"Düğün Yerini Matem Yerine Çevirdiler"

 > 
13PAYLAŞIM

Başbakan Yıldırım, Gaziantep'te düzenlenen saldırıyla ilgili "Düğün yerine bomba atacak kadar insanlığa düşman olan terör, hiçbir değer tanımayan yüzünü düğün yerini matem yerine çevirerek kendini göstermiştir. Masumiyete ve hayata kasteden bu alçak terör örgütünün adı ne olursa olsun mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım yaptığı yazılı açıklamada, Gaziantep Şahinbey'deki düğün törenine yapılan bombalı saldırıyı lanetledi.

Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa, vatandaşlara sabır ve metanet dileyen Yıldırım, şunları kaydetti: "Bir düğün yerine bomba atacak kadar insanlığa düşman olan terör hiçbir değer tanımayan yüzünü bu kez bir düğün yerini matem yerine çevirerek kendini göstermiştir."

Gaziantep'te Terör Saldırısı: 30 Can Kaybı, 94 Yaralı - onedio.com
Gaziantep'te Terör Saldırısı: 30 Can Kaybı, 94 Yaralı - onedio.com

"Masumiyete ve hayata kasteden bu alçak terör örgütünün adı ne olursa olsun biz, millet, devlet ve hükümet olarak onunla mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. 25 Aralık 1921'de Gaziantep'i 'Gazi' yapan istiklal ruhu bugün Türkiye'de dipdiri ayaktadır. Gün birlik ve beraberlik günüdür ve biz 79 milyon vatandaşımızla birlikte yediden yetmişe terörün tam karşısındayız. Acımız büyüktür ama herkes emin olsun ki, birlik ve beraberliğimiz iç ve dış bütün bu şeytani saldırıları bozacaktır."

AA

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir