Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'CHP'nin Afişlerini Engellemişim, Benim İçin Şereftir'

 > 
318PAYLAŞIM

'CHP'nin Afişlerini Engellemişim, Benim İçin Şereftir'

Melih Gökçek, geçtiğimiz gün çıkan ses kayıtlarına ilişkin “Ne yapmışım, suçum ne? Cumhuriyet Halk Partisi’nin afişlerini asmayı engellemişim. Suçu bak, suça. Şeref midir, suç mudur siz karar vereceksiniz” dedi. Gökçek CHP'nin afişlerini engellemenin kendisi için şeref olduğunu söyledi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, geçtiğimiz gün çıkan ses kayıtlarına ilişkin “Ne yapmışım, suçum ne? Cumhuriyet Halk Partisi’nin afişlerini asmayı engellemişim. Suçu bak, suça. Şeref midir, suç mudur siz karar vereceksiniz” dedi. Hürriyet gazetesinden Oğuz Demir'in haberine göre, CHP’nin konuyu yargıya taşıyacağını açıklaması üzerine, “CHP’nin afiş asmasını engellemişim. CHP beni mahkemeye vermiş. CHP’nin beni mahkemeye vermesi benim için şereftir” açıklamasını yaptı.

Melih Gökçek, dün TGRT Haber ekranlarında yayınlanan Ankara’nın Gündemi programına da konuk oldu. Gökçek, sunuculuğunu TGRT Haber ve İhlas Haber Ajansı Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar’ın yaptığı programda gündeme dair açıklamalarda bulundu. Tayyip Erdoğan’ın olduğu iddia edilen ses kayıtlarını eleştirdiği ve Başbakan’a destek çıktığı için kendisinin de ses kayıtlarının internete verildiğini savunan Gökçek şunları söyledi:

“Ben, 1071 Malazgirt Bulvarı’nın açılışında Başbakanımız hakkında bir konuşma yaptım. Konuşmanın ardından hemen iki kaset de benim için salladılar. İnkar etmiyorum o ses benim. Ama aradaki makaslamalar hariç. İşlerine gelmeyen yerleri kesmişler”

"Doğalgazı özelleştirdik, özelleştirdikten sonra Melih demiş ki, ‘Bu doğalgazcılar milleti sıkıştırıyor, ben tasvip etmiyorum.’ Bunu söylemişim, bir de bunun kasetini getirdiler. İnşallah bundan sonrakiler de böyle çıkar. Yılmak yok, Türkiye demokrasi sınavından geçiyor. Sayın Başbakanımızın ülkeye yaptığı yatırımları hazmedemiyorlar. Kıskanıyorlar ve korkuyorlar, Osmanlı yeniden diriliyor Allah’ın izniyle.”

Tayyip Erdoğan ve Oğlu Bilal Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen telefon görüşmesine ilişkin açıklama yapan Gökçek, "Bu söylenilenlerin hiçbir mantıkta yeri yok. İnternette yayınlanan ses kaydının ilk yarım dakikasını dinlediğimde ben de şok olmuştum. Ondan sonra dinlemeye devam ettiğimde montaj olduğunu anladım. Şimdi bunu değişik mizansenlerle yeniden desteklemeye çalışıyorlar” diye konuştu.

CHP'den suç duyurusu

Bu arada CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, ‘Vatandaş vergisini veriyorsa hükümet de hesap verecek’ konulu afişlerinin sansüre uğramasıyla ilgili Başbakan Erdoğan’ın yanı sıra buna ilişkin konuşmaları internete düşen Melih Gökçek ve Erdoğan’ın Danışmanı Mustafa Varank hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı. Konuyu Meclis gündemine de taşıyan Oran, şunları söyledi: “Sosyal medyada ve internette yer alan ses kayıtlarına göre Gökçek, Varank’ı aramış, partimizin İstanbul, Ankara ve İzmir’de afişler yayınlayacağını bildirmiş, bunların engellenmesi noktasında Başbakan’ın bir talimatı olup olmadığını sormuş. Daha sonra ikili arasındaki görüşmede Varank, Gökçek’e afişlerin yayınlanmaması yönündeki Başbakan’ın talimatını bildirmiştir. Erdoğan eğer Türkiye’de bir suç örgütü arıyorsa önce etrafına bakmalıdır. Yüksek Seçim Kurulu da konuya el atmalı.”

Sol Portal

Haberin Tamamı İçin:

Gökçek, hakkında çıkan ses kaydını doğruladı

Gökçek, hakkında çıkan ses kaydını doğruladı

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın olduğu iddia edilen ses kayıtlarını eleştirdiği ve Başbakan’a destek çıktığı için kendisinin de ses kayıtlarının internete verildiğini savunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Ne yapmışım, suçum ne? Cumhuriyet Halk Partisi’nin afişlerini asmayı engellemişim. Suçu bak, suça. Şeref midir, suç mudur siz karar vereceksiniz” dedi.

Hürriyet’ten Oğuz Demir’in haberine göre Gökçek, dün özetle şunları söyledi:

“Birileri rahat oturmuyor. Dün (önceki gün) açılış töreninde Sayın Başbakanımızın hakkında kalkıp bazı ifadeler kullandım. Arkasında olduğumu ifade ettim. Bir de baktım ki akşam 2 tane de benimle ilgili kaset çıkmış. Daha fazlasını çıkartmazlarsa namertler. 2’nci bir kasetim çıkmış, doğalgazı özelleştirdik, özelleştirdikten sonra Melih demiş ki, ‘Bu doğalgazcılar milleti sıkıştırıyor, ben tasvip etmiyorum.’ Bunu söylemişim, bir de bunun kasetini getirdiler. İnşallah bundan sonrakiler de böyle çıkar. Yılmak yok, Türkiye demokrasi sınavından geçiyor. Sayın Başbakanımızın ülkeye yaptığı yatırımları hazmedemiyorlar. Kıskanıyorlar ve korkuyorlar, Osmanlı yeniden diriliyor Allah’ın izniyle.”

Zete

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir