta meraklısı için Katil Simon (Simon Killer) gösterilecek.

Sion Sono’nun Tohoku depremi sonrası yaşananları konu edindiği filmlerinin sonuncusu Umut Diyarı (Kibô no kuni), nükleer felaket sonrası, Onos ailesinin yıllardır yaşadığı köyün, tam da onların evinin sınırından itibaren karantinaya alınmasıyla başlıyor. Yapımcısı Adam Torel’in de katılacağı gösterim ise 21:30’da Cinemaximum Fitaş 1’de.

Berlin kültürünün doğduğu Bar25’in öyküsünü anlatan Bar25 Zamansız Günler 19:30’da Cinemaximum Fitaş 4’te. Ayrıca !f Müzik kapsamında özel hazırlanacak bir konseptle Maçka G-Mall’da Bar25’e göre tasarlanacak ve !f İstanbul Açılış Partisi 'ne ev sahipliği yapacak. 3 farklı DJ’in sahne alacağı bu özel gece 22:00’de Maçka G-Mall’da gerçekleştirilecek.

Etkinlikler

Aylık sinema dergisi Altyazı'nın 2009'dan bu yana sürdürdüğü !f İstanbul Altyazı Tartışmaları serisinin beşinci bölümünde, geçen yıl hayatını kaybeden Chris Marker’ın 1983 tarihli kült filmi Güneşsiz (Sans Soleil)’i (Sans Soleil) masaya yatırıyor. Ücretsiz yapılacak etkinlik 15:30’da SALT Beyoğlu - Açık Sinema’da.

Kutsal Motorlar ’ın sıradışı yönetmeni Leos Carax 'ın ve Serra Yılmaz ile gerçekleştireceği “Maskelerin Ardında: Sanat, Sürrealizm ve Diğer Tuhaf Şeyler Üstüne” başlıklı sohbeti ise saat 18:00’de SALT Beyoğlu - Açık Sinema’da.

Haberin Tamamı İçin:

Bağımsız sinemanın Türkiye'deki kalesi !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali ilk haftasonunda da dopdolu bir program ile sinemaseverleri ağırlamaya devam ediyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Altın PortakalAntalyaFestivalİngiltereİstanbulKatilSinemaaşkmüzik
Görüş Bildir