Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

‘Cumhurbaşkanı’na Hakaret’ Soruşturmasında Garip Karar: İki Cadde ve Bir Park Yasak

 > 
36PAYLAŞIM

Sakarya’da ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçlamasıyla hakkında soruşturma başlatılan Melike Kara’nın ‘halkın toplu halde bulunduğu’ bazı alanlara gitmesi ‘adli kontrol önlemi’ adı altında yasaklandı. Ancak bu karar, ‘gayrimenkul değerleme uzmanı’ olarak çalışan Kara’nın kenttekine yoğun gayrimenkul satışının yapıldığı bölgede işini yapamaması anlamına geliyor...

Adapazarı'nda düzenlenen basın açıklamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan 27 yaşındaki Melika Kara'nın 'suçun tekrar edilebileceği şüphesiyle' iddianame hazırlanana kadar eylemlerin yapıldığı iki cadde ve bir parka gitmesi yasaklandı. 

Mahkeme kararına göre Kara yasağa uymaması halinde tutuklanacak olan gayrimenkul eksperi Melike Kara, mahkemenin kararının iş yapmasını engellediğini söyledi.

'İşimi yapamıyorum'

Mahkemenin kararı ile basın açıklamaları ve yürüyüşlerin yapıldığı yerlere gitmesi yasaklanan Melike Kara, karar nedeniyle işini yapmakta zorlandığını belirterek, "Gayrimenkul eksperi olduğumdan dolayı bankalarla çalışıyorum. Bu karar yüzünden Atatürk Bulvarı ve Çark Caddesi'nin kesiştiği yerde bulunan Adapazarı Belediyesi'ne bile gidemiyorum" dedi.

Melike Kara olayın kişiselleştirilmemesi için fotoğraf ve görüntü çekilmesini istemeyerek, "Karar ortada. Söyleyecek fazla bir söz de yok" diye konuştu. 

Zafer TOKUŞ / DHA  - Uğur Koç/ Birgün

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir