"Cadı Avı Başlatmak Türkiye'yi Karanlığa İter"

-

"Cadı Avı" Başlatmak Türkiye'yi Karanlığa İter"

"Cadı Avı" Başlatmak Türkiye'yi Karanlığa İter"

Cnn Türk'te yayınlanan Dört Bir Taraf programı yorumcularından Kadri Gürsel "Devlet içinde Gülen Hareketi'ne 'cadı avı' başlatmak korkunç bir şey olur. Üstelik bütün bunlar çete diye mesleklerinden edilmeleri Türkiye'yi karanlıklara iter" dedi.

Kadri Gürsel, son dönemde emniyette başlayan görevden almaların başka kurumlara sıçramaları hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kadri Gürsel, hangi görüşten olursa olsun devlette bir cadı avının başlamasının Türkiye'yi karanlıklara iteceğine iddia etti.

Gürsel şunları kaydetti;

"Devlet içinde CHP'ye oy veren, laikçi, ulusalcı, İslamcı olabilir, herhangi bir tarikat mensubu olabilir. Bu insanlar aynı zamanda Gülen Hareketi'nin bir sempatizanı olabilir, bir mensubu olabilir. Toplantılarına katılıyordur, ama cadı avı başlatmamak lazım. Yani devlet içinde Gülencilere karşı bir cadı avı başlatılması korkunç bir şey olur. Bunu üstelik de bütün Gülen Hareketi'ne yakın olduğu tespit edilen, istihbarat raporarıyla fişlenen insanların, bunlar çete diye mesleklerinden men edilmeleri Türkiye'yi karanlıklara iter. Bu Türkiye'yi karanlıklara sürükler. Bu bir arınma olmaz, asla bir arınma olmaz. Bu çok farklı bir şeydir. Bu herkese yapılabilir."

İşte Kadri Gürsel Açıklamaları...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Cumhuriyet Halk Partisi
Görüş Bildir