Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Daha Yaşanabilir Bir Hayat İçin Neler Yapman Gerektiğini Söylüyoruz!

12PAYLAŞIM

Bazen hayatımızı daha yaşanabilir kılabilmek adına kendimize alışkanlık haline getirmemiz gereken durumlar vardır. Bu durumları ufak birer tavsiye olarak da düşünebilirsiniz.

Aceleci olmayı biraz da olsa kenara bırakın.

Günlük hayatımızda hiçbir şeyin tadını çıkaramıyor ve o anı kurtarmak için ne gerekiyorsa onu yapıyoruz. Sürekli bir telaş halindeyiz. Bunu biraz daha sakinleştirmek inanın ki hayatınızın yoğunluğunu azaltacak.

Geçmişinizden her zaman ders alın.

Ufak ya da büyük sorunlarla başa çıkmakta zorlanıyorsanız, geçmişinizde sorunlarla nasıl başa çıkabildiğinizi kendinize tekrar tekrar hatırlatın...

Yeniliklere hep açık olun.

Hayatınızın yoğunluğundan kaçabilmek için, ufak tefek yeniliklerle kendinizi biraz daha iyi hissetmeye başlayabilirsiniz. Yıllardır öğrenmek istediğiniz o dili öğrenmeye çalışın mesela. Ya da hep ertelediğiniz o dans kursuna gidin...

Hayallerinizden bir an olsun vazgeçmeyin.

Geçmişteki hayallerinizin gerçekleşmediği, can sıkıcı durumlarla karşılaşmış olmanız o kadar olası ki... Bunu kendinize bir engel olarak görmeyin. Her zaman hayallerinizi kurun ve onlar için adımlar atmaya başlayın.

Her şeyi mükemmel yapmak zorunda değilsiniz.

Hayatınızda her şeyi kusursuzca inşa edemezsiniz. Bunu yapamadınız diye de kendinizi paralamanızın hiçbir faydası yok. Sadece "iyi" şeyler yapmakla da mutlu olabilirsiniz.

Kendinizle daha fazla baş başa kalın.

Kendi bedeninize ya da ruhunuza ne kadar vakit ayırıyorsunuz? Bunu aksatmamalısınız çünkü daha siz bile kendinizi dinlemezken başkalarının dinlemesini bekleyemezsiniz. Her zaman gününüzün bir kısmını kendinize ayırın. Meditasyon bunun için harika bir kaçış olacaktır.

Dengeli bir uyku ve beslenme düzeni oluşturun.

Yediğiniz her şey sizin psikolojinizi etkiliyor. Uykunun da hayat kalitesindeki önemini hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu nedenle, sağlıklı beslenmeye ve uyku düzeninize her zaman çok fazla önem verin.

Her zaman kendinizi ödüllendirin.

Kendinizi bir yemeğe çıkarın ya da maddi durumunuza göre ufak bir tatil yapın. Unutmayın, daha huzurlu bir yaşam için başka insanlardan çok kendinize ihtiyacınız var.

Affedici olun.

Size yapılan yanlışlarla yaşayıp, nefret ile içinizi doldurmayın. Her zaman bir noktada affedici olmayı seçin. Tabii ki sınırlarınızı aşmadan...

İnsanların etkisinde kalmayın ve hayatın tadını çıkarmaya odaklanın.

Bunları yapmaya çalıştıkça daha huzurlu bir hayat kurmak daha olası olacaktır... Bol şans!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bulgurella

zaten aceleci olmayın diyerek baştan kaybetti... acele etmek tercihimiz değil mecburiyetimiz...

sinem-yalcin4

Hep bilindik sloganlar... "Kendinizi sevin, sizin hayatınızı mahveden, uykusuz bırakan, yaralayan ve izlerini ömrünüz boyunca taşıyacağınız insanları affedin!" Yok yaaa... Herkes Budha kesilmiş arkadaş. Ben peygamber fln değilim. Hayat sana vurursa, elbet canın yanar. Bu gerçeği kabul edemeyip, iyimser saçmalıklarla kendi kandırarak, aldığı en küçük darbede yıkılan insanlarla dolu hayat. En önemli gerçek bu berbat dünyayı kabul etmekten geçer. En zoru da budur. Bunu nasıl yapacağımızı öğrenirsek hayatta kalırız. Böyle boş sloganlarla kimse kendini kandırmaya çalışmasın. Hayallerinden vazgeçme'ymiş.. Hadi ordan, Türkiye burası.. Adamın hayallerini maymuna çevirirler burda...

geciciex

yeniliklere açık olun diyip bihter ve behlülü koymanız :) :)

aserejem

Şu resimlerini giflerini koyduğunuz insan müsveddeleriyle çelişiyor başlık ve içerik. Şu resimleri değişmesi daha hoş olur. Antipatik kişileri, fotoğrafları yaşamı güzelleştirme ile ilgili paylaşımların içinde bulunmak istemiyorsanız eğer.

Görüş Bildir