“Dinlemeler Cemaate Mal Edilemez”

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

“Dinlemeler Cemaate Mal Edilemez”

“Dinlemeler Cemaate Mal Edilemez”

ZAMAN.COM.TR HABERLER politika

Eski Devlet Bakanı Mehmet Keçeciler medyada yer alan 7 bin kişinin dinlenmesi ile ilgil çarpıcı açıklamalarda bulundu. Keçeciler, söz konusu dinlemelerin cemaate mal edilemeyeceğini vurgulayarak böyle bir şeyin kabul edilemez olduğunun altını çizdi.

Mehmet Keçeciler CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında, bazı gazetelerde yer alan dinleme haberlerine açıklık getirdi. Keçeciler, “Mahkeme tarafından polislere dinleme izin verildiyse yasalara uygundur hukuk devleti ilkelerine uygundur Bu meselede paralel devlet kabul edilmez böyle bir şey olmaz.” Şeklinde konuştu. Fethullah Gülen'in devletin içine sızma gibi bir gayretinin olmadığını vurgulayan eski Bakan, Hocaefendi'nin tek amacının insan yetiştirmek olduğunu kaydetti.

Başbakan yolsuzlukların üstünü örtmeye çalışırsa ona da bulaşır

Merhum Turgut Özal zamanında Milli Eğitim Bakanlığı'nın yurtdışına okullar açmayı denediğini fakat başarısız olduğunu kaydeden Keçeciler, zamanında kitapların ve öğretmenlerin gönderilememesi gibi sebeplerin bu başarısızlıkta etkili olduğunu savundu. Gülen'in kurmak istediği eğitim kurumlarının çok kaliteli olmasını istediğini ifade etti. “Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapamadığını Gülen nasıl başardı ?” soruya ise, “Ben çok okulunu ziyaret ettim. Okullar gerçekten başarılı. Okullarda çok lisan eğitimi veriliyor. İngilizceyi şakır şakır öğretiyor adamlar. Türkçeyi öğretiyorlar, ana dilleri zaten var. O ülkelerdeki üst düzey kişilerden bize telefonlar gelirdi, bakanlarımızın çocuklarını okullarınıza kaydedin diyorlardı mesela.” karşılığını verdi.

Başbakan Erdoğan'ın sık sık “paralel devlet” diyerek bir şeylerin üstünü kapattığı ve kullandığı dille toplumu kutuplaştırdığını belirten eski Bakan Keçeciler, her dönemde böyle hedef tahtalarının seçildiğini ve bu dönemde de “paralel devlet” deyip her şeyi onun üstüne yıkmaya çalışıldığını kaydetti.

Yolsuzluk iddialarının üstünün örtülmemesi gerektiğini düşünen Keçeciler, “Biz vaktiyle kendi arkadaşlarımızı mahkemeye sevk ettik, rey kaybetmedik ama kendi arkadaşlarımızı çoğunluğumuza dayanarak korumaya çalıştık. Mahkemeye sevk etmedik ve rey kaybettik iktidardan düştük. Yani bu vesileyle ben kendilerine buradan naçizane tavsiye ediyorum. Bu tür olaylar çıktıktan sonra bu tür olayları kapatıp yok etmek örtmek mümkün değil. Bu tür olayları ne kadar geç örterseniz size de bulaşır. Başbakana da bulaşır. “ diyerek önemli uyarılarda bulundu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Ahmet HakanBaşbakanFethullah GülenTurgut Özal
Görüş Bildir