'Çeçenya, Çek Cumhuriyeti Değil!'

 > -

'Çeçenya, Çek Cumhuriyeti Değil!'

'Çeçenya, Çek Cumhuriyeti Değil!'

ABD'li Twitter kullanıcıları Çeçenya ile Çek Cumhuriyeti'ni karıştırdı. Ülkenin Twitter'da TT olması ve kullanıcıların Çek Cumhuriyeti'ni kınamaya başlaması üzerine, ülkenin Washington D.C. Büyükelçisi açıklama yapmak zorunda kaldı.

Boston Maratonu'nun bombalanması ve Massachusetts Institute of Technology'ye düzenlenen silahlı saldırının şüphelisinin Çeçen asıllı iki kardeşin çıkması, son 24 saatte sosyal medyanın en hararetli tartışma konusuydu. Ne var ki hedef bu sefer şaştı, bir yanlış anlaşılma devlet nezdinde bir açıklama gelmesine neden oldu.

Çek Cumhuriyeti ile Çeçenya'yı karıştırdılar

Boston Polis Departmanı’nın, bombalama ve saldırı olaylarının şüphelisinin Çeçen asıllı olduğunu belirtmesi üzerine, bir anda ‘Çek Cumhuriyeti’ Twitter ’da Trending Topic oldu. ABD ’li pek çok Twitter kullanıcısı paylaştığı mesajda ‘Çek kardeşleri’ kınadı ve ‘Çek Cumhuriyeti’ne sert bir karşılık verilmesini’ diledi. Ancak olayların garip bir hal alarak büyümesi üzerine Çek Cumhuriyeti’nin Washington D.C. Büyükelçisi Petr Gandalovic açıklama yapmak zorunda kaldı.

Büyükelçi'den açıklama geldi

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriÇek CumhuriyetiPolisTwitter
Görüş Bildir