Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

"Çocuklara Kıymayın Efendiler": 7 Yaşındaki Çocuğun Açlıktan Ölmesi Yemen'de Yaşanan İnsanlık Dramına Işık Tuttu!

-
Abone ol

Yemen'de yaşanan insanlık dramı bitmiyor... 7 yaşındaki Amal'in melek oluşu, tüm dünyanın gözlerini Yemen'e çevirdi. Buyurun haberin detaylarına...

Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/news/article...

Amal Hussain'in bir deri bir kemik kalmış minik bedeni, Yemen'in içler acısı durumuna ışık tutmuştu.

Amal'in ailesi dün herkese acı haberi verdi. 7 yaşındaki minik kız çocuğu, Aslam'daki UNICEF kliniğine 6 kilometre uzaklıktaki mülteci kampında melek oldu.

2 Ekim 2018 tarihinde Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’na girdikten sonra kendisinden uzun bir süre haber alınamayan ve öldüğü duyulan gazeteci Jamal Khashoggi olayının üstüne bir de bu eklenince Suudi Arabistan'a global baskı arttı.

Amal'in annesi gazetelere, "Amal her zaman gülen bir çocuktu. İçim yanıyor ve diğer çocuklarım için de endişeliyim" dedi.

Unicef'e bağlı bir hastanede her 2 saatte bir süt verilen Amal'in kusma ve ishal problemi vardı.

Suudi Arabistan'ın hava saldırısından kaçmış olan ailesi Amal'de akut malnütrisyon görüldüğünü söylemişti.

Ayrıca Amal'in annesi de mülteci kampında bulunan durgun sudaki sivrisineklerden bulaşmış olan dang humması hastası.

Amal'in annesi, paraları olmadığı için 15 km uzaklıktaki Doctors Without Borders Hastanesi'ne çocuklarını götüremediklerini söyledi.

Yemen'deki bu savaşın masum kurbanları maalesef ki çocuklar! Birleşmiş Milletler'in verilerine göre 7 milyon çocuk gıda güvensizliğiyle karşı karşıya! Unicef, "5 yaşının altındaki 1,8 milyon çocukta akut malnütrisyon görülüyor" dedi.

ABD bu hafta, Yemen'deki savaşın durdurulması yönünde bir çağrı yapmıştı.

Yemen'deki İran destekli Husiler ise, uluslararası toplumun ve BM'nin savaşı durdurmak için harcadığı çabaya olumlu yaklaşmaya hazır olduklarını bildirdi.

Merkel ise "Yemen'deki bu insanlık sorununu çözmek için Suudi Arabistan acilen bir şeyler yapmalı" demişti.

"Milyonlarca aç insan var. Yaşanılan en büyük insanlık dramlarından birine tanıklık ediyoruz."

Nazım Hikmet'in de dediği gibi: "Ürkek bir serçe gibi eğme başını. Kaldır başını ve dimdik dur..."

"Bu senin değil, ülkenin ayıbı. Hırpalanmış yerlerinden öperim çocuk."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
n.aysu

çocuklar ölecek, onca acı yaşanacak; ama sorun değil, neden? çünkü allah hepsinin cezasını verecek öbür tarafta! çocuğun çektiği acı, tüm bu acılar? hayır, bunlar kimin umrunda, önemli olan birilerinin cezalandırılması! i love you allah!

emre-alabicakk

şuanda güzel yaşanlarda ceza görecekmi acaba merak ediyom

f.can

Açlıktan ölmeyi hiçbir çocuk hak etmiyor, dini ırkı ne olursa olsun. Çocukların zerre acı çekmesine yüreğim parçalanıyor. Herşeyin cezasını suçsuz insanlar çekmek zorunda mı? Ne biçim yersin dünya, adaletin de batsın, sen de bat.

yesilzeytinn

boktan yere savaş çıkartıyolar millet açlıktan ölüyo sonra peki madem savaşı bitirelim...

dandanakan

Birkaç yıldır binlerce çocuk böyle vefat etti. Unicef duyurduğuna göre batılı güçler siyasi olarak yeni yağlı bir kapı buldu ve Yemen'e yöneldi. Yemen yıllardır böyle halbuki.

sarlok-holms

Çocuklar sizi başka bir şey hakkında da bilgilendirmek istiyorum.Şu görüntüleri çeken adamlar zengin ha.Onların isteğini iyi insanların duygularını kasmak ve bundan para almak.

Görüş Bildir