Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'CHP'yi de Bizim Kurtarmamız Lazım'

 > -

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu anamuhalefetin başındaki zat sadece millete değil, aynı zamanda CHP'nin başına da bela. CHP'yi de bizim kurtarmamız lazım" dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin genel merkezinde AKP Kadın Kolları Eğitim Programı'nda konuştu. 📹

Bugüne kadar kadınların taleplerine, beklentilerine ve eleştirilerine daima kulak verdiklerini dile getiren Erdoğan, son 17 yılda Türkiye'nin kadınlarını hayal kırıklığına uğratacak hiçbir adım atmadıklarını, kadınların emeğini, fedakarlığını, samimi mücadelesini daima baş üstünde tutarak çalışmalarını yürüttüklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"AK Parti olarak şu gerçeği çok iyi biliyoruz, Türkiye'de kadınları görmezden gelen, devre dışı bırakan, potansiyelini ve gücünü heba eden bir siyasetin başarı şansı yoktur. Kadınları dışlayanların, onlara sadece bir vitrin malzemesi, bir dolgu malzemesi olarak bakanların da siyasi akıbeti hüsrandır. Her alanda olduğu gibi siyasette de sahicilik ve samimiyet esastır."

Erdoğan, "AK Parti'nin 8 kadın belediye başkanı bulunuyor. Bunu yeterli görmüyoruz. Arzumuz, nüfusa göre orantılı bir tabloyu yansıtmasıdır" dedi.

Erdoğan, AKP'nin şu anda biri büyükşehir olmak üzere, toplam 8 kadın belediye başkanı bulunduğunu belirterek  "Elbette biz bu sayıları yeterli görmedik, görmüyoruz. Arzumuz bu rakamların nüfusa göre orantılı bir tabloyu yansıtmasıdır. İnşallah bu hedefimizi gerçeğe dönüştürene kadar da durmayacağız" şeklinde konuştu.

"Mahalli idareler seçimi, belki de bu anamuhalefetin sonu olacaktır"

"Ne yaparlarsa yapsınlar, Mart 2019 seçimlerinde de sonuç aynı olacak, inşallah yine aynı hezimeti yaşayacaklar" diyen Erdoğan şöyle devam etti: 

"Mart 2019 seçimleri, sıradan bir seçim değildir. Bu mahalli idareler seçimi, belki de bu anamuhalefetin sonu olacaktır. Bu anamuhalefetin başındaki zat sadece millete değil, aynı zamanda CHP'nin başına da bela. CHP'yi de bizim kurtarmamız lazım."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir