"Dişi Putin" Siyasete Soyundu

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

"Dişi Putin" Siyasete Soyundu

"Dişi Putin" Siyasete Soyundu

Yaklaşık 12 yıldan beri Rusya’yı yöneten Vladimir Putin, ailesini yönetim kademelerine sokma konusunda son derece titiz davranarak siyaset mutfağından uzak tutmayı tercih ederken, bu tabunun yıkıldığı ortaya çıktı. Putin’in 25 yaşındaki yeğeni Vera Putina, Rusya siyaset sahnesine en alt basamaklarından birine basarak girdi.

Putin’in yeğeni Vera, St. Petersburg şehri yerel parlamentosunda milletvekili olarak siyasete atıldı.

Rusya siyaset sahnesine küçük bir adım atarak giren Vera, basının gözünden kaçmadı.

“Moskovski Novosti” gazetesi Vera’yı bularak kendisiyle bir de söyleşi yaptı. 25 yaşındaki bir kızın siyasete atılması için daha erken olup olmadığı Vera’ya sorulduğunda dayısı gibi “ikili” yanıt veren Vera, “Bir açıdan bakınca erken. 25 yıllık hayat deneyimi bir insan için az sayılabilir. Ancak başka açıdan baktığımızda genç olduğum için gençlerin problemlerini 40 yaşındaki usta siyasetçiden ben daha iyi anlıyorum. Bu yüzden yönetim kademelerinde benim gibi gençlerin de bulunması gerekli” yanıtını verdi.

Putin dayısı olduğu için tüm kapıların önünde açılıp açılmadığı sorusuna da ilginç bir yanıt veren Vera Putina, “Taşıdığım soyadının etkisi olmuyor desem yalan olur. Ancak ben Devlet Başkanı’yla akrabalık bağlarımı kullanmamayı tercih ediyorum. Zaten bulunduğum yerel yönetimlerde hayati kararlar alınmıyor. Bana (ama sen Putin’in yeğenisin) eleştirileri yöneltenlere benim cevabım ‘her zaman tüm işlerimi normal prosedürlere saygılı olarak yürüttüğüm’ oluyor” dedi.

Vera, Rusya Devlet Başkanı olan dayısının görüşlerini paylaşıp paylaşmadığı sorusuna da, “Devlet Başkanı Putin akrabam olsa bile onunla tüm konularda hemfikir olmam mümkün değil. İnsanlar birbirinin kopyası değildir. Ancak dayımın yürüttüğü genel çizginin tüm maddeleriyle hemfikirim” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

RusyaTercihVladimir Putin
Görüş Bildir