Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Elinizi Şehit Aileleri ve Gazilerimizin Üstünden Çekin'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

'Elinizi Şehit Aileleri Ve Gazilerimizin Üstünden Çekin'

'Elinizi Şehit Aileleri Ve Gazilerimizin Üstünden Çekin'

CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, bedelli askerlikten elde edilen gelirin şehit yakınları ve gazilere verilmediğini, Suriyeli muhaliflere harcanmaya başlandığını söyledi.

AA

Ankara - Baydar, bir grup gaziyle düzenlediği basın toplantısında, iktidarın, ülkenin gerçek sahipleri olan şehit aileleri ve gaziler üzerinde oyunlar oynadığını savundu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Referanduma evet demek, şehit aileleri ve gaziler için pozitif ayrımcılık demektir' dediğini belirten Baydar, ''Gazilerimiz burada, pozitif ayrımcılığı gören var mı?'' dedi.

Erdoğan'ın bedelliden elde edilecek gelirin de şehit aileleri ve gazilere dağıtılacağını söylediğini ifade eden Baydar, ''Şehit ailelerine ve gazilere vereceğiz diyerek bedelliden topladığınız paraları, onlara vermediniz, kandırdınız. 3 yıl önce onlara iş verileceğini söylediniz. Sadece şehit ailelerine verdiniz. Gaziler unutuldu. En azından tedavi esnasında kendi iş hakkını ailelerine verenlere bu ikinci hak verilmeliydi. Şehit ailelerinin ve gazilerin maaşlarına zam dediniz, yalan çıktı. Madalya maaşı dediniz, yine palavra oldu'' diye konuştu.

Şehit aileleri ve gazilerin deney tahtasına çevrildiğini ileri süren Baydar, bedelliden toplanan paraların ne yapıldığını sordu. Baydar, ''Bu paralar şehit yakınları ve gazilere verilmedi. Suriye'deki rejimi devirmek isteyen Hükümet'in de açık açık desteklediği Suriyeli muhaliflere harcanmaya başlandı. Yazıktır, daha da ötesi günahtır'' dedi.

Engelli, şehit aileleri, gaziler ve 65 yaş üstü olanların ücretsiz seyahat edeceklerine yönelik haberler verildiğini, ancak bununla ilgili yasaların geçmişte çıkarıldığını ifade eden Baydar, şöyle konuştu:

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraAydınBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiRecep Tayyip ErdoğanŞehitSuriyezam
Görüş Bildir