'Deep Turkish Web' Kanalının Sahiplerine 'Uyuşturucuya Özendirme' Davası: 10 Yıla Kadar Hapisle Yargılanacaklar

 > 
1.4bPAYLAŞIM

YouTube'daki 'Deep Turkish Web' adlı kanal ile sosyal medya fenomeni haline gelen Emre ve Erdi Kızgır kardeşlerin, 'uyuşturucuya özendirme' suçlamasıyla 10 yıla kadar hapsi istendi. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı iddianamede 'Deep Turkish Web' isimli kanalın uyuşturucu kullanımına özendirdiğini belirtti.

'Yılan Serdar ve Müptezel Samet' isimli video delil olarak gösterildi.

AA'nın aktardığı bilgiye göre, videolara ilişkin hazırlanan bilirkişi raporunda, iki şüphelinin oynadığı 'Yılan Serdar ve Müptezel Samet' adlı videoda, Serdar adlı kişinin elindeki bir poşetle Samet adlı kişinin evine gittiği, aralarındaki konuşmadan, bu poşette uyuşturucu madde bulunduğunun anlaşıldığı belirtildi.

Videoda Samet'i canlandıran Erdi Kızgır'ın bir süre sonra uyuşturucu madde kullanmış biri gibi davrandığı ve bir takım halüsinasyonlar gördüğü kaydedildi.

İddianamede, bahsi geçen videoların herhangi bir kullanıcı tarafından izlenmese dahi suç unsuru oluşturduğu görüşüne yer verildi.

Fakat şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramada ise herhangi bir uyuşturucu maddeye rastlanmadığı bilgisine yer verildi.

5 yıldan 10 yıla kadar hapis istemiyle 4 Temmuz'da hakim karşısına çıkacaklar.

Her iki şüphelinin 'uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasına özendirme' suçundan ayrı ayrı 5 yıldan onar yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istenen iddianame, başsavcılık tarafından onaylanarak gönderildiği İstanbul 21. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından da kabul edildi.

Şüpheliler 4 Temmuz 2019'da ilk kez hakim karşısına çıkacak.

Daha önce gözaltına alınan YouTube fenomeni kardeşler serbest bırakılmıştı 👇

Gözaltına Alınmışlardı: Deep Turkish Web Kanalının Sahibi YouTuber Kardeşler Serbest - onedio.com
Gözaltına Alınmışlardı: Deep Turkish Web Kanalının Sahibi YouTuber Kardeşler Serbest - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir