Kurtulmuş: 'Çarşılarda, Pazarlarda Günlük Hayatımızı Devam Ettireceğiz'

 > -

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş İstiklal Caddesi'ndeki saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada "Hayır, ne yaparlarsa yapsınlar, teröre alışmayacağız. Terörü kanıksamayacağız. İnşallah yollarda, çarşılarda, pazarlarda günlük hayatımızı devam ettireceğiz." dedi.

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş İstiklal Caddesi'ndeki saldırıyla ilgili olarak şu açıklamaları yaptı:

"Hain planı uygulamaya çalışıyorlar. Ne yapsanız boş, bu millet sizin tuzaklarınıza asla teslim olmayacaktır. Bu millet terörün yapmak istediklerinin hiçbirisine prim vermeyecek, kadim, ezeli kardeşliğini inşallah ebedi hale getirecek, kıyamete kadar bu topraklarda birlikte, barış içinde yaşayacaktır."

"Hayır, ne yaparlarsa yapsınlar, teröre alışmayacağız. Terör karşısında kanıksamayacağız, geri adım atmayacağız. İnşallah yollarda, çarşılarda, pazarlarda günlük hayatımızı devam ettireceğiz."

İstiklal Caddesi'nde Canlı Bomba Saldırısı | Tüm Gelişmeler - onedio.com
İstiklal Caddesi'nde Canlı Bomba Saldırısı | Tüm Gelişmeler - onedio.com

"Terörle mücadele milli bir sorumluluktur, milli dayanışmayı, birlik ve beraberlik içerisinde hep beraber karşı çıkmayı gerektirir. Bunu yaparken de amasız, fakatsız, tereddüt etmeden, herkesi, bu şiddet olaylarına, terör olaylarına, sadece terörü yapan kişilere değil onlara bunları yaptıran bütün karanlık odaklara karşı da yekvücut durmaya, tek bir yumruk halinde olmaya davet ediyoruz."

"Bütün partilere, özellikle demokrasi karşısında sınav veren HDP'ye bir kere daha buradan çağrıda bulunuyorum. Gün bugündür. Terör örgütünün arkasındaki mahiyet tam manasıyla ortaya çıkmadan, hemen, derhal, hiçbir şekilde 'ama, fakat' demeden bu terörü yapan katilleri, canileri, hainleri ve arkasındaki karanlık odakları telin edin, lanetleyin, görüşünüzü ortaya koyun."

"Bütün dünyaya sesleniyoruz. Nasıl Türkiye'nin içerisinde herkes 'ama'sız ve 'fakat'sız siyasetin yanında yer alıp, teröre karşı çıkmak mecburiyetindeyse bütün dünyadaki ülkeleri, bütün dostlarımızı, dost bildiklerimizi, dost gördüklerimizi de teröre karşı açıkça Türkiye'nin yanında yer almaya davet ediyoruz."

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir