"Evlenecem, Vermezlerse Kaçacam!" Diyemeyenlerin Sırtını Rahatlıkla Dayayabileceği Evlenmek İçin Bulunmuş Dünya Saçması Nedenler

-
Abone ol

Evlilik ve aile terapisti olan Stephen J Betchen yıllar boyunca doğru sebepten evlendiğini düşünen birçok çiftin sorunlarına çözümler bulmuş.

Evlilik hakkındaki düşüncelerinden Psychology Today'de şöyle bahsediyor; "Eminim hiç kimse okuduğu okulda ilişki yönetimi dersi almamıştır ama en az 3 tane matematik dersi almıştır. Tabii ki o da önemli; özellikle de vereceğiniz nafakayı hesaplarken. Peki bizi üzen şeyleri yemek, ilaç, müzik veya sporla bastırmak yerine çözmeyi ne zaman öğreneceğiz? Bunların hiçbiriyle ilgili bir problemim yok, aksine hepsini çok seviyorum ama bunlar bir kaçış olmamalı. Yıllardır insanların hatta toplumun evlilik ve ilişkilere yeteri kadar değer vermediğini söyleyip duruyorum. Evliliği bisiklete binmeyi öğrenmek gibi basit ve sonradan öğrenilebilecek bir şey zannediyoruz." Meslek hayatı boyunca gördüğü derme çatma, birbirinden saçma evlilik nedenleri ise şunlar...

Kaynak: https://www.psychologytoday.com/us/blog/...

1. "Partnerim yaptığım kontrol listesindeki birçok maddeye uyuyordu."

Peki ya uymayan maddeler ne olacak? Umuyoruz ileride sorun çıkartmazlar.

2. "Hayır diyemedim."

Muhtemelen küçüklüğünden bu yana başkalarının isteklerini kendi isteklerinin önünde tuttuğu için hayır diyememiş olabilir. Eğer evlenmesinin temel nedeni 'hayır' diyememek ise eninde sonunda bu evliliğe 'hayır' diyecektir.

3. "Paraya ihtiyacım vardı."

Hayatta kalma mücadelesini, çekim gücü, tutku ve ortak ilgi alanlarının önüne koyarsak haklı bir neden olabilir.

4. "Onun duygularını incitmek istemedim..."

Gerçekten mi? Karşınızdakinin duygularını incitmemek için evlenmek dünyanın en saçma nedenlerinden bir tanesi olabilir. Peki birkaç yıl sonra sıkıldığınızda, seks yapmayı bıraktığınızda veya ayrıldığınızda ne olacak?

5. "Fiziksel olarak etkilenmemiştim ama oldukça güçlü dini bir bağlantımız vardı."

Peki ya evlilikteki diğer unsurlar?

6. "Biyolojik saatime uygundu."

İleride çocukları için daha sürdürebilir bir şeye ihtiyaçları olabilir örneğin sevgi, saygı...

7. "Ebeveynlerim sevgilimi seviyordu."

Keşke sevgilisiyle evlenen ailesi olsaymış. Aileleri ilişkiye dahil etmek güzel bir hareket olsa da bazen problemlere yol açabiliyor. Aileler çocukları için en iyisini düşünseler de bazen kendi kararlarınızı almak geleceğiniz için daha doğru bir seçim olacaktır.

8. "Partnerimden çok etkilenmemiştim ama beni iyileştiriyordu."

İyileştirmekten kastını tam anlayamasak da kendisine saygı duyan ve bu saygıyla da iyileşebileceği birini bulabilirdi. Geri kalan hayatlarını birbirlerini iyileştirerek mi geçirecekler acaba?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tunaozdmr1907

ne evliliği be arkadaş biz kendi karnımızı doyuramıyoruz asgajghs

iamnotsuperman

Doğum günümdü...

can_can

İnsanlar artık evlilik kurumunun sonunun geldiğini kabul etmeli.. Bugün boşanma oranları ortada. Bu orana şiddetli geçimsizlik olduğu halde çeşitli sebeplerle ayrılamayanları, sırf çocuk var diye ayrılamayanları, şiddet vs olduğu halde ekonomik özgürlüğü yok diye ayrılamayanları, aldatma olduğu halde haberi olmadığı için evliliği sürdürenleri ve buna benzer daha birçok nedeni de sayarsak, mutlu evlilik oranı sizce %10 var mıdır? Kabul edin yalnız kalmaya götümüz yemiyor, gizli gizli her boku yemeğe varız ama beraber yaşamaya nikahsız çocuk yapmaya götümüz yemiyor.. Lafta çok ileri görüşlü moderniz falan ama..

can_can

Kadınlar; evlilik hayali kuruyorsunuz ama artık evlenecek adam bulamayacaksınız. Çok çok büyük ihtimal aldatılacaksınız. O olmasa %90 ihtimal ilişki monotonlaşacak, çekimi kaybedeceksiniz.. Erkekler; sizden önce sevgisini, aşkını, zamanını, gençliğini ve bedenini bedavadan ciğeri beş para etmez adamlara harcayacak kadınlar zamanı gelince aynı şeyleri size daha pahalıdan (evlilik) satmaya kalkacak. Hem artık çok güvenmeyin kadınlar da aldatıyor hem de ruhunuz duymuyor. Bir gün hayattan bıksanız ceketinizi alıp gitmek yok. Nafakayla velayetle uğraş dur ki bunlarda kadına yönelik ayrıcalıklar var çığlığınızı kimse duymayacak..

can_can

Bizler, modern çağın değer yargıları olmayan insanları, evliliğe uygun değiliz artık..

ag10

yüreğine sağlık.

ege-marmara-karadeniz

icerik evlilik icin yanlis sebeplerden bahsetmis evliligin kotulugunden degil, ancak baslik otuzuna gelmis evde kalmis bi kadin yazmis gibi

enk-capital

Seks yapmaktan zevk almayacağınız biriyle nasıl evlenebiliyosunuz? Böyle bi hayat işkence zindan gibi! Seks üzerine kurulu bi düzende bu sanki çok da mühim değilmiş gibi ikinci plana atıyosunuz. Ama bence evlenirken en başta buna bakmanız lazım. Cinsel olarak arzulamadığınız biriyle birlikte olamazsınız. Önünde sonunda da ya aldatır ya da aldatılırsınız.

apollonia-corleone

o kişiyle aranızda seks uyumu var mı anlamak için de önce seks yapmaları gerekli.Sonra etrafta her gün başım ağrıyor,yok acıyor diyen kadınları şikayet eden erkekleri duyuyoruz.

Görüş Bildir