Gül'den 'Dinlendi' İddiasına Yanıt

 > 
55PAYLAŞIM

'Cumhurbaşkanlığı'nın da Dinlendiğini Bana Erdoğan Söyledi'

'Cumhurbaşkanlığı'nın da Dinlendiğini Bana Erdoğan Söyledi'

Gül: DDK'nın çalışma yapması, kuralları incelemesi, noksanlıklar var mı, bunlarla ilgili ne tip tedbirler yasalar çıkmalı, kurallar ortaya konmalı ki bu şikayetlerden kurtulabilelim

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül , Cumhurbaşkanlığının da dinlendiğini kendisine Başbakan Erdoğan’ın söylediğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Gül ayrıca, beş konu ile ilgili inceleme yapılması için Devlet Denetleme Kurulu’na neden talimat verdini açıkladı. Gül, “Çalışmaları yapmaları, kuralları incelemeleri, noksanlıklar var mı, bunlarla ilgili ne tip tedbirler yasalar çıkmalı, kurallar ortaya konmalı ki bu şikayetlerden kurtulabilelim” dedi.

Abdullah Gül gazetecilere şu açıklamayı yaptı:

Önemli konularla ilgili daha önce de DDK'ya talimat verip çalışmalar yaptırtmıştım. Onları bitince kamuoyuyla paylaşılmıştı. Şimdi de gördüğünüz gibi hepimiz yaşıyoruz, gerek telefon dinlemeleri, yolsuzluklar, imar rantlarıyla ilgili konular çok tartışılıyor bu konularla ilgili de DDK'ya talimat verdim.

Çalışmaları yapmaları, kuralları incelemeleri, noksanlıklar var mı, bunlarla ilgili ne tip tedbirler yasalar çıkmalı, kurallar ortaya konmalı ki bu şikayetlerden kurtulabilelim. Bununla ilgili yapılan çalışmalar.

‘Dinlemeleri başbakan bana da söyledi’

Benim doğrusu makam odasıyla ilgili böyle şeyler söz konusu değil. Ama bazı ortam dinlemelerinin olduğunu doğrusu Sayın Başbakan bana da söyledi.

T24

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir