Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Cumhurbaşkanlığı Makamı Kimsenin Tekelinde Değildir'

 > 
110PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanlığı Makamı Kimsenin Tekelinde Değildir

Cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu, "Memlekette herkes her şeyin farkında. Millet 10 Ağustos'ta kararını buna göre verecek. Cumhurbaşkanlığı makamı kimsenin tekelinde değildir" dedi.

ANTALYA

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, "Memlekette herkes her şeyin farkında. Millet 10 Ağustos'ta kararını buna göre verecek. Cumhurbaşkanlığı makamı kimsenin tekelinde değildir. Hiçbir partinin hisarında değildir" dedi.

Muratpaşa Belediyesi'nin Konuksever Mahallesi'nde düzenlenen iftar programına katılan İhsanoğlu, burada yaptığı konuşmada, iftar öncesi Kuran-ı Kerim'den ayetler ve Yunus Emre'den şiirler dinlediklerini, İslam dini ve Türk kültürünün insanları nazik, terbiyeli ve alçak gönüllü olmaya davet ettiğini söyledi. İnançlarının kibirli olmayı, başkasına hakaret etmeyi yasakladığını belirten İhsanoğlu, bu söylemlerden başkalarının ibret alması gerektiğini kaydetti.

Antalya'da da Diyarbakır'da da halkın kendisine büyük ilgi gösterdiğini dile getiren İhsanoğlu, "Memlekette herkes her şeyin farkında. Millet 10 Ağustos'ta kararını buna göre verecek. Cumhurbaşkanlığı makamı kimsenin tekelinde değildir. Hiçbir partinin hisarında değildir. Millet istediği şahsı cumhurbaşkanı olarak getirecektir" dedi.

Türkiye'nin önünde cumhurbaşkanlığı için üç alternatif olduğunu hatırlatan İhsanoğlu, şöyle konuştu:

"Üçünün de eşit şartlarda başlaması lazım. Üç kişiden birisi devletin bütün imkanlarıyla kampanyaya haksız bir rekabetle başlamıştır. Devletin resmi televizyonu bir adayı beş yüz dakika verirken diğer adayları beş dakika veriyor. Sonra mağduriyetten bahsediliyor. 'Vesayet sistemini ortadan kaldıracağız' diyorlar. Sen her şeye sahip olacaksın, on iki sene devleti idare edeceksin, yedi sene de cumhurbaşkanı olarak kendi adayın idare edecek ve hala 'vesayet var bunu kaldıracağız. İhsanoğlu veseyat sisteminin adamıdır' diyeceksin. RTÜK'ü, YÖK'ü neden kaldırmadın? Bunlar 12 Eylül yasasının, vesayet sisteminin kurumları değil mi? Bunların mevzuatını hükümete bağımlı hale getirdin. Bütün özerklik unsurlarını ortadan kaldırdın. Devletin televizyonunu şikayet ediyoruz. RTÜK bir şey demiyor. Dünya karşısında Türkiye zor duruma girdi. Üçüncü dünya ülkeleri gibi resmi televizyon devletin başındaki insanın nutuklarını yayınlamak dışında başka bir şey yapmıyor. Bu bana başka ülkeleri hatırlatıyor. Bu ülkeleri saymak istemiyorum. Bu ülkelerden birisi komşumuzdur."

İhsanoğlu, mevki ve ikbal peşinde değil, millete hizmet etme peşinde olduğunu kaydetti. Vesayet kurma peşinde olmadığını, vesayeti kaldırmak için mücadele edeceğini ifade eden İhsanoğlu, Türkiye'nin bu mücadeleyi 10 Ağustos'ta kazanacağını vurguladı.

Antalyaspor atkısı takılan İhsanoğlu'na konuşmasının ardından Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ekmek takdim etti.

AA

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir