Arınç: 'Ey Basın Kendinize Dönüp Bakın'

 > -

'Ey Basın Kendinize Dönüp Bakın'

'Ey Basın Kendinize Dönüp Bakın'

Bülent Arınç Cumhuriyet, Sözcü, BirGün, Evrensel, Yeniçağ ve Aydınlık gazetelerine AKP tarafından kongreyi izleme izni verilmemesini, gazetecilere “Kendinize dönüp bakın” diyerek savundu.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç CNN Türk canlı yayınında Hande Fırat’ın altı gazetenin kongreye alınmamasıyla ilgili sorusunu yanıtladı.

Kongreyi izlemesine izin verilmeyen gazetelerin yalan yazma, alay etme, hakaret etme konusunda hiçbir şeyi eksik bırakmadığını iddia eden Arınç, verdikleri tepkinin bunun karşılığı olduğunu ileri sürdü.

"Ey basın kendinize dönüp bakın"

“Şimdi bunlar en masum olanları, ama ağzını açtığı zaman hakaret yağdıran bir gazeteye, kardeşim her gün hakaret ettiğin bir partinin kongresinde ne işin var denilmiş olabilir” diyen Arınç, “Yapılmaması lazım ama bu tepkileri ben anlayabiliyorum. Dolayısıyla biz kendimize biraz çeki düzen verelim ama ey basın sen de haberi objektif ver" şeklinde konuştu.

Arınç sözlerini şöyle sürdürdü, “Gönlüm isterdi ki böyle bir partinin kongresinde bir akreditasyon uygulaması olmasın. Her şeye rağmen olmasın. Ama neden yapıldı diyenlere, kendinize dönüp bakın demek de benim hakkım."

(soL-Haber Merkezi)

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakan YardımcısıBülent Arınç
Görüş Bildir