"Diren Gezi Parkı"

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

"Ödediğimiz vergiler biber gazına değil korunmamıza harcansın.Sizi eğitim giderleri, yaşlıların bakımı endişelendirsin, Gezi Parkına sahip çıkışımız değil!"

"Şükretme isyan et."

Eylemde Beşiktaş, Galatasaray ve Mersin İdman Yurtlu taraftarlarda vardı.

Eyleme katılan gruplar adına CHP Yenişehir İlçe Gençlik Kolları Başkanı Özgür Mert Akçam basın açıklaması yaptı.

Praksis grubu eyleme şarkılarıyla destek verdi.

"Diren Gezi Parkı"

"Diren Gezi Parkı"

İstanbul Taksim'de bulunan Gezi Parkında, "duvar ötelemesi" ve "yol genişletme" çalışmalarına karşı direnişe bugün Mersin'de ses verdi.

Taksim Gezi Parkı'nın talan edilmesine karşı direnen ve parkta nöbet tutan vatandaşlara polisin sürekli kullandığı orantısız güç, bardağı taşıran son damla oldu .

Sosyal Medya üzerinden örgütlenen binlerce kişi bugün saat 19:00'da Türkiye'nin dört bir yanında bir araya geldi.

Mersin'deki kutlamalarda polisin sağduyu davranması, hatta eylem yapılan alanda görülmemesi dikkat çekti.

"HER YER TAKSİM HER YER DİRENİŞ"

Bir çok sivil toplum örgütü, dernek ve siyasi partilerin üyeleri saat 19:00'da Barış Meydanı'nda toplandı. Toplanma saatinden önce Mersin Chp İl Örgütü'nün anons arabası Mersin halkını Barış Meydanı'na "Diren Gezi Parkı" demeye çağırdı.

Saygı duruşuyla başlayan eylem, Praksis grubunun gitarlı ve saksafonlu şarkı dinletisiyle devam etti. Grubun söylediği Çav Bella, Orada Bir Tayyip Var ve daha birçok şarkısına eşlik ederek direnişe destek veren coşkulu kalabalık, "Hükümet istifa", " Faşizme karşı omuz omuza", "Şerefine Tayyip" sloganlarıyla ve oturma eylemiyle devam etti.

"BAŞBAKAN'A BURADAN SESLENİYORUZ"

Eyleme katılan gruplar adına Chp Yenişehir İlçe Gençlik Kolları Başkanı Özgür Mert Akçam basın açıklaması yaptı.

1 Mayıstan beri Taksim'de devam eden ileri faşizm uygulamasının bir örneğinin 3 gündür Taksim Gezi Parkında sürdüğü ve bu gerici faşist uygulamaların sona ereceği güne kadar verdikleri mücadeleye devam edeceklerini belirtildi.

Akçam konuşmasının devamında; "Ne yiyeceğimize, ne içeceğimize, kaççocuk yapacağımıza varana dek hayatımıza karışan Başbakana buradan sesleniyoruz. Bu ülke, bu halk sahipsiz ve satılık değildir. Gezi parkı bu halkın malıdır. Aklımız yüreğimiz gezi parkı için mücadele eden İstanbul halkıyla birliktedir. AKP bu direnişin bir benzerini Hopa'da, 1 Mayıs'ta da görmüştür." dedi.

Taksim Gezi Parkı'nın direnişine Mersin'den destek veren coşkulu kalabalık, İstiklal Marşı okuyarak olaysız dağıldı.

Eylem, yarın saat 19:00'da Forum Mersin AVM önünden Barış Meydanına kadar toplu yürüyüşten sonra yine Barış Meydanında devam edecek.

Haber-Fotoğraflar : Mehmet AMAN

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

1 MayısAdalet ve Kalkınma PartisiArda TuranBaşbakanBeşiktaş Jimnastik KulübüCumhuriyet Halk PartisiGezi Parkıİstanbulİstiklal MarşıMersinRecep Tayyip ErdoğanSosyal Medyaet
Görüş Bildir