Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

"Çıldırt Bizi Başkan Diyenler Şimdi..."

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

"Çıldırt Bizi Başkan Diyenler Şimdi..."

"Çıldırt Bizi Başkan Diyenler Şimdi..."

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, bugün Yıldız Teknik Üniversitesi Yapı ve Gelişim Kulübü'nden tarafından organize edilen panelde öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Yıldız Teknik Üniversitesi'nin Davutpaşa Yerleşkesi'nde bulunan kongre merkezinde düzenlenen panele Başkan Orman, üniversite yıllarına ait anılarını anlatarak başladı. Kendisi de Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Orman, iş hayatı, İstanbul'da devam eden inşaat projeleri hakkında da görüşlerini dile getirdi. Fikret Orman, şöyle konuştu:

"'ÇILDIRT BİZİ BAŞKAN, PARÇALA BİZİ BAŞKAN' DİYE BİR SENE ÖNCE BAĞIRANLAR, ŞİMDİ DE 'HESAP SORSANA' DİYORLAR"

Fikret Orman, son olarak geçmiş yönetimden hesap sorulması ile ilgili bir soruyu yanıtladı. Orman, "Bakabildiğimiz tek şey defterler. Gizli kapaklı yapılan şeyler değil bunlar. Ferrari ve Aktif Reklam davalarını kaybettik. Bunlar gizli kapaklı şeyler değildir. Bunların olacağını 'Sağır Sultan' bile biliyordu. Bu sürede seçimler oldu, Demirören yine seçildi. İncelemeleri yaptırdık. En kolay olan şey 'vur, kır, parçala bu maçı kazan' olayı. 'Çıldırt bizi başkan, parçala bizi başkan' diye bir sene önce bağırıyorlardı. Şimdi de 'hesap sorsana' diyorlar. Sorulacak tüm hesap sorulacak. Beşiktaş menfaatine göre hareket ediyorum" diye konuştu.

"STADIMIZDA YAPILACAK SON KONSERDEN SONRA YIKIMI TAMAMEN GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ"

Başkan Orman, bir öğrencinin İnönü Stadı hakkındaki sorusuna şu cevabı verdi:

"İnönü Stadı 23 metre geri çekilecek. Saha da 8 metre aşağıya inecek. Deniz seviyesinin altında olacak. Yaz ayında stadımızda yapılacak son konserden sonra komple yıkıma geçeceğiz. Yeni stadımız eğlence merkezi gibi olacak. Bu aktivitelerle gelirimiz yüzde 30 artacak. Yeni müzemiz çok harika olacak. İngiltere'ye gittik. Lonrda'da Chelsea'nin stadı Stamford Bridge'in önünden geçtik ama girip gezmek istemedik. Cazibesi yoktu bizim için. Biz İnönü'yü cazip hale getirmeye çalışacağız. İnşaatı 24 saat canlı gösteren bir kamera koyulması olmaz. Her aşamayı taraftarımız ile paylaşacağız. Ayrıca Çarşı Grubu kale arkasına geçecek. Onlar için özel yer yapacağız. Gelecek sezon İzmir ve Antalya'da maçlarımızı yapma konusunda teklifler var ama zor iş. Camiamız bu süreçte bizi yalnız bırakmasın. Alternatifleri değerlendiriyoruz."

"FERNANDES KONUSUNDA BEŞİKTAŞ'IN MENFAATİ NEYİ GEREKTİRİYORSA ONU YAPACAĞIZ"

Orman, Fernandes için şunları söyledi:

"Oyuncunun memnuniyeti kadar bizim de memnun olmamız da lazım. Fernandes'in 1 sene daha mukavelesi var. Beşiktaş'ın menfaati neyi gerektiriyorsa onu yaparız. Takımda yıldız oyuncu olmasını biz de isteriz. Sözleşmesini uzatmasını ben de isterim."

"KONGREYE GİDEREK KENDİ İŞİMİ ZORLAŞTIRIYORUM"

"Stattan daha önemli olan konu tüzüktür. Stadı yeniden yaparız ama Beşiktaş'ı kaybedersek geri getiremeyiz. Tüzüğün düzelmesi lazım. 2007'den bu yana yapılan bir çalışma var tüzük ile ilgili. Süleyman Seba üst düzey olmayan bir memurdu, ama Beşiktaş'ı çok iyi yönetti. Biz bunlar için çalıştık. Kongre aidatını aşağıya çektik. Pırıl pırıl insanlar kulübe üye oldu. Kongreye giderek kendi işimi zorlaştırıyorum. Çok uzun süre burada kalma niyetim yok. 2 dönem diye madde koydurduk. Hiç kimse merak etmesin, seçime gireriz ve alırız."

"SAMET AYBABA'YA YAPILANLARIN HAKSIZLIK OLDUĞUNA İNANIYORUM"

Fikret Orman, göreve geldiği ilk dönemde halletmek için çok çaba sarf ettiği Quaresma, kulübün borçları ve Samet Aybaba konusunda da şunları belirtti:

"Beşiktaş'ın parası 7 yetimin hakkıdır. Herkes harçlığından arttırıp maça geliyor. Biz bu paraları harcıyoruz. Hakk'a inanan, adaletli olan insanlar için ağır şeyler bunlar. Profesyonelliğin bir tarafı paradır ama çalışmakta da lazım. Quaresma'yi Beşiktaş taraftarı sevdi, ben de sevmedim değil. Biz de sistemler oturmadığı için bazı hatalar yapmış olabiliriz. Zamanla oturacak bu sistem. Zor bir süreçten geldik. Beşiktaş'ın hiç kimseye borcu yoktur. 200'ün üzerinde alacak davası vardı. Öyle bir alacağı olan kalmadı. Ne futbolcunun, ne basketbolcunun, ne de malzemesinin alacağı vardır. Samet Aybaba zor bir süreçte geldi. Adam gibi geldi. Konu Beşiktaş olunca borç teferruattır. Maçtan önce yapılan tepkiyi yadırgadım. Onlara sahip çıkmamız lazım. Adam gibi işini yaptı."

"Bugünlere onlarla geldik. Hocamıza yapılanların haksızlık olduğunu inanıyorum. Hatır gönülle bu iş yapılmaz. Geldiğimiz nokta ortada. Bu sezon şampiyon olmalıydık. 600 milyonluk borç ortaya çıkarken elde edilen şampiyonluk 1 adet. Borç 150-200 milyon aşağı düşecek. Samet Aybaba bu takımda kaptanlık yapmış, hiç leke getirmemiş biri. Taraftarlar arasında bir şey var ama ne olduğunu da kimse bilmiyor. Kendi hocamızı yuhalamak kimsenin haddi değildir. Sözleşmesi uzun sürmelidir. Ama futbol sonuç oyunu. O merkezde gittiği sürece sorun yok."

Orman takımda yaşanan sakatlıklar, İbrahim Altınsay ve basketbol takımı ile ilgili sorulara kısaca şu cevabı verdi:

"Basketbolda Anadolu Efes konusunda bir arzumuz var, ama tek taraflı bir iş değil bu. Basketbolda çok iyi günlere geleceğiz. İbrahim Altınsay gelirse yeniden görev yapmak isterse kollarımız açık, gelmezse de bizim yolumuz belli. Sakatlıklar bu sene bizi çok uğraştırdı. Bu artık bir ilim. Kondisyon olarak çok başarılı olduğumuzu düşünmüyorum. Sizin baktığınızın 100 misli ben baktım. Bu konuda da çalışlarımız sürüyor."

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Anadolu EfesAntalyaBeşiktaş Jimnastik KulübüChelseaFikret OrmanİngiltereİstanbulİzmirManuel FernandesQuaresmaSamet AybabaSüleyman Sebafutbol
Görüş Bildir