'Durdurulan TIR'lar Haddini Bilmezliktir'

 > 
170PAYLAŞIM

'Durdurulan TIR'lar Haddini Bilmezliktir'

AK Parti sözcüsü Hüseyin Çelik, durdurulup aranan TIR'larla ilgili, "Durdurulan TIR'lar haddini bilmezliktir. TIR'daki malzemenin ne olduğu hiç kimseyi ilgilendirmez. MİT yasası belli, kimse kafasına göre arama yapamaz. Bu savcılar kimin adına bu işleri yapıyor? Yanlış yapan savcı hesap verir" dedi.

CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Ankara Günlüğü programına katılan Çelik, önemli açıklamalarda bulundu.

Çelik'in açıklamalarından satır arası başlıklar şöyle:

  • MİT yasasının 26'ıncı maddesine göre MİT ile ilgili bir işlem yapılacaksa Başbakan'ın izninin alınması gerekiyor. Bana göre bu haddini bilmezliktir.

  • HSYK, üzerine vazife olmayan bir iş yapmıştır. HSYK yargılama müessesi değil. Yargının lojistiğini yapan bir kuruldur

  • HSYK'nın yapısının değişmesine ihtiyaç var, kilit ana muhalefettir ama başında evlere şenlik bir genel başkan var.

  • Şu anda maalesef belli noktalar Türkiye'yi zora düşürmek için Ak Parti'nin aleyhine olsun diye mücadele ediyor. AK Parti'ye zarar verelim derken Türkiye'nin ayağına sıkmayalım. Gezi Olayları sırasında şu kadar insan öldürüldü, paletler altında ezildi diyen kimse, bunun içinde gazeteler de var, kim dezenformasyon yaptıysa bugün de onlardır.

CNN Türk

Haberin Tamamı İçin:

'Yanlış Yapan Savcı Hesap Verir'

Hüseyin Çelik, durdurulup aranan TIR'larla ilgili konuşmasında "Durdurulan TIR'lar haddini bilmezliktir. TIR'daki malzemenin ne olduğu hiç kimseyi ilgilendirmez. MİT yasası belli, kimse kafasına göre arama yapamaz. Bu savcılar kimin adına bu işleri yapıyor? Yanlış yapan savcı hesap verir" diyerek HSYK düzenlemesini savundu "HSYK, üzerine vazife olmayan bir iş yapmıştır. HSYK yargılama müessesi değil. Yargının lojistiğini yapan bir kuruldur" dedi.

Çelik, “10 günden beri 15 günden beri Kılıçdaroğlu’nun Sayın Başbakan’a yakıştırdığı sıfatlara bakın. ‘Sen Başbakan değilsin sen baş çalansın’ diyor. ‘Aynaya bak çete reisini göreceksin’ diyor. Siyaset nezaket ister. Siz bu şekilde 24 saat durmadan hakaret ettiğiniz birine ertesi gün beraber çalışalım diyorsunuz. O insan sizi ne kadar dikkate alır. Biz hukuka her zaman şunu söyledik, yolsuzlukların üzerine giderken usulsüzlük yapmayın. HSYK ile ilgili düzenleme komisyondan geçti ama CHP eğer Anayasa düzenlemesinde samimi ise bunun için geç değil. Ben buradan iletiyorum. Sayın Başbakan buna dünden hazırdır ama CHP’nin niyeti bu değil"

Cumhuriyet

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir