'Çıkan Sonucu Bir Başarısızlık Olarak Görmemek Gerekli'

 > 
314PAYLAŞIM

Kılıçdaroğlu iddialara yanıt verdi

Kılıçdaroğlu iddialara yanıt verdi

İstifa edeceği yolundaki söylentileri, "Saçma, asparagas" olarak değerlendiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimlerden çıkan sonucu başarısızlık olarak değerlendirmediğini belirtti. KılıçdaroğluAKP seçmenine hitap etmeye çalıştıklarını; ama bunun bir günde kucaklaşmaya dönüşemeyeceğini söyledi.

Seçim sonuçları ile ilgili ilk değerlendirmesini Hürriyet’ten Şükrü Küçükşahin'e  yapan Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

  • Tabiki gereken değerlendirmelerimizi yapacağız, yanlışlar doğrular neler ortaya çıkaracağız. Ancak çıkan sonucu bir başarısızlık olarak görmemek gerekli."

  • Temel sorun birbirimizi dinlemekten uzaklaştık. AKP’liler bize kulak tıkadı, ne söylediğimizi dahi dinlemiyorlar. Bu anlamda ortada bir demokrasi kriz var. Birbirimizi dinlememek üzerine kurulan bir algı var. O kitleler bizi nasıl dinler, üzerinde değerlendirme yapmamız gerekir. 

  • Seçmen bazında ise gerçekten kulak kabartıyor ve dinliyoruz. Biz de anladıklarımız ışığında onlara hitap etmeye çalışıyoruz. Dilimizi o kitlelerin yadırgamayacağı bir şekle dönüştürmeye çalışıyoruz; ama tabii anlaşılan onları birden bire ikna etmek olmuyor. Yani, biz bir şey yaptık ertesi günü kucaklaştık olmuyor. Bunun bir süreç alacağını düşünüyorum.

  • Biz hep kırsaldan dolayı seçimleri kaybediyorduk; ilk kez oralarda da varlığımızı hissettirdik, o nedenle . Sonuçta biz her türlü yanlışı doğruyu doğrumuz tabi ki değerlendireceğiz ve daha iyi olması için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz."

Şükrü KÜÇÜKŞAHİN/ANKARA | Hürriyet

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir