'Darbe Girişiminden Sonra İhraç Edilen MİT Ajanı Kayıp'

 > -

15 Temmuz'dan sonra 'FETÖ' soruşturması kapsamında önce açığa alınan, sonra ihraç edilen bir MİT ajanından haber alınamadığı belirtiliyor. 1 Kasım'dan bu yana nerede olduğunu bilinmediği, telefonundan son sinyalin 1 Kasım saat 16.00'da alındığı aktarılan bilgiler arasında. Eşi ve avukatının MİT'e başvurduğu, kendilerine verilen cevapta "Hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulmuştur. Söz konusu tarihten itibaren hakkında teşkilatımızca yapılan herhangi bir işlem yoktur” denildiği aktarılıyor. Sözcü yazarı Saygı Öztürk ise "İntiharlar, kaybolanlar üzerinde önemle durulmalı. Çünkü bu olayların arkasında yabancı servislerin, terör örgütlerinin olabileceği göz ardı edilmemeli" yorumunda bulunuyor...

Saygı Öztürk'ün Sözcü gazetesinde bugün yayınlanan yazısından ilgili bölüm şöyle:

"Şırnak'ta, Diyarbakır'da, Yunanistan'da görev yapan A. O. 17 Temmuz'da açığa alındı. 2 Ağustos'ta meslekten ihraç edildi. Buraya kadar her şey normal. Ama bundan sonra durum karışık bir hal alıyor.

Yunanistan'dan Türkiye'ye Yunan plakalı diplomatik plakalı mavi renkli opel marka otomobille dönen A. O.'nun pasaportu alındı. Ancak o Yunanistan'dan izinli olarak döndüğü dönemde getirdiği otomobili kullanmayı sürdürüyordu. 1 Kasım tarihinde saat 12.38'de bulunduğu sitenin kamera kayıtlarında çıkışı görülüyor. İşte çıkış o çıkış…

Evden yanına hiç para almadı. Eşiyle vedalaşması olmadı. 1 Kasım'dan bu yana nerede olduğunu bilen yok. Telefon en son 1 Kasım saat 16.00'ya kadar açık. Ondan sonra sinyal kaydı da yok."

"Yer yarılmış, eski MİT mensubu sanki içine girmişti"

Öztürk'ün aktardığı bilgiye göre sonradan ek ifade için MİT'e ya da Emniyet'e götürülmüş olabilir diye düşündüler. Bu arada Emniyet, hastane, otel kayıtlarını soruşturdular. Hastanelerde de yurt dışına çıktığına ilişkin kaydı da yoktu. Yer yarılmış, eski MİT mensubu sanki içine girmişti.

Öztürk "Çok şey bilen MİT'çi ortadan kayboldu" başlıklı yazısına şöyle devam ediyor: 

"Eşi ve avukatı Süleyman Serdar Balkanlı, MİT'e başvurdu. Kendilerine verilen cevapta, "A. O. kurumumuz emrinde görevliyken yürütülen soruşturma sonucu 2 Ağustos 2016 tarihinde kamu görevinden çıkarılarak ilişiği kesilmiş olup, hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulmuştur. Söz konusu tarihten itibaren A. O. hakkında teşkilatımızca yapılan herhangi bir işlem yoktur" denildi.

Biz, bunu öğrendik. Acaba benzer durumda başka olaylar da var mı? İntiharlar, kaybolanlar üzerinde önemle durulmalı. Çünkü bu olayların arkasında yabancı servislerin, terör örgütlerinin olabileceği göz ardı edilmemeli."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir