'Emniyet Müdürüne Talimat Vermedim'

 > 
9PAYLAŞIM

'Emniyet Müdürüne Talimat Vermedim'

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Ben Adalet Bakanı olarak İstanbul'a gidip İstanbul Emniyet Müdürüne herhangi bir talimat vermedim ve vermemde söz konusu değildir. Bir gazetede bu yönde haber çıktı. O haberin çıkınca bizzat tekzip ettim. Ankara'da olduğum sırada istanbul'da gösterdiler. O yüzdende bu haberi tekzip ettirdim" dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, HSYK kanun teklifinin görüşüldüğü Adalet Komisyonu'nda, kendisi ile ilgili ididalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Zekeriya Öz'ün kendisini başbakan Erdoğan'ın talimatıyla iki yüksek yargıdan 2 kişinin kendisi ile görüştüğü ididaları hakkında ise Bozdağ, şunları söyledi:

"Bir savcı 2 tane yüksek yargıdan kişinin kendisine gelerek bir takım şeylerde bulunduğunu ifade etti. Bu ifade başbakanımız tarafından bizzat iftira olarak nitelendirildi,yalanlandı. Daha sonra da ima edilen isim verilmeden de ifade edilen isimler sayın Nihat Ömeroğlu hemde Cirit tarafından böyle bir şey olmadığı açıkça ifade edildi. Mesela orada diyorki, 'İddia ettiği hususular bir araya geldiğimizde hiçbir zaman konuşulmamıştır.

  • Milliyet
Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir