'Daha Tehlikeli Bir Ülke Görmemiştim' Diyen Joan Baez Özür Diledi

 > -

15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimi sonrası, "Daha tehlikeli bir ülke görmemiştim" diyerek Türkiye'deki konser takvimini iptal eden dünyaca ünlü sanatçı Joan Baez, gelen tepkiler üzerine özür diledi.

Joan Baez, 12 Ağustos'ta İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda vereceği konseri iptal etmişti.

Açıklamasına, "Kamuoyuna ve Türkiye'de çok sevdiğim arkadaşlarıma" diye başlayan Baez, "Türkiye'deki konserlerimi iptal ettiğim açıklamaya gelen tepkileri gördükten sonra, sözlerim nedeniyle üzülen, sinirlenen, hakarete uğramış hisseden veya kafası karışan herkesten özür dilerim" ifadelerini kullandı.

Baez'in açıklaması şöyle devam etti:

"Bu ifadeler, Türkiye'de olan bitenleri televizyondan takip ederkenki hislerimi yansıtıyor. Sözlerim çok düşünülmüş, diplomatik ifadeler değildi. Açıkça anladım ki, bazı gözlemlerimi kendime saklayabilirmişim.

Konserlerimi iptal etme kararı, alması çok zor ve acı bir karardı, bu yüzden geç karar verebildim. Orada olmayı çok istiyordum ve müzisyenlerim olmadan konser verebilsem kesinlikle gelirdim.

Muse ve Joan Baez Konserleri İptal - onedio.com
Muse ve Joan Baez Konserleri İptal - onedio.com

Ama ekibimden kimseye benimle gelmesi için ısrar edemezdim. Dayanışma amacıyla yazdığım mektubun destek olmaktansa yaralayıcı olduğunu gördüm. Bu yüzden tekrar özür diliyorum.

Sevgiyle, Joan Baez"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir