"Cumhurbaşkanı, 'Bu Daha İyi Günleriniz' Derken Bu Günleri mi Kastediyordu?"

 > 
1PAYLAŞIM

İzmir'deki saldırı sonrası bir açıklama yapan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek "Bu daha iyi günleriniz' derken siz bu günleri mi kastediyordunuz?" diye sordu.

Buldan, bugün saldırı gerçekleşen ve Deniz Poyraz isimli çalışanın hayatını kaybettiği İzmir'deki parti binasına gitti.

Bianet'ten Pınar Tarcan'ın haberine göre Buldan, yaptığı incelemelerin ardından "Bugün Deniz arkadaşımız şehadetiyle birlikte yüreğimizin yandığını ama başımızın dik olduğunu herkesin bilmesini isteriz" dedi. 

"Başta Deniz'e Allah'tan rahmet, kederli ailesine, partili arkadaşlarımıza ve hepinizin başı sağ olsun" diyen Buldan, "Bu cinayetler ilk değil, biz bu cinayetleri, bu filmleri çok gördük, çok seyrettik. Bize biat edeceksiniz diyenlere karşı, 'Bizim önümüzde diz çökeceksiniz' diyenlere karşı asla diz çökmedik, bundan sonra da diz çökmeyeceğiz, bundan sonra da boyun eğmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

'Bu, organize bir katliam planıdır'

Saldırının yarım saat sonra gecikmesi halinde kentte büyük bir katliam yaşanmış olacağını belirten Bulan, şunları söyledi: 

"Bugün buraya büyük bir katliamı gerçekleştirmek üzere bir katil yollandı. Ama tesadüfen içeride sadece Deniz vardı, arkadaşlarımız yarım saat önce buraya gelmiş olsalardı ya da katil yarım saat sonra gelmiş olsaydı bugün bu kentte büyük bir katliam gerçekleşmiş olacaktı.  Herkesin gözü önünde, elinde silahla, hatta bir değil üç kişi oldukları söyleniyor. Bu kişilerin binaya girmesi, bu, organize bir katliam planıdır."

'Cumhurbaşkanı bunu mu kastetmiştiniz?'

Buldan ayrıca, "Cumhurbaşkanı, 'Bunlar daha iyi günleriniz' derken, bugünleri mi kastetmiştiniz?" diye sordu.

Erdoğan'ın 'Gelin hanım' dediği Akşerner'le ilgili sözleri 📹

Akşener'in Erdoğan'a tepkisi 👇

Akşener: 'Erdoğan, Rize'deki Provokasyon Çalışmasının Azmettiricisi Olduğunu İtiraf Etti' - onedio.com
Akşener: 'Erdoğan, Rize'deki Provokasyon Çalışmasının Azmettiricisi Olduğunu İtiraf Etti' - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir