"Çukuru Korudun, Reyhanlı'yı Koruyamadın"

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

"Çukuru Korudun, Reyhanlı'yı Koruyamadın"

"Çukuru Korudun, Reyhanlı'yı Koruyamadın"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP'nin ilk kez gerek parlamentoda gerekse parlamentoda dışında olağanüstü bir çalışma içinde olduğunu belirtti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP'nin 18 Mayıs'ta Aydın'da yapacağı Barış, Demokrasi ve Özgürlük Mitingi'nin tanıtım toplantısında konuştu.

Tekin, "Cumhuriyet Halk Partisi, sıradan, öyle 15 kişinin bir araya gelip de 'Hadi İçişleri Bakanlığına dilekçe verip parti kuralım' dediği bir parti değildir. Bu sorumluluk içerisinde demokrasiye, özgürlüğe ve barışa gelebilecek bütün engelleri kaldırmak için Cumhuriyet Halk Parti olarak ilk mitingimizi Aydın'da yapacağız. Daha sonra bu mitinglerimiz Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde devam edecek. Eylül'den sonra geri kalan Erzurum, Tokat ve benzer illerde bu mitingleri düşünüyoruz. Biz bu mitinge sadece CHP'liler ve CHP'ye oy verenleri değil, biraz önce yanıma gelip 'Ben AKP'ye oy verdim ama bu gidişatı durdurun' diyen her yurttaşımızı ayın 18'inde Aydın'da meydanlara davet ediyoruz" dedi.

"NEREDE SIKIŞIYORSA SIKIYÖNETİM İLAN EDİYOR"

Reyhanlı'da yaşananlarla ilgili olarak hükümeti suçlayan Tekin, sınırda Türkiye ile Suriye arasında güvenliksiz bir bölge oluştuğunu savunarak, "Perşembenin gelişi Çarşamba'dan belli. En uzun sınıra sahip iki ülkeyiz. Sınırın tamamında koridorlar kaldırıldı ve nedeninin ne olduğu bilinmeyen bir güvenliksiz bölge haline getirildi. Niye buna ihtiyaç duydunuz? 'Tehlikeli ve yanlış, burada çok ciddi sorunlar olur' dedik. Ve nihayet 2-3 tane olaylar oldu. En büyük olayı da 2-3 gün önce yaşadık. AKP işin çok kolayını buldu. Nerede sıkışıyorsa sıkıyönetim ilan ediyor. Yani Evren Paşa gitti, şimdi Tayyip Paşa geldi. 1 Mayıs yürüyemezsin. Niye yürüyemezsin çünkü orada çukur var. Sen orada o çukuru koruduğun kadar Hataylıları niye korumadın, Reyhanlı'yı niye korumadın. Çok bu önemliydi o çukur" şeklinde konuştu.

"KUŞA ÇEVİRİYORLAR"

Gazetecilerin CHP'nin Meclis'te yeteri kadar muhalefet yapıp yapmadığı yönündeki sorusunu cevaplayan tekin, bu eleştirilere kendisinin de katıldığını söyledi. Ancak CHP'nin çalışmalarının kamuoyuna yansıtılmadığını öne süren Tekin, şöyle konuştu: "Parlamentoda 76 milyonun ödediği verdilerle yayın yapan TRT'nin yurttaşlarla vekilleri buluşturan yayını kesildi. TRT'de şuan da TRT 3'ü kapattılar. Ulusal medyayı da baskı altında tuttular. Bizim, CHP'li milletvekillerinin konuşmuş olduğu her şeyi ajanslarda kuşa çeviriyorlar. İlk kez bunu samimi olarak söylüyorum. Gerek parlamentoda gerekse parlamentoda dışında ilk kez Cumhuriyet Halk Partisi, olağanüstü bir çalışma içinde. Meclise gelir görebilirsiniz. Sayısal çoğunluk var ve kameralar karartılıyor sanki hiç bir şey yapılmıyormuş gibi. Vatandaşımız bunun farkında olmayabilir ama bizimde bunu anlatmamız gerekiyor"

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

1 MayısAdalet ve Kalkınma PartisiAydınCumhuriyet Halk PartisiErzurumRecep Tayyip ErdoğanReyhanlıSuriyeTRTTürkiye Radyo ve Televizyon Kurumutrt
Görüş Bildir