Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

"Çocuk Yapıp Dünyayı Kirletemeyiz!" Düşüncesi ile Kimsenin Görüşüne Aldırmadan Vasektomi Yaptıran Çift

-

Belli bir yaşa geldiyseniz ve kaliteli bir ilişkiniz varsa size mutlaka yöneltilen iki soru olur; düğün ne zaman ve ne zaman çocuk yapıyorsunuz?

Bu soruları soranlar bu ihtimali çok düşünmez, ama ya çocuk istemiyorsanız?

Kaynak: http://www.ladbible.com/news/viral-coupl...

Nathalie Guzman ve Andrés Flu da böyle hissediyor olmalıydılar ki geçtiğimiz günlerde asla çocuk yapmayacaklarını Facebook’ta duyurdular, hatta vasektomi randevu kartlarıyla poz verdikleri bir fotoğrafı da eksik etmediler.

Bu konudaki kararını vermiş çift, gezegenimizin korunmasına katkıda bulunmak istediklerini ve gezegenin aşırı nüfus yüzünden çok zarar gördüğünü söylediler.

Dünyaya onu kirletecek bir insan daha getirmeyeceğiz! OLLEY!

Bu kararlarını sosyal medyada paylaşmayı seçmeleri dışında bunda bir tuhaflık yok, sonuçta onların kararları onları ilgilendirir. Mesele herkesin bir fikir ortaya atmak istemiş olması ve gönderilerinin sebep olduğu yorum yağmurları.

Peki nedir bu "vasektomi"?

Vasektomi, erkeklere uygulanan ve sperm yollarının engellenmesi mantığına dayanan, geri dönüşü olan bir doğum kontrol yöntemidir.

“Size iyi haberlerimiz var! ASLA ANNE-BABA OLMAYACAĞIZ!”

“Sadece kendimize oyuncak alabileceğimiz, hiçbir sınır olmadan seyahat edebileceğimiz ve evin etrafında istediğimiz gibi çıplak gezebileceğimiz bir hayatı kabul ediyoruz."

Nathalie ekliyor:

Millet, inanın çocuklar bence de harika. Her gün gördüklerimden bu kadar etkilenmeseydim inanın ben de çocuk yapmak isterdim, ama sokaklarda acı çeken çocukları, uyuşturucu kullanımını, şiddeti görmek beni çok derinden üzüyor.

Herkes bu kararı desteklemiyor tabii...

Bu kararı desteklemeyenlerden bazıları şunları söylüyor:

-Bu bana çocuk yapmak istememelerini açıklamak için yerinde bir sebep gibi gelmiyor. Çocuklar dünyayı nasıl kirletebilir ki?

-Senin baban aynısını yapsaydı ne olacaktı? Bir çocuk asla bir hata olamaz, her çocuk birer armağandır. Bu gidişle asla mutlu olamazsınız. Bencillik etmeyin, en azından bir tane yapın.

-Ne kaçırdıklarını bilmiyorlar.

Kolombiyalı çift yorumları arasında kararlarına daha sempatik yaklaşan insalardan da destek buldu!

Kararlarını destekleyenler ise şunları söylüyor:

-Gezegenimiz ölürken biz çökmüş bir toplumu ve onun büyük şirketlerini ayakta tutmak için çabalıyoruz. Bu çok sağduyulu bir karar.

-Tebrikler!! Olabilecek en akıllıca ve anlayışlı seçim! Size güzel bir hayat dilerim!

-Bizler dünya üzerinde yaşayan parazitleriz, her gün sayımız artıyor! Keşke herkes gezegenin en büyük sorununun çok fazla insan olması olduğunu görebilse… Yerinde bir karar olmuş, duyduğuma sevindim.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ercy

Hayat onların, karar onların. İleride çocuk isterlerse yapılacak belli: evlat edinirler! O yetimhanelerde gözünün içine bakan sevgiye ilgiye aç o kadar çok çocuk var ki! Hatta belki kendi öz çocuğundan daha hayırlı, ilgili, zeki bir evlat olur kim bilir.

jey

hahha biri cocuk istemiyorum deyince herkes bi deliriyor ya manyak mısıniz siz bebe hayır size ne? bende yapmıyorum yapmıycam. cocuğa karar vermek icin ic güdüler, ay cok sevimliler diye basit sebepler yeter ama istemiyorum icin 100 maddelik liste bile az.

ozturk-sadri-alisik

bi çocuğun sorumluluğunu alacak göt bizde yok demiyolarda dünyayı kirletmemek için falan filanla karışık bahaneler hadi lan ordan

nehir68994788

evet cidden dünya da o kadar fazla insan var ki sonumuzu umarım bu kadar insan getirmez :(

burayabiseybulamadim

Yaptıkları iyi bir şey, kimse boş yere eleştirmesin. Eleştirmemiz gereken kişiler çocuk yapmayanlar değil 5'er 10'ar çocuk yapan düşük zekalı cahil insanlar.

Başlıklar

FacebookUyuşturucuanne
Görüş Bildir