Haluk Koç 'Erdoğan'ın Panzehiri Demokrasidir'

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

'Erdoğan'ın Panzehiri Demokrasidir'

'Erdoğan'ın Panzehiri Demokrasidir'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, "Bütün dünya Türkiye'deki bu demokrasi ayıbını izliyor. Başbakan kendi kazdığı kuyuda boğulacaktır. Bu çok açık bir gerçektir. Polis gücünü daha nasıl arttıracak. Başbakan kendisini güvence altına alacak bir güç oluşturmak istiyor. Tayyİp Erdoğan'ın panzehiri demokrasidir, özgürlüklerdir" dedi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, CHP Genel Merkezi’nde gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı sert bir dille eleştiren Haluk Koç şöyle konuştu:

"Acı ama ibret alınması gereken bir olaylar zinciri yaşıyoruz. Hiç bir şekilde kafasını demokrasiye uyarlayamamış tek bir kişinin Türkiye’yi nasıl gerdiğini, nasıl bir karmaşa içine soktuğunu, tüm bir toplum ve dünya yaşarak izliyor. Ben merkezli her şeyi bildiğini sanan, yönettiği ülkeyi bir korku toplumuna dönüştüren, tek bir kişinin ihtirasları ile malesef karşı karşıyayız. Gezi Parkı eylemleri ile kendisini usta diye tarif eden aslında kapıda çömez bile olamayacak bir demokrasi özürlüsünün tüm dünyaya kendisini teşir ettiği bir dönemden geçiyoruz. Her gün, her fırsatta satlerce konuşan, kurduğu medya baskısı ile verdiği saçma sapan vaazleri naklen bir çok kanaldan yayınlatarak millete zorla dinlettiren kin, öfke, düşmanlık, bölücülük mesajları ve yalanla dolu nutuklarla artık milleti kusma noktasına getiren bir diktatör mantığı ile karşı karşıyayız. Bu diktatörün mantığında, jargonunda diyalog, sağduyu, çözüm anlayışı yok. Ben bilirim. Ben karar veririm. Benim kararlarıma nasıl karşı çıkılabilir. O zaman da baskıyı şiddeti, korkutmayı, tehditi, yalan ve karalamayı hatta toplumun fay hattındaki duyarlılıkları kanatma pahasına bütün komplo teorilerini devreye sokarım yaklaşımı içinde olan bir diktatör mantığı. Bu süreçte ürken Başbakan, aslı astarı olmayan yalanları her toplantısında tekrar etmektedir. Nedir bu yalanlar, olayların arkasında faiz lobisi var. Çok basit bir çürütme getireceğim. Sen değilmisin besleyen bu çevrelerin cilaladığı el üstünde tuttuğu. Geç kardeşim bu yalanları diyeceksiniz. Sana faiz lobisi var dedirtenler bile bu yalana inanmıyorlar."

"YALAN SÖYLEMEK GÜNAHTIR"

Koç, "Bezmi Alem Valide Sultan Camisi’nde içki içildiği yalanı. Bizzat din görevlileri açıklamalarda bulundular. ’Böyle bir şey olmadı’ dediler. Hala toplumun fay hatlarını kanatma pahasına demiştim değil mi. Buradaki yalan provokasyonuna devam eden bir Başbakan, utanç vericidir. Yalan söylemek günahtır. İnançlı insanların gündeminde yoktur. Kabataş’ta baş örtülü bir kadın tekmelendi, kirletildi. Eğer böyle bir olay yaşandıysa bunu yapanlar insan değildir. Hayvan bile demiyorum yaratıktır. Eğer gerçek değilse bu olay, bunu provokasyon konusu yapan kişi de yaratıktır. İnsan değildir" dedi.

"DÜNYA TÜRKİYE’DEKİ DEMOKRASİ AYIBINI İZLİYOR"

Dünyanın, Gezi olayları ile ilgili yaşananları dikkatle izlediğini ifade eden Koç, "Olayların arkasında dış güçler var bunlar planlı deniyor. Bunu kim söylüyor. Kim diyor bunu. Recep Tayyip Erdoğan söylüyor. Kim Recep Tayyip Erdoğan? Büyük Ortadoğu Projesi’nin eşbaşakanı değil mi. Daha başbakan olmadan önce Amerika’ya gidip hicazet alan kişi değil mi. Bu proje içerisinde islam dünyasını arkadan hançerletilen kişi değil mi. İsrail ile kurmaca bir kargaşa yaratıp, daha sonra siyonizmin en sadık müttefiki olarak ortada dolaştırılan Recep Tayyip Erdoğan değil mi. Dış güçler, Recep Tayyip Erdoğan’ın ilişkisini özetlemeye çalıştı. Bütün dünya Türkiye’deki bu demokrasi ayıbını izliyor. Başbakan kendi kazdığı kuyuda boğulacaktır. Bu çok açık bir gerçektir" diye konuştu.

"EGEMEN BAĞIŞ İŞGAL ETTİĞİ MAKAMI BOŞALTMALIDIR"

Egemen Bağış’ı da sert bir dille eleştiren Koç, "Egemen Bağış hala neden duruyor ben onu merak ediyorum. Bir işe yaramayan insan işgal erttiği makamı boşaltmalıdır. twitter sihirbazlığı ile kurnazlığı ile siyaset yapılamayacağını o da gün gelir öğrencektir. Önce donanım, ahlak gerekir. Bazılarında olmayan kavramlar üzerinde konuşmak boşuna" dedi.

"KARAYILAN BİZİM MUHATABIMIZ DEĞİL"

CHP’nin çözümden yana olduğunu belirten Koç, "Karayılan bizim muhatabımız değil. CHP’nin çözüm süreci ile ilgili yapıcı görüşleri dinlenmedi. Cumhuriyet Halk Partisi barıştan yana ama meşru zeminde. Bir karşılıklı balayı, bir bahar havası estirildi. Ama Recep Tayyip Erdoğan’ın iki yüzlü siyasetini, çift kimlikli siyasi kimliğini unutanlara önümüzdeki gelişmeler bir kere daha hatırlatma olacak diye düşünüyorum" dedi.

"TÜNELE DE KUYUCU MURAT ADINI VERSİNLER"

3. Köprüye verilen Yavuz Sultan Selim isminin yanlış olduğunu söyleyerek eleştiren Koç, "O yetmez hatta ben ilk tünele de ’Kuyucu Murat’ adını versinler köprüyü tamamlar demiştim" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanCumhuriyet Halk PartisiEgemen BağışGezi ParkıİsrailPolisRecep Tayyip ErdoğanTwitterolay
Görüş Bildir