"Evren Devasa Bir Yumurtadır" İşte Dünyanın Yuvarlak Olmadığını Savunan "Flat Earth" Grubu!

-

Her yıl gerçekleşen "Flat Earth" Konferansında, evren ve dünya ile ilgili farklı düşüncelere sahip insanlar bir araya geliyor. Grubun sıradışı ve şaşırtıcı teorilerini sizler için derledik. Buyrun!

Kaynak: https://www.theguardian.com/science/blog...

Dünya yuvarlak değildir!

"Flat Earthers" olarak bilinen grup dünyanın yuvarlak olmadığını, Apollo 8 tarafından çekilen bu fotoğrafın da sahte olduğunu savunuyor.

Evren koca bir yumurtadır!

Konferans sırasında yapılan 3 saatlik sunumlardan biri evrenin devasa bir yumurta olduğunu savunuyor.

Uzay diye bir şey yok!

Katılımcıların hepsi uzayın varlığını reddediyorlar. Dahası daha önce kimsenin dünya dışına çıkmadığını, uzayda yolculuk yapmadığını, her şeyin sahte olduğunu savunuyorlar...

Katılımcılardan Darren Nesbitt, yuvarlak dünya şeklini tamamen reddediyor.

Eğer yuvarlak olsaydı güneş, güneyde daha hızlı dönerdi diyor ve ağzımızın açık kalmasına sebep oluyor...

Youtube'da gördüğünüz her şeye inanamazsınız!

Ve Darren ekliyor: Youtube'a öylece güvenemezsiniz, kendi otoriteniz ve düşünceniz olmalı! Yani kimse uzaya çıkmadı o videolar, fotoğraflar hep yalan dolan diyor!

Dünya elmas şeklindedir!

Darren'a göre dünyanın şekli yuvarlak değil elmas! Bunu ise şu şekilde destekliyor: "Dünya yedi dairesel sütun içeren bir elmas şeklindedir." Yedi olmasının sebebi ise çok açık: "Tanrı 7 rakamını sever."

Dünya yuvarlak değil, kesinlikle değil!

Konferans boyunca katılımcılardan bazıları teorilerini kanıtlamak için güçlü lazerlerle su kaynakları üzerinde deneyler yaparken bazıları kompleks 3D maketler yaratıyor.

Teoriler üzerine tartışmalar:

Katılımcılar kendi fikirlerini öne sürdükten sonra forum üzerinden tartışmalar açılıyor. Teorilerini eğlence amaçlı mı yoksa gerçekten inandıkları için mi savundukları tartışılıyor. Forumlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Tüm dünya duysun!

En çok dikkat çeken konuşmacılar daha sonra videolarını Youtube üzerinden yayınlıyorlar ve bütün dünyayla paylaşıyorlar. Darren'ın konuşmalarından birine buradan ulaşabilirsiniz.

Dünya düzdür, aksi iddia edilemez!

Dünya düzdür grubunun lideri olarak bilinen Amerikalı Mark Sargent ise hem Youtube kanalından hem de kendine ait sitesinden teorileri destekleyici her türlü paylaşımı yapıyor.

"Bir kere dünya yuvarlak olsaydı, uçakların yüksekliği aynı kalmazdı!"

The Guardian yazarı Michael Marshall, Sargent ile konuşması esnasında böyle bir argümanla karşılaşınca konuya şöyle açıklama getirmiştir: "Eğer zemin kavisliyse dolayısıyla uçağın gittiği yolda kavisli olur ve yerden uzaklığı aynı kalır."

"Bunu daha sonra düşüneceğim."

Marshall'ın cevabı karşısında duraksayan Sargent bunu düşüneceğini söylemiş.

Ay hiç var olmadı ki!

Dünya düzdür destekçilerinden biri olan Dave Marsh'a göre: "Ay sadece bir varsayım bir izdüşümdür, oraya bir sebeple konulmuştur ama bunun ne olduğunu yıllarca çalışsak bile çözemeyiz!"

Ay transparandır!

Dünya düzdür destekçilerinin savunduğu teorilerden biri de ayın transparan olduğu yönünde. Kanıtları ise şöyle!

Her yıl düzenlenen konferansın 2018 yılı için geri sayımları başladı!

Her yıl farklı ve sıradışı teoriler sunan grubun bu yılki konferansı 15-16 Kasımda olacak. İlgilenenlere duyurulur...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
taha-tarik-ataman

Dünyanın yuvarlak olduğunu düşünenler, dünyanın yuvarlaklığıyla ilgili detaylı araştırma yapmayanlardır. Çünkü insanlar hayatında bir kez olsun ''gerçekten dünya yuvarlak mı?'' diye araştırma yapsaydı o zaman düz olduğuna inanmaktan başka seçeneği kalmazdı.

alexander

Bana kalsa bu Mark Sargent i koyacan bir uzay aracına yollayacaksın uzaya oradan görsün ebesinin örekesini geri döndüğünde halen dünya düz diye idda edersede koyun götüne rahman gitsin :)

speedkills

keşke sizde hiç olmasaydınız aq

tc-omer-cetin

bu da mı matrix ya 😂

ecegece1

He o kadar coğrafi konum coğrafı bilgi, bilimsel her şey deneyler yalan, Tanrı 7 rakamını sever dünya elmas şeklindedir ehueheuehue yalan? Bu zamana birikerek gelmiş tüm bilgileri yok sayıyor olmalarına saygı duyarım da, gerekçeleri kanıtları nerede? Bunların yalan ve gerçek olmadığına neye dayanarak inanabiliriz o yok.

Görüş Bildir