Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Evlatlarımızın Alnından Öpüyorum'

 > -
5 dakikada okuyabilirsiniz

"Evlatlarımızın Alnından Öpüyorum"

"Evlatlarımızın Alnından Öpüyorum"

MHP lideri Devlet Bahçeli, serbest bırakılan kamu görevlilerine övgüler yağdırdı.

ORDU - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, PKK terör örgütü tarafından kaçırılan 8 kamu görevlisinin serbest bırakılmasından partisinin rahatsız olduğunu söyleyenleri, “ya terör komisyoncusu, ya utanmaları kalmayan zavallılar veya insanlıkları çoktan iflas etmiş zalim kişilikler” olarak nitelendirdi. Serbest bırakma sırasında kamuoyuna yansıyan görüntüleri de değerlendiren Bahçeli, “PKK’lılara elini vermeyen evlatlarımızın alnından öpüyor, hepsini tebrik ediyorum. AKP’nin kurduğu heyet caka satarcasına bir masada şerefsizce oturmaktadır” ifadelerini kullandı.

MHP lideri Bahçeli partisinin Ordu Fatsa belediye başkanı tanıtım toplantısına katıldı. Burada yaptığı konuşmada, 30 Mart 2014 tarihinde Mahalli İdareler Seçimleri’nin yapılacağını hatırlatan Bahçeli, “Birinci amacımız yerel yönetimlerde en iyi sonucu almak ve ilk elden milletimize hak ettiği ve beklediği hizmetleri sunmaktır” diye konuştu.

MHP’li belediyelerin değişik il ve ilçelerde gösterdikleri başarılarla ve üstün performans ile kendilerini gururlandırdığını ifade eden Bahçeli, “379 gün sonra yapılacak demokratik mücadeleden alnımızın akıyla çıkacağımıza içtenlikle inanıyor, bu aydınlık ufku bugünden görüyorum” şeklinde konuştu.

“SİVİLLEŞME SÖZLERİYLE, GENELKURMAY BAŞKANLARINA TERÖRİST YAFTASI VURMUŞTUR”

2013 yılının başlarında olunmasına rağmen sorunlarla, karmaşık ilişkilerle ve tehlikeli gelişmelerle şimdiden iç içe geçtiğini söylemenin afaki ve abartı bir yorum olmayacağını söyleyen Bahçeli, AK Parti Hükümeti’nin Türkiye’yi “dar bir koridora” sıkıştırdığını, “dikenli yollara” soktuğunu ve “içler acısı bir hale” sürüklediğini ifade etti. Türkiye’nin ekonomisinin “bıçak sırtında”, milli kaynaklarının “israfın içinde”, refah beklentilerinin de “dibe doğru inmekte” olduğunu kaydeden Bahçeli Türkiye’nin iyi yönetilmediğini söyledi.

Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sivilleşme sözleriyle, genelkurmay başkanlarına terörist yaftası vurmuş, Türk Silahlı Kuvvetleri’ni terör örgütü seviyesine indirmiştir. İleri demokrasi iddialarıyla; milli irade gaspçılığına, dikta hedeflerine kilitlenmiştir. Özgürleşme beyanlarıyla; özel hayat ihlalini, tele kulak çetelerini, telefon dinlemelerini kurumsallaştırmış, toplumsal muhalefeti şiddetle bastırmıştır. Statükoyla mücadele diyerek; yandaş ve taraftar olmayan kim varsa hedef almış, gazetecilerden askerlere kadar çok geniş bir isim listesini cezaevine göndermiştir. Değişim laflarıyla; Türkiye ve Türk milletinin tarihi ve milli tezlerine saldırmış ve açıkça sabote etmiştir. Tarihle yüzleşme adına; dünümüz sıfırlanmanın eşiğine getirilmiştir. Geçmişle hesaplaşma adına; Cumhuriyet’in kurucu ilkeleri, Gazi Mustafa Kemal ve milli mücadele kahramanlarının emanetleri yıkıma uğratılmıştır. İsyancılar, bölücüler, teröristler, yabancıların lehine faaliyet gösteren piyonlar ve tüm işbirlikçiler alkışlanmış, haklarında övgüler düzülmüş, özürler dilenmiştir. ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ seslenişi dağdan, tepeden ve gönüllerden silinmeye çalışılmıştır. Milliyetçilik ayaklar altına alınmış, milletimizin müşterek ismi olan Türklük geriye itilmeye, değersizleştirilmeye ve elenmeye gayret edilmiştir.

“SİLAHLA ALAMADIĞI NE VARSA TAKSİTLER HALİNDE ULAŞMAYA BAŞLAMIŞTIR”

Güçlerinin Türk milletine duyduğu tarifsiz bağılılık ve sevgide saklı olduğunu söyleyen Bahçeli, “Biz varken, şiddet morfini yemiş gafiller, oturdukları masada ganimet hevesine kapılan kanlı eller, küresel tuzaklara düşen günahkârlar rahat olamayacaklar, ham hayallerine ulaşamayacaklardır” dedi. MHP lideri Bahçeli PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ile yapılan görüşmeleri eleştirerek, “AKP Hükümeti, İmralı canisi ve çetesiyle koalisyon kurmuş, BDP’yi de posta hizmetleri vermek üzere yanına almıştır. Çözüm ve barış uydurmasıyla süreç pazarında tezgah açan bu güruh, haysiyet ve şerefini tümüyle elden çıkarmıştır. Besbelli ki, İmralı canisine yanaşmanın ve yanında hizalanmanın adı çözüm olmuştur. PKK, AKP’yi en sonunda mıknatıs gibi kendine çekmiş ve silahla alamadığı ne varsa taksitler halinde ulaşmaya başlamıştır” diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, “çözüm sürecinin çöküşe gittiğini, terörün muhatap alınarak Türk devletinin bitişe yöneldiğini ne zaman anlayacaksın?” sorusunu soran Bahçeli, “Biz parti olarak her desteği vermemize rağmen, hükümet terörle mücadelede yan çizmiş ve çark etmiştir” dedi.

“CEZAEVLERİNDEKİ MAHKUM TERÖRİSTLER İLE ZORLA DAĞA KAÇIRILAN DEVLET GÖREVLİLERİMİZ EŞİT BİR SEVİYEDE DEĞERLENDİRİLMİŞTİR”

PKK terör örgütü tarafından kaçırılan kamu görevlilerinin serbest bırakılması konusunda da değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, “PKK alçakça askerimizi, polisimizi, kaymakam adayımızı kaçırmakta, sonra da pazarlık malzemesi yapmaktadır” ifadelerini kullandı.

Cezaevlerinde bulunan mahkum teröristlerin “esir” olarak değerlendirildiğini söylen Bahçeli, “İnsan kaçakçısı, ölüm makinesi, cinayet örgütü olan PKK, zorla dağa kaçırdığı devlet görevlilerimizi, suçları sabit görülen militanlarıyla eşit bir seviyede değerlendirmiş, takas şartları öne sürmüş ve hatta BDP’li bölücüler de bu şekilde beyanatlar vermiştir” şeklinde konuştu. Terör örgütü tarafından kaçırılan kamu görevlilerinin 13 Mart’ta serbest bırakılmasını hatırlatan Bahçeli, “AKP onayıyla teşkil edilmiş bir heyete tutanakla teslimi PKK’nın küstahlığını ve aldığı mesafeyi göstermesi bakımından ibretliktir. Parti olarak, hiç kuşkusuz evlatlarımızın ailelerine kavuşmasından, buruk da olsa memnuniyet duyuyoruz” diye konuştu. Sekiz kamu görevlisinin serbest bırakılmasından rahatsız olmadıklarını söyleyen Bahçeli, bu durumdan rahatsız olduklarını söyleyenlere “ya terör komisyoncusu, ya utanmaları kalmayan zavallılar veya insanlıkları çoktan iflas etmiş zalim kişilikler” olarak nitelendirdi. Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu zeka özürlüsü, mantık sefaletinden kıvranan akılsızlar ve kalpsizler; sekiz evladımızın PKK’nın elinde oyuncağa dönmesinden hiç mi rahatsızlık duymamışlardır? İnsan kaçıran, kan döken canilere tek söz etmeden, koro halinde Milliyetçi Hareket’e saldıran küstahlar; Zap’taki tablonun eleştirilecek ve ciğerleri dağlayan taraflarını görmekten bu kadar mı uzaktırlar? Bizim üzerinde durduğumuz husus evlatlarımızın özgürlüklerine kavuşurken karşılaştıkları çirkin ve hiçbir şeyle izah edilemeyecek muamelelerdir. Şurasını da söylemeden geçemeyeceğim; PKK’lılara elini vermeyen evlatlarımızın alnından öpüyor, hepsini tebrik ediyorum. Medyaya yansıyan fotoğraflarda evlatlarımız ayakta ve sanki iştimaya alınmış, disiplin kuruluna sevk edilmiş ya da biraz sonra yoklamaya tabi tutulacakmış gibi yana yana dizilmiştir. Kaleşnikoflu bir kaç terörist ise gardiyan gibi başlarında beklemekte, terör örgütü elebaşları, peşmerge yöneticileri ve AKP’nin kurduğu heyet caka satarcasına bir masada şerefsizce oturmaktadır. İşte teslim- tebellüğ zincirinin halkaları, süreç denilen millet varlığını tahrip etme sinsiliğine katkı olarak sunulan yaralayıcı görüntüler bu şekilde ortaya çıkmıştır. Basına demeçler veren, teslim ve tesellüm tutanağı tanzim edecek kadar da kendilerini bir halt sanan teröristler, maalesef Türkiye’nin itibar ve kudretini ağır şekilde darbelemişlerdir.”

“AKP KÜRDİSTAN’A ÇANAK TUTMAKTADIR”

Konuşmasında yürütülen görüşmeleri sert sözlerle eleştiren Bahçeli, “AKP bölücülüğe yatırım yapmaktadır. AKP Kürdistan’a çanak tutmaktadır. AKP kardeş hizbini sulamakta, terör örgütünün bakım ve cilasını yapmaktadır” şeklinde konuştu. MHP lideri Bahçeli mahalli seçimlerin önemine dikkat çekerek, “AKP bu seçimde uyarılmalıdır. Yanlışları yüzüne vurulmalıdır. Kusurları karşılıksız bırakılmamalıdır. Türkiye’yi içine çektiği girdap ancak böyle etkisiz bırakılacaktır” dedi.

Bahçeli, partisinin Fatsa İlçesi belediye başkanı adayını ise Bahçeli Mustafa Sade olarak açıkladı. (ANKA)

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah ÖcalanAdalet ve Kalkınma PartisiBarış ve Demokrasi PartisiBaşbakanİmralıMilliyetçi Hareket PartisiRecep Tayyip ErdoğanTerörTürk Silahlı Kuvvetleri
Görüş Bildir