'Cumhurbaşkanı Yerine Başkanı Seçmiş Olsaydık Türkiye Bu Kaosu Yaşamayacaktı'

 > -

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yöneltilen eleştirilerle ilgili, "Cumhurbaşkanına Anayasal sınırlara çekil diyenler 60 yıldır yüzde 15’i geçemiyor. Ama Cumhurbaşkanı yüzde 52 oy aldı. 2014 yılının 10 Ağustosu’nda Cumhurbaşkanı yerine başkanı seçmiş olsaydık Türkiye bugün bu kaosu yaşayacak mıydı? Yaşamayacaktı. Bu milletin büyük millet olması işlerine gelmedi" dedi.

Bakan Müezzinoğlu, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’nin Gündoğdu Mahallesi'nde düzenlediği Batı Trakyalılar Panayırı ve Yağlı Güreş Şampiyonası’nın açılışına katıldı. Burada konuşma yapan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bayrak ve toprak uğruna çok şehit vermiş bir milletin mensupları olduğumuzu belirterek şunları söyledi:

"Bugünlerde de yine milli birlik ve beraberliğimiz için, yine ay yıldızlı bayrağımızın güçlü bir şekilde dalgalanması uğruna şehitler veriyoruz. Ama bu milletin birliğini, beraberliğini bozmak isteyenler şunu bilsinler ki, bu millet tarihi geçmişinde hiçbir çapulcuya pabuç bırakmamış bir millettir. Bunlara en ağır dersi verebilecek iradesi ve gücü de vardır."

Bakan Müzzinoğlu daha sonra şifa dilekleriyle şenlik pilavını dağıttı ve ardından Merinos Kongre ve Kültür Merkezi’nde Osmangazi İlçe Danışma Meclisi toplantısına katıldı.

'Vatandaş bize kendini test et dedi'

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Batı Trakyalılar Panayırı’nın ardından AK Parti Osmangazi İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı. Toplantıda konuşan Bakan Müezzinoğlu, 7 Haziran seçimlerinden sonra vatandaşın Ak Parti’yi uyardığını söyledi. Müezzinoğlu, şöyle dedi:

"Tabi ki insanız hatalarımız olabilir. İnsanı hatasından döndürme imkanı her zaman vardır. Bizde hatalarımızı ve kusurlarımızı telafi ederek daha güçlü çalışacağız. Çünkü 7 Haziran akşamı milletimiz bize bir mesaj verdi. 7 Haziran akşamı millet bize dedi ki ‘AK Parti kadroları. Sizi seviyorum. Size inanıyor ve güveniyorum. Sizden vazgeçmiş değilim. 10’uncu defa, 20’inci defa da karşıma gelseniz sizden vazgeçmeyeceğim’ dedi. Ama bunun yanında bize bir uyarı yaptı. Bu uyarı asla bir cezalandırma değil. Vatandaş bize ‘Ben senden vazgeçmiyorum ama bize kendini çek et, test et, kendini gözden geçir’ dedi. Biz bu süreçte kendimizi test ettik, kendimizi gözden geçirdik."

'Cumhurbaşkanı yerine başkanı seçmiş olsaydık Türkiye bu kaosu yaşamayacaktı'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yöneltilen eleştirileri de yanıtlayan Bakan Müezzinoğlu, "Cumhurbaşkanına, ‘Anayasal sınırlara çekil’ diyenler 60 yıldır yüzde 15’i geçemiyor. Ama Cumhurbaşkanı yüzde 52 oy aldı. 2014 yılının 10 Ağustosu’nda Cumhurbaşkanı yerine başkanı seçmiş olsaydık Türkiye bugün bu kaosu yaşamayacaktı. Bu milletin büyük millet olması işlerine gelmedi. Buna İsrail’in, Amerika’nın, Almanya’nın İngiltere’nin karşı çıkmasını anlarım da ey CHP ve MHP senin neden işine gelmiyor" diye konuştu.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir