"Cübbeden Aldığı Güçle Ahkam Kesenler..."

523PAYLAŞIM

"Cübbeden Aldığı Güçle Ahkam Kesenler..."

"Cübbeden Aldığı Güçle Ahkam Kesenler..."

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler de Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın konuşmasına sert tepki gösterdi. İşler, "27 Nisan'ın apoletli bildirisine karşı durduğumuz gibi 25 Nisan'ın cübbeli bildirisine de karşı çıktık" dedi.

Tepkisini sosyal medyada dile getiren Başbakan Yardımcısı İşler, Anayasa Mahkemesi Başkanı'nın Türk misafirperverliğine ve nezaket kurallarına aykırı bir konuşma yaptığını savundu.

İşler, "Başka vesayetlere izin vermediğimiz gibi, jüristokrasiye de izin vermeyiz" dedi.

"Bazı makamlarda oturanlar siyaset yapamaz, hakimler kararlarıyla konuşur, siyaset yapmak isteyenlerin önce cübbelerini çıkarmaları gerekir" yorumunu yapan İşler, millet iradesinin ve Meclis'in üzerinde hiçbir güç olamayacağını dile getirdi.

Başbakan Yardımcısı, "Gömlek değiştirmek metaforu değişimi ve gelişimi ifade eden olumlu bir benzetmedir. Ne varki milletten değil giydiği cübbeden aldığı güçle ahkam kesenlerden böyle bir değişim ve gelişim beklenemez" dedi.

Lütfi Elvan'dan da tepki

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan da, Türkiye'nin internet alanında önemli yatırımlar yaptığını belirterek, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın konuşmasına tepki gösterdi.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir