Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'En Kısa Zamanda Hükümeti Kuracağız'

 > -
Abone ol

Başbakan Ahmet Davutoğlu, hükümet kurma süreciyle ilgili, "Biraz önce Sayın Cumhurbaşkanımızla tekrar konuştuk. Kendisi de yarın Ankara’ya gelecekleri söylediler. Buluşacağız. İnşallah en kısa zamanda hükümeti kuracağız. Buradan bir bekleme hali olduğu gibi bir durum çıkmasın. Doğal bir süreçtir" dedi. Bayırbucak Türkmen bölgesindeki gelişmelerle ilgili ise, hassasiyetlerinin devam ettiğini belirten Davutoğlu, "Burada birkaç husus önemli, birincisi sınır güvenliği. Sınır güvenliği bağlamında Türkiye’ye dönük tehdit teşkil eden gelişme olursa anında mukabele etme talimatı güvenlik birimlerimize verilmiştir" dedi.

Gazetecilere açıklama yapan Davutoğlu, şunları söyledi:

'AK Parti'nin olduğu yerde kriz olmaz'

“Gördüğünüz gibi 317, böyle dimdik AK Parti milletvekiliyle Türkiye’de hükümet krizi olur mu? O bakımdan herkes, yarın inşallah Sayın Cumhurbaşkanımızla, ilk istişare yapacağım onu da söyleyeyim, sanki görüş ayrılığı varmış gibi hava yansıtılıyor daha Cumhurbaşkanımızla oturup herhangi bir şekilde bu anlamda detaylı bir görüşme yapmış değiliz.

Başbakan Davutoğlu'nun 64. hükümet listesini Pazartesi günü sunması bekleniyor.

Yemin töreninden sonra görevi aldım hemen ertesi gün Sayın Cumhurbaşkanımız İstanbul’a gitti. Şu ana kadar da dediğim gibi doğal bir süreç. Yarın inşallah kendisi Ankara’ya teşrif edecekler, o zaman oturup konuşacağız, istişare edeceğiz, Türkiye’de şimdiye kadar nasıl olmuşsa. Bundan sonra da merak etmeyin, AK Parti’nin olduğu yerde kriz olmaz."

Bayırbucak Türkmen bölgesindeki gelişmeler

Bayırbucak Türkmen ve Cebel Ekrad bölgelerinden kaçanlar, Suriye'nin Türkiye sınırı yakınlarında güvenli gördükleri yerlere sığınıyor.

Bayırbucak Türkmen bölgesindeki gelişmelerle ilgili olarak da Başbakan Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Bu konudaki hassasiyetimiz her gün her saat itibarıyla devam etmektedir. Bugün de ilgili güvenlik birimlerimizle bir toplantı gerçekleştirdik. Burada birkaç husus önemli, birincisi sınır güvenliği. Sınır güvenliği bağlamında Türkiye’ye dönük tehdit teşkil eden gelişme olursa anında mukabele etme talimatı güvenlik birimlerimize verilmiştir."

AA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir