Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Çekilmeyen Dizide Emek Olmaz'

11PAYLAŞIM

'Çekilmeyen Dizide Emek Olmaz'

'Çekilmeyen 
Dizide Emek Olmaz'

İlgi görmeyince 4’üncü bölümde yayından kaldırılan ‘Gün Akşam Oldu’ dizisinin yapımcısı ile oyuncu Halil Ergün davalık oldu. Mahkeme, oyuncudan 140 bin lirasını geri isteyen yapımcıyı haklı buldu. Kararda, “Oyuncunun işsiz kalması kaçınılmazdır. Çekilmeyen dizide oyuncunun emeği ve çabası yoktur” denildi.

4’ÜNCÜ bölümde yayından kaldırılan ‘Gün Akşam Oldu’ dizisinin yapımcısı Gold Film, 140 bin TL’lik alacak için Halil Ergün’e İstanbul 6’ncı İcra Müdürlüğü’nde icra takibi başlattı. Ergün de icra takibinin iptaliyle ilgili dava açtı. Gold Film de mahkemeye başvurarak Halil Ergün’den alacağına yüzde 40 icra inkâr tazminatı eklenmesini istedi.

ERGÜN: İŞSİZ KALDIM

Halil Ergün mahkemeye gönderdiği cevapta, “İlk 4 bölüm çekildikten sonra bilmediğim nedenlerle oynadığım dizi yayından kaldırıldı. Maddi ve manevi yönden sarsıldım. Üzerime düşen bütün yükümlülükleri yerine getirdim. Sözleşmenin feshi nedeniyle bir sezon boyunca işsiz kaldım. Bu nedenle paranın 400 bin lirasını iade ettim. Davacı şirket talebinde haksızdır” dedi.

MAHKEME: İŞSİZLİK NORMAL Ancak mahkeme, Halil Ergün’ün iddiasının aksine davacı Gold Film’in 140 bin lirayı alması gerektiği yönünde karar verdi. Oyuncularla film şirketleri arasındaki davalarda emsal oluşturabilecek bir karara imza atan mahkeme, dizi gerçekleşmediği için Halil Ergün’ün de herhangi bir emek ve çabasından söz edilemeyeceğine, paranın şirkete iadesine karar verdi. Mahkeme gerekçeli kararında, bir oyuncunun yıllarca işsiz kalmasının bile normal olduğunu belirtti.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir