'Dating' Uygulamalarına Göre Kadınlar ve Erkekler Karşı Cinste Hangi Yaş Aralıklarını Çekici Buluyor?

504PAYLAŞIM

Pek şaşırdım diyemeyeceğim doğrusu...🤫

Kaynak: https://www.theguardian.com/lifeandstyle...

Yapılan araştırmalara göre randevu uygulamalarında kadınlar yaş konusunda oldukça seçiciler!

Not: Tabloda açık mavi olanlar kadınların ve koyu mavi olan taraf bu kadınların tercih ettikleri erkeklerin yaşını ifade etmektedir.

Bu tabloyu yukarıdan aşağıya doğru yorumlayacak olursak 20-21 yaşındaki kadınların 23 yaşındaki erkekleri; 22 yaşındaki kadınların 24 yaşındaki erkekleri ve 50 yaşındaki kadınların 46 yaşındaki erkekleri tercih ettiklerini söyleyebiliriz. Bu tabloya göre birçok kadın kendilerine yakın yaşlardaki erkeklerle randevuya çıkmayı tercih ediyorlar. Ayrıca bu araştırma sadece bir uygulama baz alınarak değil aynı zamanda on binlerce insanın çeşitli tanışma uygulamalarında belirledikleri yaş kriterini de kapsıyor.

Araştırmaya daha da yakından baktığımızda iki sonuçla daha karşılaşıyoruz...

Bunlardan ilki 30'lu yaşların kadınların erkeklerde en çok tercih ettiği yaş olması. Yapılan araştırmaya göre kadınlar 30 yaşına kadar kendilerinden daha büyük erkekleri tercih ederlerken 30 yaşından sonra kendi yaşlarına yakın ama kendilerinden daha genç erkekleri tercih ediyorlar. İkinci olarak 40'lu yaşlarda ise kadınların tercihleri tamamen değişiyor. Bu bağlamda genel bir yorum yapacak olursak bu uygulamalarda kadınlar için erkeklerin çekiciliği 40'lı yaşlarından sonra son buluyor.

Bu grafikte ise erkeklerin her zaman kendilerinden daha genç kadınları tercih ettiklerini görüyoruz. Kendileri 20,30 ya da 50 yaşında olsalar bile en ideal kadın yaşının 20 olduğunu düşünüyorlar.

Not: Tabloda koyu mavi olanlar erkelerin ve açık mavi olan taraf bu erkeklerin tercih ettikleri kadınların yaşını ifade etmektedir.

Araştırmalardan da anlaşılacağı üzere bu sadece tek bir yaş grubundaki erkeklerin değil tüm erkeklerin tercih ettiği yaş ortalaması.

Yaşın dışındaki en belirleyici faktör istisnasız her cinsiyet için güzellik!

Her uygulamanın kendi içinde farklı bir algoritması olsa da tüm bu uygulamaların en temel gayesi tek bir kullanıcısının bile eşleşmemiş bir halde kalmamasını sağlamaktır fakat ne yazık ki bu noktada kullanıcı kim olursa olsun karşı tarafın baktığı en belirleyici özellik güzellik oluyor.

Bu grafikte ise kişiye mesaj gelme ve çekicilik oranını karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz.

Grafiği yorumladığımızdaysa kolaylıkla sismologların depremlerin açığa çıkardığı enerjiyi ölçmek için kullandıkları matematiğe benzer bir durum olduğu oldukça açıktır: Güzellik ve çekicilik mesaj alma olasılığınızı ciddi anlamda arttırır ve aslında doğru orantılıdır.

Birçok iş bulma sitesinde bile kadınlara maalesef ki bu uygulamalardaymışçasına bir muamele takınıldığını ya da mülakata çekici olup olmadıklarına göre çağırıldıklarını biliyoruz...

Bu grafikte de kadın eğrisinin üstel ve erkek eğrisinin doğrusal olduğunu kolaylıkla gözlemleyebilirsiniz. Bu bağlamda erkek adayların eğrileri düz bir çizgidir yani bir erkeğin görünüşünün, beklentileri üzerinde hiçbir etkisi yoktur ama kadının görünüşünün maalesef ki hala işe alınımda etkisi olduğunu gözlemleyebiliyoruz.

İlk buluşmada tarafların birbirlerine sordukları sorular da en az bu araştırmanın sonuçları kadar enteresan!

Taraflar birbirlerine günde dişlerini kaç kez fırçaladıklarından tutun bir tanrı inancı olup olmadıklarına kadar birçok farklı soruyu yöneltiyorlar.

Bu uygulamaları kullanan kişilerin büyük bir çoğunluğunun ortak beklentileri ise şu şekilde: hayvanları seven, sigara kullanmayan, çocuk istemeyen ve yatakta iyi olan bireyler.

Enteresandır ki en çok sorulan sorular arasında ise "Korku filmleri izlemeyi sever misin?" ya da "Daha önce hiç tek başında yurt dışına çıktın mı?" gibi sorular yer alıyor. Eğer biriyle randevuya çıkıyorsanız bu soruları partnerinize sormak yararlı olabilir.

Sizce bu araştırma doğru mu? Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım...

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Ailesiyle Arasındaki Kuşak Farkını İronik Bir Şekilde Karikatürize Eden İllüstratörden Mizah Dolu 15 Kare - onedio.com
Ailesiyle Arasındaki Kuşak Farkını İronik Bir Şekilde Karikatürize Eden İllüstratörden Mizah Dolu 15 Kare - onedio.com

👇

Asitli İçecekleri İçmeyi Bıraktıktan Sonra Vücudunuzda Meydana Gelen Bu Değişimleri Öğrenince Çok Şaşıracaksınız! - onedio.com
Asitli İçecekleri İçmeyi Bıraktıktan Sonra Vücudunuzda Meydana Gelen Bu Değişimleri Öğrenince Çok Şaşıracaksınız! - onedio.com

👇

Hep Aynı Şeyleri Görmekten Sıkılanları İlginçliğe Doyuracak Birbirinden Acayip 17 Yeni Görsel - onedio.com
Hep Aynı Şeyleri Görmekten Sıkılanları İlginçliğe Doyuracak Birbirinden Acayip 17 Yeni Görsel - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erlik

Kadınların yakın yaşlarda erkelerden hoşlanırken, erkeklerin sadece genç kızları tercih ettiğ Grafikleri tarafsız olarak okumak gerekirse : Elmadağda dostun var atın havanı /Gölbaşında tarlan var surun sefanı /Yaşlanınca görecem yavrum ben seni /Bulabilecen mi böyle balı receli /Kızlar dura dura hiç olur /Oğlan dura dura koç olur /Ankarada bir hoca var /Üfledimi uçurur..

comolokkopapichulo

alan memnun veren memnun moruq bize laf dusmez

kadin-dergi

fuckbody arayan kişilerin istatistiki bilgileri ile, kadın*erkek ilişkilerini yorumlamak çok saçma.

cakil-pasteur

50 yaşında götünün kılları torik misinasına dönmüş 20 yaşındaki kadının peşinden koşuyor ölcen amca ölcen!!!

mert-yavuz-turkoglu

eee daha altını söyleseler "FBI!!! open the door!" durumundan korkmuşlardır. yoksa orda 13-14leride görürdük emin olun. Roman Polanski 70'lerde bir partide 13 yaşında bir çocuğu (kızı) s.kmişti, yıllar sonra yargılandığında savunması; """If I had killed somebody, it wouldn't have had so much appeal to the press, you see? But ... fucking, you see, and the young girls. Judges want to fuck young girls. Juries want to fuck young girls. Everyone wants to fuck young girls!""" """Birini öldürseydim basının bu kadar ilgisini çekmezdi. Ama s.kmek, genç kızları. Hakimler genç kızları s.kmek istiyor, jüridekiler genç kızları s.kmek istiyor, herkes genç kızları s.kmek istiyor!""" Bu anketteki sonuçlarda bunu doğruluyor. Ayrıca boşuna dememişler; "Pedophiles Rule the World" diye... Youtube'ta 13 dakikalık bir belgesel var bununla ilgili.

edwardo

Adamın savunması haklılık payı sıfır. 18 yaş altı bir kadın/kız ile cinsel ilişkiye girme isteği tamamen pedofil bir istek. Her akıllı ve düzgün erkek cinsel anlamda olgunlaşmış kadın ile beraber olmak ister. Skaladaki ortalama 20 yaş da, erkeklerin genel olarak kadınlara bakış açısının cinsel yönlü olduğunu ve özgüvenlerini tatmin edebileceği yaş da 20 yaş olduğunu düşünmelerindendir. Hele 13-14 yaşında bir kız ile olması tamamen erkeğin karşısındaki gelişmemiş kızın bedenine karşı üstünlük kurmak istemesinden kaynaklı. Bunun bebek sikme arzulu olanları da var tabi.

ergse

Herhangi bir yaşta olan bir erkeğin kız çocuklarına duyduğu ilginin(sapkınlığın) ,50 li yaşlarda olan erkeğin 20 yaşındaki kadınlara duyduğu ilgiden hiç bir farkı yok gözümde. Bu 50 yaşındaki erkeğin 15-16 hatta daha küçük yaştaki çocuklara ilgi duymaması; ilgi duymadığı için değil yasal olmadığı için açığa çıkarmaktan korkmasıdır gözümde.

Görüş Bildir