'Emniyet'e İkinci Balyoz İndi'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

'Emniyet'e İkinci Balyoz İndi'

'Emniyet'e İkinci Balyoz İndi'

Bugün gazetesi yazarı Adem Yavuz Arslan Emniyet İstihbarat'ta yapılan son değişikliklerle 'ikinci dalga tasfiye'nin de gerçekleştiğini ve Ergenekon, Balyoz, KCK gibi operasyonları yapan ekibin tamamının pasifize edildiğini yazdı.

Emniyet istihbaratında geçen hafta yapılan atamalarla çok sayıda müdür ve amir değiştirilmişti. Bu tayinleri bugünkü köşesinde ele alan Bugün gazetesi yazarı Adem Yavuz Arslan Ergenekon, Balyoz ve KCK gibi yakın zamanın önemli siyasi davalarına bakan kadroların tamamen pasifize edildiği değerlendirmesini yaptı. Arslan'ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

Bugünlerde pek yapılmasa da bizim meslekte fikri takip önemlidir.

Hatırlanacağı gibi 27 Mayıs'ta bu köşede 'İstihbaratta deprem' başlığı ile Emniyet istihbaratında yaşanan sürpriz tayinleri yazmıştım.

Özetle, Emniyet İstihbarat'ta son on yıla damgasını vuran, Ergenekon'u, Balyoz'u, KCK'yı yapan ekibin tümden görevden alındığını anlatmıştım.

O yazıyı 'Önümüzdeki günlerde tasfiye olarak yorumlanabilecek yeni tayin dalgalarının' beklendiğini belirterek bitirmiştim.

Araya Gezi olayları girdi.

Yaşananlar Türkiye 'nin ne kadar kırılgan bir yapıda olduğunu tekrar teyit etmiş oldu.

Bir yandan da çözüm sürecinde olumsuz sinyaller gelmeye başlamışken ikinci bir tayin/tasfiye dalgası geldi.

RUTİN BİR ATAMA DEĞİL

Bu kez de Ankara , İstanbul ve İzmir istihbarat müdürleri başta olmak üzere çok sayıda üst düzey emniyet müdürü görevlerinden alındı. Gelişmeler, rutin bir tayin/atama olmadığının açık delili.

Aslında bu aşamada kimin nereye gittiğinin pek bir haber değeri yok. Çünkü olayın bizatihi kendisi sıra dışı.

Tayin sırası, şark görevi gelmeyen, cezayı bırakın sayısız ödül ve taltif sahibi, parlak sicilli müdürler yerlerinden edilip polis meslek yüksek okulu emrine verildi ki, bunun literatürdeki karşılığı tasfiyedir.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraBalyoz DavasıErgenekonİstanbulİzmirPolisdeprem
Görüş Bildir