Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Çöpten Yiyecek Toplayan Kadın' Kılıçdaroğlu'ndan Şikâyetçi Oldu: 'Maddi Durumum Gayet İyi, Dört Katlı Evim Var'

 > 
424PAYLAŞIM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında fotoğrafını gösterdiği "çöpten yiyecek toplayan kadın" sokak hayvanları için çevredeki iş yerlerinin konteynere bıraktığı gıda maddelerini topladığını açıkladı. Eskişehir'de yaşayan Aysun Demir, "Ben aç değilim, maddi durumum gayet iyi. Benim dört katlı evim var" dedi ve ekledi: "Hukuki süreci başlattım. Kılıçdaroğlu'ndan alacağım tazminatla sokak hayvanlarına barınak yapacağım."

Dört çocuk annesi 54 yaşındaki Aysun Demir, AKP'nin Odunpazarı Belediye Başkan adayı Volkan Doğan ile birlikte kameralar karşısına geçti.

Demir, çevredeki iş yerlerinden çıkan yiyecek atıklarının konteynerlere atıldığını, çöp konteynerinden sokak hayvanları için yiyecek topladığı belirtti ve şu açıklamayı yaptı: 

"Ben de onları alıp sokak hayvanlarına veriyorum. Sokak hayvanları için çöp konteynerlerinden atık toplamaya devam edeceğim. Gelip çeksinler. Kılıçdaroğlu, beni yok yere rencide ettiğinin farkında değil mi? Keşke bana gelip 'Aç mısın?' diye sorsaydı. Ben aç değilim, maddi durumum gayet iyi. Benim dört katlı evim var. Allah şükür ki kimseye ihtiyacım yok."

"Kılıçdaroğlu beni ihtiyaç sahibi gibi göstermeye utanmadı mı?"

Kılıçdaroğlu'na karşı hakkını sonuna kadar arayacağını söyleyen Demir şöyle devam etti:

"Kılıçdaroğlu beni ihtiyaç sahibi gibi göstermeye utanmadı mı? Çok üzüldüm hatta intiharı bile düşündüm. Çocuğum üzüntüden okula gidemedi. Kılıçdaroğlu bunları düşünmedi mi? Benim fotoğraflarımı neden elinde sallıyor? Hukuki süreci başlattım. Kılıçdaroğlu'ndan alacağım tazminatla sokak hayvanlarına barınak yapacağım."

AKP'nin Odunpazarı Belediye Başkan adayı Doğan da Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında gösterdiği fotoğrafla, bir algı operasyonuyla Türkiye'yi ve Eskişehir'i kötü göstermeye çalıştığını öne sürdü.

Doğan, şunları kaydetti:

"Çekilen fotoğrafta çöp konteyneri ve yanında üç kap bulunuyordu. Aysun Demir teyzemiz, Emek Mahallesi Ertaş Caddesi'ndeki dört katlı apartmanda oturuyor. Allah'a şükür geçimini çok rahat şekilde sağlıyor. Sağlığı ve hali vakti yerinde bir teyzemiz. Kendisi çevredeki iş yerlerinin çöp konteynerine attığı gıda atıklarını sokak hayvanlarına vermek için kaplara koyuyor. Odunpazarı'nın güzel teyzesinin çöp konteynerinden sokak hayvanlarına vermek üzere gıda atığı alırken çekilen fotoğrafı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eline tutuşturulmuş. Böylece AK Parti, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve şehrimiz farklı lanse edilmeye çalışılmıştır. CHP Genel Başkanı'nı kınıyorum. Yalan yanlış iftiralardan vazgeçmesini ve bu memleketin değerleriyle barışık olup ülkeye hizmet etmesi gerektiğini düşünüyorum. Aysun teyzemiz fotoğrafın gösterildiği andan bu yana ailesiyle büyük üzüntü yaşadı ve gözyaşı döktü."

Anadolu Ajansı'nın aktardığı bilgiye göre Demir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı çok sevdiğini ve başarılı olmasını istediğini dile getirdi.

Aysun Demir'in avukatı ise Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunduklarını, ayrıca tazminat davası açacaklarını ifade etti.

Avukat Pınar Turhanoğlu Gücüyener, müvekkilinin iki gündür büyük bir üzüntü yaşadığına değinerek "Kendisinden izinsiz çekilen fotoğrafı servis edilip üzerine bir hikaye yazıldı. Bununla ilgili fotoğrafı çeken, servis eden ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunduk. Tazminat davası da açacağız. İhtiyaç sahibi değiliz. Sokak hayvanlarına yardım etmeye çalışırken çok farklı gösterildik" diye konuştu.

Söz konusu fotoğraf önce sosyal medyaya yansımıştı. Fotoğrafta yüzü görünmeyen bir kadının çöp konteynerini karıştırdığı görülüyordu.

Kılıçdaroğlu: 'Bu Tabloyu Görüp Vicdanı Sızlamayan Var mı? - onedio.com
Kılıçdaroğlu: 'Bu Tabloyu Görüp Vicdanı Sızlamayan Var mı? - onedio.com

Kılıçdaroğlu 19 Şubat Salı günkü grup toplantısında kürsüden bu fotoğrafı gösterip "Bu tabloyu görüp vicdanı sızlamayan var mı?" diye sormuştu. 🎥

Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullanmıştı:

"Bu tablo 21. yüzyılın tablosudur. Tablonun aktörü de bu tabloda görünüyor. Bu kadıncağızın tanzim satış noktasına gidecek parası bile yok. Hangi sosyal devlet? Hangi fakirin fukaranın yanında oldu devlet? Bu tabloyu görüp vicdanı sızlamayan var mı? Fotoğrafı görünce tüylerim diken diken oluyor. Saray'da oturup bu fotoğrafa bakan acaba ne hissediyor?"

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir