Akşam Gazetesinde 'Ötüken' İstifası

332PAYLAŞIM

Akşam Gazetesinde İstifa Ettiren Söyleşi

Akşam gazetesinin emekli Hakim Albay Üçok’la söyleşi yapması üzerine Fikri Akyüz twitter’dan istifasını ve gerekçelerini açıkladı.

Akşam gazetesinin yazarı Fikri Akyüz, gazetenin Ergenekon sanığı emekli Hakim Albay Üçok’la yaptığı söyleşi nedeniyle istifa etti. Akyüz, Twitter’daki hesabından şöyle yazdı:

“Yazarı olduğum Akşam, 28 Şubat medyasından daha beter bir yayıncılığa soyunmuş durumda. Şu manşete bakar mısınız? Devlet içinde paralel yapılanmaya şiddetle karşıyım. Cemaat içinde suçluları tespit etmek devletin görevidir.Ama bir Ergenekon sanığının ÖTÜKEN SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ sözünü gazetenin 3/4′üne yayacak şekilde haber yapmak, benim hukuk bilgime,aklıma,vicdanıma tamamen terstir. 7 Şubat krizinde Zaman ve Bugün ‘ün yayınlarına ne kadar karşı olmuşsam, yazarı olduğum Akşam’ın, bir zamanlar terör örgütü üyesi +üyesi dediği Ahmet Zeki Üçok’tan MEDET UMMASI, kabul edilebilir bir durum değildir. Hal böyle olunca Akşam gazetesinden İSTİFA ediyorum. Çirkin ithamlara da hazırım. Ama vicdanım rahat. Bu arada, KASETİM DE YOK (!) Bu istifamdan sonra, Cemaatin yayın organlarında yer almayacağımı da peşinen söylüyor, namusum üzerine yemin ediyorum. Geçmişte yazdıklarımın da tamamen arkasındayım.3 kuruşluk menfaat için,9 takla atıp,4 köşe olmayı da zelil bir tavır sayarım.”

Akşam gazetesinin manşetinde ne var?

Akşam gazetesi bugünkü manşetinde Ergenekon sanığı Emekli Hakim Albay Üçok’la yapılan röportaja yer verdi. Üçok, paralel yapının Ötüken adında gizli bir örgüt kurduğunu, Alperen Ocakları’nın paralel yapı tarafından ele geçirildiğini öne sürdü. Üçok, “Paralel yapı gözünü tamamen karartmış durumda. Gemileri her anlamda yaktı. Ötüken’e bu çerçevede çok iş düşebilir. Hatta ben Ötüken’in Başbakan Erdoğan ’a karşı da kullanılabileceğini düşünüyorum” dedi.

İMC

Haberin Tamamı İçin:

Akşam gazetesinin bugün manşete taşıdığı "Suikastlarda paralel izi var haberi için tıklayınız

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir