'Camide Taciz' Şikâyeti: İmam Açığa Alındı

 > 
203PAYLAŞIM

Hemen her gün basına yansıyan 'cinsel istismar' vakalarına bir yenisi eklendi. Bir çocuğa taciz haberi de Ankara'dan geldi. 11’inci sınıf öğrencisi bir kız çocuğu camideki imam odasında, imamın cinsel istismarına maruz kaldığını söyledi ve ailesi ile birlikte şikâyetçi oldu. Savcılık soruşturma başlattı. Diyanet İşleri Başkanlığı Teftiş Kurulu olayın soruşturulması için bir müfettiş görevlendirdi ve imam açığa alındı. 

Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre, Ankara'da Anadolu imam hatip lisesi 11’inci sınıfta okuyan bir kız öğrenci, annesiyle birlikte 5 Mayıs’ta polis merkezine giderek ifade verdi. 

Öğrenci ifadesinde, okulda ücretli Kuran dersine de giren ve aynı zamanda imam olan E.C.’nin kendisini camide cinsel istismarda bulunduğunu söyledi.

Nisan Ayında Cinsel Taciz Haberlerinin Yüzde 67'si Eğitim Kurumlarından Geldi - onedio.com
Nisan Ayında Cinsel Taciz Haberlerinin Yüzde 67'si Eğitim Kurumlarından Geldi - onedio.com

Boynunda ve dudaklarındaki morlukları annesinin fark etmiş

Polisteki ifadesinde 'iki eliyle bana sarılıp dudaklarımdan öpmeye başladı' diyen çocuk, boynunda ve dudaklarındaki morlukları annesinin fark ettiğini, önce utanıp anlatmak istemediğini, annesi zorlayınca olayı anlattığını ifade etti.

8 Soru ile Çocukları Cinsel İstismardan Korumak İçin Ne Yapmalı? - onedio.com
8 Soru ile Çocukları Cinsel İstismardan Korumak İçin Ne Yapmalı? - onedio.com

Cumhuriyet savcılığı imam E.C. ile ilgili soruşturma başlattı. Diyanet İşleri Başkanlığı Teftiş Kurulu olayın soruşturulması için bir müfettiş görevlendirirken, imam E.C. açığa alındı.

Sizce taciz olayları arttı mı? Yoksa yargıya ve basına daha fazla mı yansıyor?

Evet arttı
Hayır artmadı, sadece yargıya ve basına daha fazla yansıyor
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir