'Çıplak Temizlikçi' Olarak Çalışmak İçin Güzellik Uzmanlığı Kariyerini Bir Çırpıda Silip Atan Genç Kadın

-

Üniversite mezunu kadın, güzellik uzmanı olarak çalıştığı işini bırakarak saati 75 pound karşılığında insanların evinde çıplak temizlikçi olarak çalışmaya başladığını söyledi. Bu kararın nedenlerini sizler için The Sun'dan derledik.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/fabulous/884695...

25 yaşındaki Victoria Murphy, etkinlik yönetimi bölümünden derece ile mezun olduktan sonra Glimmer adlı bir firma açtı.

Şu an açtığı firmada 15 kişilik istihdamı var. Aralarında üç erkeğin bulunduğu işçilerin saatlik ücretleri 55-75 pound aralığında değişiyor. Bu aralığı belirleyen ise ne kadar çıplak oldukları!

Victoria bu işe başlayıp da insanları işe almadan önce kendisi test etti. Eskiden güzellik uzmanı olarak çalışan genç kadın, çıplak temizlik hizmeti sunan bir Amerikan firmasıyla karşılaşınca kendi iş yerini kurma fikri doğdu.

Louis adlı evcil hayvanı ile yaşayan Victoria, kimsenin zor durumda kalmamasını istediğini belirtti.

"Çalışanlarımı daha önce kendim denemediğim bir duruma sokmak istemedim. Riskli ve eğlenceli ama ekstrem olmayan bir şeyler istediğimi biliyordum. Biz eskort servisi değiliz. Yalnızca eğlence ve tutku öneriyoruz. Ben de bir müddet bu işi yaptım ve keyif alıyorum. Hiçbir sorun yaşamamıştım."

Glimmer, müşterilerine üç farklı temizlik hizmeti sunuyor.

Yalnızca iç çamaşırı veya gecelik ile temizlik isteyenler saatlik 55 pound, üstsüz temizlik isteyenler saatlik 65 pound ve tamamen çıplak temizlik isteyenler de saatlik 75 pound ödemek zorundalar.

"Çalışanlarımdan hiçbiri rahatsız hissettikleri bir şey yapmak zorunda değiller. Müşteri tercihini sunduğunda, o tercihe uygun çalışanı seçiyoruz."

Victoria, en son ilan verdiğinde 1000'in üzerinde başvuru aldığını söyledi. "Bir insanı işe almam için en önemlisi profesyonel temizlik deneyimi olması. Bir sonraki kriter ise karakterlerinin iyi olması. Çünkü müşteriler ile ilgilenmek, onlarla sohbet etmek ve çıplaklık konusunda rahat hissetmek bir insanı bu iş için uygun hale getiren kriterlerin tamamı aslında."

Victoria, 20 düzenli müşterisinin ve ara sıra hizmet alan 15 müşterisinin, bu hizmet için ne tür insanlar seçebileceği konusundaki ön yargılarını yıkmasını sağladığını kabul ediyor.

"Ben, kırk yaşlarında profesyonel olarak çalışan erkekleri işe alacağımı düşünüyordum ama müşteriler bu konuda oldukça farklı. Bazı müşterilerimiz 30'lu yaşlarında ve diğerleri de 80'li yaşlarda. Birçoğu yalnız yaşıyor ve yaşlı beyefendilerin birçoğu da oldukça yalnız. Dolayısıyla bu deneyimin eğlenceli olması ve temizlik için gidenlerin sohbet etmekten keyif alması önemli. Erkek temizlikçilerimiz var ama erkek temizlikçi isteyen kadınlar çok olmuyor. Çalışanlarımı işe alırken dış görünüşleri konusunda endişe duymuyorum. Çünkü çekici kavramı kişiden kişiye değişir. Ama kendine bakan ve özgüveni olan kişiler olmaları önemli."

Victoria, işinin ilginç temasına rağmen arkadaşlarından ve ailesinden destek aldığını söyledi.

"Beni anlıyorlar. İnsanlara, bunun ciddi bir temizlik işi olduğunu açıklamakla çok zaman harcadım. Çok yüksek standartlarda temizlik yapıyoruz. Birçok insan, temizlikçi çalışırken müşterinin ne yaptığını soruyor. Müşterinin olduğu yerde oturup, temizlikçiyi izlediğini düşünüyorlar. Ama bizim yaptığımız bu değil. Birçok müşterimiz böyle bir şey hiç yapmadı daha önce ve genellikle oldukça utangaç oluyorlar. Bu nedenle temizlikçi sohbet ederek onlarla kaynaşıyor ama en önemlisi evin temizliğini profesyonel bir şekilde yapıyorlar."

Sosyal medya, özellikle de Instagram, Glimmer'ın reklamı konusunda oldukça önemli bir rol oynadı.

"İnsanların kapısına broşür koyup geçemeyiz. Çünkü orada yaşayan aileler olabilir ve kimseyi rencide etmek istemeyiz. Bu nedenle sosyal medyayı kullandık."

İşini kendi başına yöneten Victoria, Glimmer için büyük hayaller kuruyor. Şimdilerde Glasgow ve Aberdeen'de de çıplak temizlikçiler işe alıyor. İlerleyen zamanlarda bütün ülkede isim yapmak istediğini belirtti.

"Hala yarı zamanlı güzellik uzmanı olarak çalışıyorum. Ama bu işte başarılı olmaya kararlıyım. Çünkü gerçekten çok sıkı çalışıyorum. Arkadaşlarımla zaman geçiriyorum ve Louis ile uzun yürüyüşler yapmaktan keyif alıyorum. Ama işimin her kısmıyla ben ilgileniyorum ve gerçekten iş dışında çok az bir zamanım bana kalıyor."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

İnstagram pezevengi olmuş

alwrich

Gerçekci değil, reklam olduğu her hâlinden bellidir.

cloud9_l

sevişmiyorlar mı yani?

Görüş Bildir